Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów w I LO, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i ZS nr 3


Zarząd powiatu w końcu kwietnia ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów w trzech placówkach podległych samorządowi powiatowemu – w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Zespole Szkół nr 3.  Kadencje, na jakie powołani byli obecni dyrektorzy dobiegają końca, a w związku z tym, powiat miał do wyboru – albo je przedłużyć, albo ogłosić konkurs.


Wymagania, jakie musi spełnić osoba kandydująca na dyrektora określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku. Wśród tych wymagań jest m.in. pięcioletni staż pracy, niekaralność i pozytywna ocena pracy. O stanowisko dyrektora placówki oświatowej mogą ubiegać się również osoby nie będące nauczycielami. W tym przypadku oprócz standardowych wymogów kandydat musi wykazać się co najmniej dwuletnim okresem pracy na stanowisku kierowniczym. Szczegółowe wymagania wobec kandydatów na dyrektorów, a także wykaz niezbędnych dokumentów  zawiera ogłoszenie o konkursie opublikowane w biuletynie informacji publicznej mławskiego starostwa.

Termin składania ofert  konkursowych w mławskim starostwie mija – w przypadku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Zespołu Szkół nr 3 – 24 maja 2023 o godz. 16:00. W przypadku I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego ten termin mija 25 maja o godz. 16:00.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Prezes
Prezes
6 miesięcy temu

Oby nie Kielbinsky

pra
pra
6 miesięcy temu

i po co ten pic jak wszystko ustawione

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  pra

Chcą zdążyć przed jesiennymi wyborami jeszcze swoimi poobsadzać.

Aas
Aas
6 miesięcy temu

Chyba się wszyscy domyślają kto wygra.

kontrola
kontrola
6 miesięcy temu

Nauczyciele Liceum! To WASZA szansa! Czas nadszedł, działajcie.

Mława
Mława
6 miesięcy temu

Wybierajmy madrych ludzi, nie wiecznie tych samych

Kandydat
Kandydat
6 miesięcy temu

Może ktoś z Państwa wie kiedy będzie konkurs w szkole specjalnej? Jestem spoza Mławy a bardzo mnie to interesuje.

Pytanie
Pytanie
6 miesięcy temu
Reply to  Kandydat

Ciekawe

Włodzimierz Lanckiewicz
Włodzimierz Lanckiewicz
6 miesięcy temu

Według mnie, nawet ten nauczyciel który przepracował te 5 lat nie jest do końca dobrą opcją na takie stanowisko, nie mniej jednak przepracowanie 2 lat na byle pozycji kierownika też wydaje się niewystarczajace na objęcie takiej szkoły np. ZS 3.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x