Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dostałeś wiadomość od znajomego lub rodziny z prośbą o pożyczkę? To prawdopodobnie oszustwo!


Policjanci ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem kodu systemu płatności mobilnych. W ostatnich dniach kolejna osoby powiadomiła funkcjonariuszy o przypadku kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonych kodów płatności. Oszuści podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracają się z prośbą o pilną pożyczkę. Ostatnio koleżanka 35-letniej ciechanowianki straciła w ten sposób 1000zł. Nie dajmy się oszukać!


Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 35-letnia ciechanowianka, która poinformowała, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym. Oszust podszywając się pod kobietę wysłał do znajomych, za pomocą komunikatora, prośbę o przekazanie kodu systemu płatności mobilnych. Nic nie podejrzewająca koleżanka 35-latki myślała, że pomaga kobiecie i przesłała kod. W ten sposób straciła 1000 zł.

Policja przestrzega – jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przekazanie kodu systemu płatności mobilnych – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności. Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x