Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kaczyński zapowiada 800 plus


Podniesienie świadczenia 500 plus do 800 plus zapowiedział Jarosław Kaczyński podczas odbywającej się w Warszawie konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. To rozwiązanie miałoby wejść w życie od stycznia 2024 roku.


Zwiększenie świadczenia, to oczywiście nie jest jedyny pomysł rządzącej partii na zbliżającą się kampanię wyborczą do parlamentu. Lider PiS zapowiedział również bezpłatne leki dla osób powyżej 65. roku życia oraz dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia, darmowe przejazdy autostradami oraz utworzenie na całym terytorium Polski specjalnej strefy ekonomicznej. Premier Morawiecki zapowiedział, że już na najbliższym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się propozycjami ogłoszonymi na konwencji PiS.

Opozycja, poczynając od Platformy Obywatelskiej, poprzez Konfederację, PSL i Lewicę, zgodnie krytykuje zapowiadane przez Kaczyńskiego działania.

red.

fot:PiS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2 4 votes
Oceń artykuł
guest
37 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sprtw
sprtw
6 miesięcy temu

Kaczynski oprócz 800+ zapowiada koniec wolnych mediów, czyli Rasija w pełnej krasie.
Dyktatura?

Już dość…
Już dość…
6 miesięcy temu

Wspieranie patologii i zachęcanie do lenistwa (oczywiście nie wszyscy tacy są) i Ukraińców wspieranie którym dziwnym trafem wszystko się należy za free, jak to dobrze się rządzi nie swoimi pieniędzmi a przeprszam pytał nas ktoś o zdanie? Nas podatników, którzy co miesiąc ciężką pracą dają na to wszystko ? Nie tylko rozdawać na prawo i lewo totalny debilizm i bezmyślność a potem wszystko kilka jak nie kilkanaście razy droższe. Teraz na zakupy raz spożywcze jechać 400 zł to mało….kiedyś 200 zł w biedronce z kosza się wysypywało aż….NBP stary fus morda jak schabowy płaskowyż inteligencja na poziomie stawonoga masakra po prostu….można wciąż dalej wymieniać wiele innych przykładów

Mentzen
Mentzen
6 miesięcy temu
Reply to  Już dość…

Czasem mam wrażenie że posty piszą booty , albo ludzie co wyskoczyli z szafy albo bardzo młode osoby . Przypominam że okradanie trwa od zakończenia 2 wojny a to ruskie , późnej polskie komuchy , a teraz dzieci postkomuchóch jadą na garbie ludzi chcących żyć jak ludzie . Iść uczciwie zapracować i żyć zgodnie z dekalogiem . Jeśli ktoś obcy czytaj korporacje widzą że sami się nie szanujemy to też nas dojeżdżają. Jest jeszcze masa innych zjawisk w dużej mierze geopolitycznym o zasięgu globalnym jak np. niewolnictwo finansowe ale wystarczy wyjechać na wakacje i zobaczyć że jednak prawdziwej biedy nie widać bo tak naprawę Ci co powinni narzekać nawet nie są w stanie podnieś głowy i dojeżdżanie jednych cwaniaków co chcą wszystkich ***** trochę robi z tego wszystkiego tragifarsę ale efekt jaki się wytwarza jest wskazany ci widać po frustrach z tego forum

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Mentzen

Masło maślane – tyle w temacie.

Olka
Olka
6 miesięcy temu
Reply to  Mentzen

Ty zaś chyba wyskoczyłeś z konopi, bo piszesz od rzeczy. Czego się nałykałeś?

Mentzen
Mentzen
6 miesięcy temu
Reply to  Olka

robicie wrzutki i obrażacie wszystkich na około , nawet prezesa NBP któremu do pięt nie dorastacie . Chcecie swoimi chamskimi i cwaniackimi gadkami zabłysnąć jak mój ulubiony kiedyś to był Petru ale Mentez . I tyle w temacie robaczki .

sprtw
sprtw
6 miesięcy temu
Reply to  Mentzen

Prezes NBP – no tak, prezesowi NBP to do pięt nie dorastamy ani zarobkami, ani poczuciem humoru. Glapa idealny jest do kabaretu.
Przy tych pisowskich rządach to co jeden to lepszy i jeden mądrzejszy od drugiego, tyle że mądrzejszy jakoś inaczej. Glapa, Sasin, Czarnek, Obajtek, ten były od zdrowia, taki przepity co handlował respiratorami i maskami i cała rodzinę forobil oraz wielu innych cwaniaków.

