Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

III Piknik Archiwalny i wystawa poświęcona Kopernikowi w mławskim parku


We wtorek 6 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 na estradzie w parku miejskim w Mławie nastąpi uroczyste otwarcie wystawy „Kiedy Ziemia przestała być Centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych”.


Wydarzenie uświetni program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Podczas wydarzenia nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego dla szkół podstawowych „Kopernik jak żywy”. Wystawa będzie eksponowana w parku miejskim, na deptaku przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego do 20 czerwca br.

Również we wtorek 6 czerwca br. w godz. 11:00-15:00 na deptaku przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie odbędzie się III Piknik Archiwalny, organizowany przez mławski Oddział Archiwum Państwowego w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów przypadającego corocznie 9 czerwca. Na przybyłych gości zaplanowano szereg atrakcji, m.in.:

  • zwiedzanie wystawy plenerowej „Kopernik też był archiwistą”, eksponowanej na ogrodzeniu parku miejskiego od strony ulicy Żeromskiego do 20 czerwca br.,
  • punkt konsultacyjny dla domowych archiwistów,
  • gry i zabawy dla najmłodszych (m.in. gra archiwalna, puzzle, kolorowanki, krzyżówki, szkice drzewa genealogicznego);
  • warsztaty kaligraficzne.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x