Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

GRH LC MŁAWA w widowisku historycznym w Sękowej


Podczas tegorocznej majówki GRH LC Mława wzięła udział w widowisku historycznym w Sękowej – Rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami (obchody 108 rocznicy Bitwy Gorlickiej).


W niezwykłym wydarzeniu udział wzięło ponad trzystu rekonstruktorów. Przyjechali z różnych części kraju, ale też Słowacji, Czech i Węgier. Narratorem opowieści był prof. Andrzej Olejko. Towarzyszyła mu Anna Czyżycka, wiceprezes GRH Gorlice 1915. Na finał wybrzmiała piosenka Marka Grechuty „Wolność”, która nadała ostatniej scenie wyjątkowego charakteru, zwłaszcza, że równocześnie w niebo wzbiło się setki gołębi, a z głośników popłynęły słowa „Wolność to skrzypce, z których dźwięków cud, Potrafi wyczarować mistrza trud, Lecz kiedy zagra na nich słaby gracz, To słychać będzie tylko pisk, zgrzyt, płacz”.

To było niesamowite przeżycie ukazujące wojenną codzienność zwykłych ludzi – ich miłości, dramaty i wybory, których musieli dokonywać w zawierusze I Wojny Światowej – i to wszystko z udziałem GRH LC MŁAWA…

źródło i fot. GRH LC Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x