Qwe
Qwe
6 miesięcy temu
Reply to  Mentzen

A ty skąd wyskoczyłeś, w tej chwili oceniamy rząd PIS który rządzi 7 lat. I do czego doprowadził do wysokiej inflacji. Zamiast ją hamować to jeszcze zwiększa rozdawnictwo. Wstrzymane środki z Uni Europejskiej. Mało tego płacimy kary przez polityke PIS. Wszystko zrobi aby utrzymać władze bo tylko o to im chodzi. Dwa tygodnie wcześniej było słychać z ust Prezesa jak i premiera. Że waloryzacja 500+ podniesie drastycznie inflację. I proszę bardzo w sondażach zaczęło spadać. To jest próba przekupstwa Polaków 800+. Zrozum człowieku że ludzie mają dość tej drożyzny. A ty wyjeżdżasz z jakimś komentarzem bez sensu. Wcześniejsze rządy nie były doskonałe ale nigdy nie było tak drastycznych wzrostów cen. Najbardziej dotkliwe chyba były drastyczne podwyżki ogrzewania .Co z tego że pensja minimalna jest wyższa. Jak za nią można mniej kupić.

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  Już dość…

To rozdawnictwo to nie bezmyślność, tu chodzi przede wszystkim o to żeby wygrać wybory. Nic więcej się nie liczy.

Xyz_1$
Xyz_1$
6 miesięcy temu

Jakby wprowadzić zasadę jak nie dostajesz to się nie wypowiadasz , niech w temacie wypowiedzą się rodzice beneficjenci i to najlepiej Ci z najniższą krajową pomijam patologie i tych ukrywających dochody.

Aaa
Aaa
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz_1$

A czemu ten co nie dostaje miałby się nie wypowiadać. Przecież to nie są pieniądze od PIS tylko z podatków Polaków. Które płacimy wszyscy praktycznie wszędzie. Na ten temat Polacy powinni wypowiedzieć się w referendum. Niech ktoś w końcu zatrzyma te rozdawnictwo.

Xyz_1$
Xyz_1$
6 miesięcy temu
Reply to  Aaa

Bo wasze pierdzenie już wszyscy znają i mają po dziurki w nosie teksów typu z ” naszych podatków ” ” bo się nam należy” i różne tego typu…dlatego.

Anonimek
Anonimek
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz_1$

Do pracy nierobie się weź w końcu, a nie ciągle na drapane czekasz.
J***Ć P*SS i Konfed***cję oraz szmatę z Piersi

Mentzen
Mentzen
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimek

Oraz lewaków i POKo

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz_1$

Prawda boli?

Kim
Kim
6 miesięcy temu

Czemu nie mówi sie o tym co się teraz dzieje tylko o tym co będzie jak wygrają wyboru . Czemu jest cicho o ustawie która ma wspierać odbudowę Ukrainy przecież my za rok będziemy płacić

Zulus
Zulus
6 miesięcy temu
Reply to  Kim

No i ?

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Kim

O wielu rzeczach związanych z Ukrainą i ukraińcami się u nas nie mówi, a w szczególności o tym jak potworzono dziurawe (jak sito) ustawy, dzięki którym nasi bracia ze wschodu doją Polskę jak ta lala.
Przekonacie się, że dojdzie do tego, że oni będą mogli głosować w najbliższych wyborach. Wszyscy Polacy zostaną gorszym sortem. No ale przecież ci popaprańcy co oglądają tvp info tego nie widzą, bo oni wierzą święcie w to co im tam wmawiają.

Kim
Kim
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Już są lepsi od nas wszędzie maja pierwszeństwo

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Czemu nie od razu 1000 zł ? Na pewno więcej osób by głosowało

Vateusz
Vateusz
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Wystarczy jakby komuchy oddały to co na kradły i kradną nadal kradną, wystarczy jakby obce biznesy płaciły podatki jak polskie firmy i starczyło by nawet na 2 tyś…

Kim
Kim
6 miesięcy temu
Reply to  Vateusz

Oczywiście tylko polskie firmy się zamykają a zagraniczny biznes kwitnie . Więc żeby była kasa to tym polskim firmom które jeszcze sa na rynku dokręcają jeszcze bardziej srobe

Regres
Regres
6 miesięcy temu
Reply to  Vateusz

Tak właśnie rządzi PiS że przez 7 lat nie potrafił dobrać się do tych komuchów i złodziei. Ofermy potrafią tylko rozdawać pieniądze zadłużając Polskę i zastawiając na poczet zadłużenia w ChinaBanku nasze zakłady przemysłowe.

Vateusz
Vateusz
6 miesięcy temu
Reply to  Regres

Bo to jest układ zamknięty , jeśli kradną i masz z tego profit zamykasz oczy . W Magdalence przy wódzie a później przy okrągłym stole było klepnięte i tak jest do dzisiaj. Lemingi z PO już to wiedzieli dawno , PiS może by chciało naprawić ale są za mali i wiedzą że plecami stoi WSI ze starego nadania z kwitami jak mniemam. Cała wojna polsko polska jes pod publiczkę a grube koty i tak robią swoje .

