Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dni otwarte Komendy Powiatowej Policji w Mławie dla uczniów i studentów


Komenda Powiatowa Policji w Mławie, we współpracy z Oddziałem Prewencji Policji w Płocku, zorganizowała dni otwarte, adresowane do młodzieży licealnej oraz studentów z Mławy. Uczniowie i studenci, planujący swoją przyszłą drogę zawodową, mieli okazję przyjrzeć się pracy jednostki policji od środka.


To wyjątkowe, bo organizowane po raz pierwszy wydarzenie, adresowane było do uczniów szkół średnich i studentów z terenu Mławy. W ciągu dwóch dni, mławską jednostkę policji odwiedziło ponad 100 osób.

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć stanowisko kierowania czyli tzw. dyżurkę, dowiedzieć się na czym polega praca oficera dyżurnego, który przyjmuje zgłoszenia z terenu całego powiatu mławskiego, 24 godziny na dobę. W tajniki swojej pracy wprowadzili ich także dzielnicowi, policjanci ogniwa kontroli ruchu drogowego,  patrole prewencji, policyjni  technicy oraz policjanci wydziału kryminalnego. Wyjątkową prezentację przygotowali także funkcjonariusze  z Oddziału Prewencji Policji w Płocku, którzy poza służbowym wyposażeniem, służącym podczas zabezpieczania różnego rodzaju zdarzeń, zademonstrowali kilka jednostek broni długiej.

Każdy uczestnik dni otwartych miał okazję poczuć klimat służby, przymierzając służbowe wyposażenie czy zasiadając w policyjnym pojeździe. Organizatorzy odpowiedzieli na setki pytań, dotyczących warunków  przyjęcia do służby, trudnych lub zabawnych interwencji, plusów i minusów służby w policji.

źródło i foto: Policja Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Brandnew
Brandnew
5 miesięcy temu

TO ta policja co zamknela uczciwego czlowieka (audyt obywatelski)? I usuwa wszedzei wpisy swiadczace o swiom totalnym niedouczeniu?

Wpiszcie w Youtube – audyt obywatelski policka mława

Zobaczycie jakich macie „policjantuf”

Mławianin
Mławianin
6 miesięcy temu

Chcą więcej do policji żeby kaczora lepiej pilnować dziś policja nie służy obywatelom tylko takim pajacom jak pinokio,kaczor itd.rakieta przelecjała od rusków przez pół polski ,a pisiory z pinokio na czele wmawiają że nic sie nie stało co za paranoja gdzie władza gdzie rząd

Oki
Oki
6 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

Służy obywatelom takim jak ojciec zamordowanego poparzeniem Kamilka
Przecież to obywatel na którego się można powołać
Od rakiet jest wojsko, nie policja.
Nie chcą więcej, tylko chcą pełnej obsady po odejściach na emeryturę

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
6 miesięcy temu

Drzwi otwarte… Śmiechu warte. A pytanko takie: ilu funkcjonariuszy mławskiej Kolędy zostało ukaranych za przestępstwa lub wykroczenia w ostatnich latach??? Jaka skuteczność w wykrywaniu przestępstw? Jaki poziom satysfakcji społeczeństwa w związku z działaniami Komendy? Się pytam tylko, bo dla mnie jest coraz gorzej. Ale piękna sprawa: drzwi otwarte. Jak to mówią:”zapraszamy!”.

Oki
Oki
6 miesięcy temu

Czasami nie jesteś były funkcjonariusz tej komendy buhahaha
Dla ciebie coraz gorzej, musisz mieć częsty kontakt z policją, może damski bokser jesteś z interwencji

Nick
Nick
6 miesięcy temu

A co to za śliczna i zgrabna blondyneczka w okularkach 😉

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x