Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie nazwałem pana kłamcą, ale nie powtarzajmy fake newsów


– Nie nazwałem pana kłamcą, ale nie powtarzajmy fake newsów – tak wiceminister Romanowski odniósł się do wypowiedzi radnego z komisji rolnictwa Marka Linkowskiego, stanowczo dementując zarzuty dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa polskiej żywności, w związku z importem zboża z Ukrainy. Gościem wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Mławskiego był wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, przedstawiciele rolników i hodowców, szefowie instytucji obsługującej rolnictwo oraz wójtowie niemal wszystkich gmin naszego powiatu.


Wnioskodawcą takiego spotkania poświęconego sytuacji w rolnictwie, był radny Marek Linkowski. W swoim wystąpieniu na początku podniósł m.in., pogarszanie się sytuacji w rolnictwie. W swojej wypowiedzi zacytował też słowa byłego ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego, że obecna sytuacja w rolnictwie jest zaniechaniem a nawet celowym działaniem. Jako przykład zagrożeń związanych z importem zboża z Ukrainy podał przykład dwóch piekarni, które zostały zamknięte.

Zwłaszcza te ostatnie tezy z wypowiedzi radnego wywołały zdecydowaną reakcję ministra Romanowskiego. Minister przytoczył dane dotyczące ilości importowanego z Ukrainy zboża oraz zdecydowanie zaprzeczył, aby istniało zagrożenie dla konsumentów i bezpieczeństwo żywności było zagrożone. Zaapelował również, aby nie powielać niesprawdzonych informacji i fake newsów.

Również obecni na sali rolnicy i hodowcy skorzystali z możliwości zabrania głosu, zadawania pytań i zgłaszania problemów. Wśród tych głosów pojawiły się i takie, z wyrzutami do byłego ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka, że zachęcał do czekania ze sprzedażą zboża,  ale również zachęcające do szukania wspólnie rozwiązań problemów i myślenia „do przodu”, nie tylko narzekania. Z sali padły też m.in. głosy niepokoju o sytuację w przetwórstwie mleka, a także pytania o programy dla małych rolników i problemy z opieszałością ARiMR w rozpatrywaniu wniosków i problemy ze szkodami w uprawach jakie czynią zwierzęta chronione, np. żurawie.

Minister zakończył spotkanie deklaracją, że polscy rolnicy nie zostaną pozostawieni sami, a także wspierane będą lokalne samorządy.

JK

https://youtu.be/lnblFsP7J2k

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
1 rok temu

Wnioskodawca- radny to porządny rolnik. Wie co mówi

Krosta
Krosta
1 rok temu

Chciałbym poznać opinię Przybyszewskiego

Janusz
Janusz
1 rok temu

Uważam że rolnicy i tak dużo dostają od państwa i unii europejskiej. Ciągle płaczą że mają mało.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Janusz

Rolnicy dostaną jeszcze więcej bo to najwierniejszy elektorat obecnej władzy. Mają pieniądze z budżetu, a jak nie mają to jeszcze bardziej zadłużą Polskę, żeby tylko wygrać wybory.

Alicja
Alicja
1 rok temu

A jaką rolę pełni przewodniczacy komisji rolnictwa w starostwie ?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x