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Vateusz

PiS nic nie chce naprawić. Oni więcej kradno niż wszyscy poprzednicy razem wzięci, a jak to mówią k…wa k…wie łɓa nie urwie.

Mentzen
Mentzen
6 miesięcy temu
Reply to  Regres

Dlatego nie widzę jako takiego światła w tunelu bo podstawą wszystkich działań jest uczciwość i miłość do bliźniego a tego będzie z dnia na dzień coraz mniej , wszyscy tylko wincyj i wincyj, mordy kwadratowe od żarcia albo od przepicia . Są też wyrachowane socjopaci typu fitnes z manierą w mowie po modnych szkołach .

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  Vateusz

Piskomuchy nic nie oddadzą, wszystko zabiorą co tylko możliwe.

Last edited 6 miesięcy temu by Anonim
TTT
TTT
6 miesięcy temu

Przed wyborami to będą obiecywać wszyscy złote góry.Tylko to wszystko z kieszeni podatników,ceny z dnia na dzień wyższe,a pensje pracownicze niestety nie.Dlaczego nie ma na leczenie ciężko chorych dzieci, ogólnie ciężko chorych ludzi?A przecież składka zdrowotna wzrosła.

Kim
Kim
6 miesięcy temu

I tak właśnie robi się z dzieci zakładników . Ostatnia tragedia nie dala rządowi do myślenia zamiast oddać nie chciane dzieci ludzie będą je trzymać dla kasy i się nad nimi znęcać czas wkoncu otworzyć oczy

Adam
Adam
6 miesięcy temu

Chciałbym żeby było inaczej ale podejrzewam że Polacy to sprzedajne …………. I niestety pójdą na nich głosować. Nie zwracając uwagi że to spowoduje ogromny skok inflacji . Która już w tej chwili jest wysoka. Będzie olbrzymi podział Polaków rodzice z dziećmi do 18 lat będą zamożni. Natomiast rodzice których dzieci skończyły 18 lat nie będą mieli z czego żyć. Tak samo jak emeryci. W przypadku wdów i wdowców to będzie tragedia. Brawo PIS za to że doprowadzicie do biedoty milionów Polaków. Kiedy to wejdzie w życie ceny pójdą ostro w górę.

Woda po pierogach.
Woda po pierogach.
6 miesięcy temu

Nie każdy Polak to sprzedajna k….

Zołza
Zołza
6 miesięcy temu

Zgadza się, ale wielu jest takich. Przykro to mówić, ale naokoło słyszę:
TAK, CI TEŻ KRADNĄ, ALE I DAJĄ” – spróbuj przetłumaczyć ludziom jak to jest na prawdę, a szczególnie tym co na okrągło oglądają TVP INFO, a zaprawdę zielu takich jest.
Rządowym inflacja sprzyja i oni się cieszą z podwyżek dóbr wszelakich, bo tym sposobem mają więcej pieniędzy w budżecie na „rozdawajki” – dlaczego? – bo zgarniają wyższy podatek od konsumentów. Im droższy towar, tym więcej pieniędzy trafia do budżetu.
Pisiory dają, oj dają, ale chyba już za każdą daną złotówkę 5 zł zabierają z kieszeni, tyle tylko, że zabierają z każdej kieszeni, nie tylko od tych co im dają.
Wszyscy płacimy za ich szczodrobliwość względem niektórych.

lepiejbycparobemjakpolakiem
lepiejbycparobemjakpolakiem
6 miesięcy temu

Jak ktos ma czworke dzieci to bedzie mial jedna wyplate miesiecznie gratis a ten ktory nie ma dzieci wcale bedzie musial przezyc za 9 wyplat w roku bo 3 zje inflacja. Brawo mam nadzieje ze sie ten burdel rozwali, ze ktos w koncu wykupi ten chlew za bezcen i zrobi tu rezerwat z ta pieprzona holota .

Konfa Konfunia
Konfa Konfunia
6 miesięcy temu

Nie wiem jak to jest nie mieć dzieci, ale mieć dzieci to coś bezcennego żadne 500 , 800 tej radości nie zmącą . Pomimo że wypadnę z obiegu jestem za wszystkimi akcjami z pograniczna Robin Huda.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Tak… Ukr…a przenosi się do Polski i zaprowadzi swoje porządki (już to robi). Będziemy niewolnikami we własnym kraju.

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu

Pisskomuchy już zaczęli kupować głosy ludzi, którzy patrzą tylko na swoją kieszeń. Po wyborach się zdziwią jak ich dziad oszuka i znów okaże się, że opowiadał bajki o podwyżkach dla ludzi żyjacych z plusowego i ulgach na lekarstwa. A pracujący człowiek za wszystko zapłaci. A tak na marginesie ten samolot ze złotem co tak hucznie przyleciał to już Putinowi przekazał nasz pisskomuch.

37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x