Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

33-letnia mieszkanka Mławy oferowała mieszkanie do wynajęcia, pobierała kaucję i czynsz, po czym znikała


Kilka dni temu, 33-letnia mieszkanka Mławy usłyszała zarzuty oszustwa. Kobieta, oferując mieszkanie do wynajęcia w atrakcyjnej lokalizacji, pobierała kaucję i czynsz, po czym kontakt z nią się urywał. W ciągu dwóch miesięcy oszukała w ten sposób trzy osoby, wyłudzając w sumie ponad 10 tysięcy złotych. Pokrzywdzonych osób może być jednak więcej.


Kobieta umieszczała ofertę wynajmu mieszkania w mediach społecznościowych i lokalnych portalach ogłoszeniowych na terenie Mławy i sąsiednich miejscowości. Zainteresowanym osobom pokazywała mieszkanie, które nie należy do niej. Przy podpisywaniu umowy najmu pobierała kaucję i czynsz w wysokości kilku tysięcy złotych. Po czym kontakt z nią się urywał. W ten sposób, od niczego niepodejrzewających najemców, w ciągu dwóch miesięcy wyłudziła w sumie ponad 10 tys. zł.
W tym miesiącu 33-letnia mławianka usłyszała zarzuty oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Jak uniknąć tego rodzaju kłopotów i nie stracić pieniędzy. Oto kilka prostych rad:

  • Poszukując mieszkania do wynajęcia, korzystaj z pomocy zaufanych pośredników nieruchomości, a jeśli szukasz na własną rękę, szczegółowo weryfikuj ogłoszenie i sprawdzaj opinie.
  • Sprawdź, czy dany lokal jest faktycznie własnością osoby oferującej wynajem.
  • Zachowaj ostrożność, widząc wyjątkowo atrakcyjne ogłoszenie, w którym cena za wynajem mieszkania/pokoju jest zaniżona, w porównaniu do obowiązujących cen rynkowych.
  • Nie podejmuj decyzji o wynajmie lokalu tylko na podstawie przesłanych informacji lub zdjęć. Zawsze zobacz „na żywo” mieszkanie, zanim dopełnisz formalności.
  • Nie ulegaj presji czasu! Oszuści chętnie z tej presji czasu korzystają, wymuszając podejmowanie natychmiastowych decyzji lub ekspresowe wpłaty zaliczek, które mają być potwierdzeniem rezerwacji mieszkania.
  • Pod żadnym pozorem nie wysyłaj nieznajomym osobom zdjęć lub skanów dokumentu tożsamości oraz swoich danych.
  • Nie przelewaj ani nie przekazuj nieznajomym osobom pieniędzy. Kwestie finansowe związane z wynajmem ureguluj dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności, za pisemnym pokwitowaniem i najlepiej w obecności świadków.
  • Jeśli padniesz ofiara oszusta, niezwłocznie zgłoś sprawę w najbliższej jednostce Policji.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianka
Mlawianka
6 miesięcy temu

Dajcie już tej dziewczynie spokój to już było dawno poniosła karę za to i przestańcie pisać kłamstwa i ja ponownie oczerniać. Dziewczyna oddaje wszystkie pieniądze. I proszę nie oczernianie jej rodziny.

Ebe ebe
Ebe ebe
6 miesięcy temu

Szkoda że mnie tak nie oszukała ja bym jej to z głowy wybił szybko , patologia ona od małolata była.

Lokator
Lokator
6 miesięcy temu

Na Pińczowskiej to samo.

Wynajmujący
Wynajmujący
6 miesięcy temu

Ja to robię tak. Daję ogłoszenie. Umawiam się na oglądanie. Jeśli komuś podoba się i mnie oni to mówię: proszę podpisać ze mną umowę i jednocześnie otrzymuję pieniądze. Najemca ma 1 egzemplarz umowy a Wynajmujący drugi. Tzw. „ręka w rękę”. Od razu po podpisaniu umowy i przekazaniu pieniędzy zostają w mieszkaniu i zaczynają mieszkać. Żadnego ryzyka i po sprawie. A jakieś pośrednictwa, obietnice, zastanawianie się to zawsze rodzi ryzyko.

