Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wkrótce koniec ze zbieraniem „charytatywnych nakrętek”


Akcje zbierania nakrętek na zakup np. sprzętu dla niepełnosprawnych, w które zaangażowane są lokalne społeczności wkrótce odejdą do lamusa – informuje Prawo.pl.


Jak podaje serwis, wszystko to za sprawą unijnej dyrektywy SUP, zgodnie z którą od połowy 2024 roku wszystkie nakrętki plastikowe w całej Unii Europejskiej powinny być fabrycznie przytwierdzone do opakowania od napoju – butelki czy kartonu.

Niektóre firmy, również w Polsce, już stosują przepisy tej dyrektywy. Na wprowadzenie nowych wymogów zdecydowały się już takie marki jak Tymbark czy Mlekopol.

Zmiany te tłumaczą względami środowiskowymi. Dzięki nim można poddać recyklingowi całe opakowanie, a tym samym zmniejszyć ilość plastiku, która mogłaby przedostać się do środowiska – podaje serwis, cytując wpis na stronie jednego z producentów napojów.

Wygląda więc na to, że stojące w wielu miejscach przestrzeni publicznej  metalowe serca na zakrętki wkrótce stracą rację bytu. W związku z dyrektywą, organizacje charytatywne i osoby, dla których było to wsparciem zapewne utracą wkrótce część swoich dochodów. Niezadowoleni mogą okazać się także klienci. Picie z butelki z przytwierdzoną nakrętką, czy nalewanie napoju do szklanki jest zdecydowanie mniej wygodne niż z takiej, w której nakrętkę można bez problemu oddzielić.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krosta
Krosta
1 rok temu

No to już Przybyszewski nie zabłyśnie

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Krosta

Pisiory mają Tuska w lodówce, a ty widzę, że masz Przybyszewskiego w lodówce. Lecz się człowieku póki jeszcze czas

Konfa Konfunia
Konfa Konfunia
1 rok temu
Reply to  Anonim.

A Tusk ma Kaczyńskiego w lodówce . Czyli każdy ma kogoś i wszyscy powinniśmy się leczyć.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Konfa Konfunia

Tusk nie ma żadnego patałacha z PiSu w lodówce, ale jak jest na około atakowany przez reżimowe media (TVP PIS) po kilkadziesiąt razy dziennie to musi, chciał nie chcial, ripostować pisowskie szczekaczki.
No, ale żaden piskomuch nie potrafi tego zrozumieć, bo każdy piskomuch to zatwardziały, zacofany członek sekty i oczywiście praktykujący zagorzale katolik, który nie zna ani przykazań Bożych, ani nie respektuje żadnych zasad moralnych, a także czuje się poza prawem, ale przyjdzie kryska na Matyska…

Last edited 1 rok temu by Kuba
Przeciwnik unii
Przeciwnik unii
1 rok temu

A jaki to problem nakrętkę oderwać? I niech mnie wszyscy popierd….. unijni idioci w dupę pocałują!

Przeciwink oderywania
Przeciwink oderywania
1 rok temu

za każdą oderwaną nakrętkę będzie unijna kara taki będzie . problem nie wiem czy jak to pisze to już nie zaczeli naliczać ….

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x