Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczfnia Kościelna. Prezydenckie medale i wyjątkowe uroczystości z okazji pięknego jubileuszu


Cztery pary z terenu gminy Wieczfnia Kościelna świętowały jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Ten wyjątkowy moment podkreśliły uroczysta msza święta, medale nadana przez Prezydenta RP oraz przygotowany specjalnie dla jubilatów program i koncert.


Uroczystości rozpoczęły się 23 kwietnia mszą świętą, podczas której jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Sakramentalne TAK powiedzieli sobie ponownie Państwo: Halina i Jan Długokęccy, Grażyna i Eugeniusz Gębala, Jadwiga i Henryk Możdżonek, Marianna i Stanisław Rudzińscy. Następnie zgromadzeni goście przeszli do hali sportowej w Wieczfni Kościelnej, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Wójt – Mariusz Gębala, wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy –Krzysztofem Marcinem Chmielewskim udekorowali jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Małżonkowie otrzymali również dyplomy gratulacyjne oraz upominki przygotowane m. in. przez sołtysów i radnych z sołectw i okręgów wyborczych, które reprezentowali jubilaci.

Zgromadzeni goście i ich rodziny wysłuchali koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz obejrzeli widowisko słowno-muzyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej.

źródło i fot. Gmina Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x