Do Janusza biznesu
Do Janusza biznesu
6 miesięcy temu
Reply to  Wynajmujący

Dokładnie tak samo robisz jak ta oszustka. Klient wprowadza się do mieszkania, a za dwa dni puka prawdziwy właściciel i najemca ma pięć nim tu na wyprowadzkę. Jedyna bezpieczna metoda to wynajem przez biuro nieruchomości. Po pierwsze biuro weryfikuje dokumenty, czyli sprawdza w KW właściciela mieszkania. Po drugie biuro jest ubezpieczone od wszelkich problemów. Twoje metoda wynajmu to metoda na tzw. Janusza, czyli tanio, bez pośredników, a potem jak płacz bo zostawili z nieopłaconymi rachunkami i ruina do remontu to nie ma kogo ścigać. Podobnie w drugą stronę. Także Januszku takie porady pozostaw dla siebie.

beka z jnauszy
beka z jnauszy
6 miesięcy temu

„Po pierwsze biuro weryfikuje dokumenty, czyli sprawdza w KW właściciela mieszkania.”
profesjonalista napisałby nieruchomości
sprawdzenie KW kosztuje circa (około) 50 zł, a jak wie gdzie się szukać to 0zł
„Po drugie biuro jest ubezpieczone od wszelkich problemów”
szkoda, że nie klient
xddd

Mcdonald
Mcdonald
6 miesięcy temu

I wczoraj niby nic zakupy w Carrefour robiła

Zbir
Zbir
6 miesięcy temu
Reply to  Mcdonald

Ona cały czas sobie chodzi z podniesiona głowa pani i dama. Zero wstydu….czuje, że za granicę do rodziców czmychnie

Wml
Wml
6 miesięcy temu
Reply to  Zbir

Do jakich rodziców jak start w Mławie mieszka pobudował dom .

Monia
Monia
6 miesięcy temu
Reply to  Mcdonald

Jej i tak ujdzie wszystko na sucho żadne wiezienie to tylko opisy dla ludzi żeby każdy wierzył ze spotkała ja kara a już tatuś się postara żeby córeczce było wygodnie dalej żyć patologia nic więcej szkoda słów

Czytelink...
Czytelink...
6 miesięcy temu
Reply to  Monia

Nie nazywaj człowieku ojca patologią, bo go znam i on nie ma nic z tym wspólnego.

Monia
Monia
6 miesięcy temu
Reply to  Czytelink...

Ma i to bardzo dużo jak wychował córkę tak niestety jest jak jest i jak ja uniewinniają od wszystkiego to ona nigdy się nie nauczy życia, No chyba ze jest chora to co innego już.Pozdrawiam .

Joanna
Joanna
6 miesięcy temu
Reply to  Monia

Za oczernianie art 212 kk

Czytelink...
Czytelink...
6 miesięcy temu
Reply to  Monia

Posłuchaj ty dobra osobo, nie oczerniaj nikogo bo tak jak piszą jest za to art.Nie masz chyba co robić, tylko siedzisz i piszesz te bazgroły.Normalny człowiek to nie zajmuje się opisywaniem i oczernianiem innych, tylko ma codzienne obowiązki.A Ty pewnie do tych nie należysz. Więc baw się i zabieraj głos w tym srodowisku na poziomie swej małej intelig.

Alicja
Alicja
6 miesięcy temu
Reply to  Czytelink...

Za oczernianie art 212 kk

Monia
Monia
6 miesięcy temu
Reply to  Czytelink...

Ogólne stwierdzenie nie na ojca bo naprawdę rzadko się zdarzają takie cyrki w normalnych rodzinach.

Mlawianka
Mlawianka
6 miesięcy temu
Reply to  Monia

Za oczernianie jest art i chyba nie wiesz kobieto co to jest patologia….a dla Twojej informacji dziewczyna poniosła karę. I zajmij się swoim życiem. Pozdrawiam

Mlawianka
Mlawianka
6 miesięcy temu
Reply to  Mcdonald

Ma prawo chodzić i robić zakupy ,zajmij się swoim życiem a nie innych . Dziewczyna poniosła karę i przestań się interesować jej życiem

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x