Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Druhowie z OSP Żurominek świętowali 100-lecie swojej jednostki [FOTO, FILM]Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurominku ma już 100 lat. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w sobotę, 6 maja. Na tę okoliczność druhowie z Żurominka otrzymali nowy sztandar, który został odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP. Oczywiście, podczas trwania jubileuszu, nie zabrakło odznaczeń i wyróżnień oraz życzeń i prezentów.

Na uroczystości pojawili się: Arkadiusz Iwaniak – Poseł na Sejm RP, biskup płocki Szymon Stułkowski, Konrad Wojnarowski – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Włodzimierz Wojnarowski – Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP w Mławie, członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP, st. bryg. Artur Gonera – zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,   bryg. Mirosław Wójcik – komendant PSP w Mławie. Obecne były również władze samorządowe: Grzegorz Woźniak – Wójt Gminy Wiśniewo, Iwona Rejniak – Sekretarz Gminy Wiśniewo, Iwona Zabuska – Przewodnicząca Urzędu Gminy w Wiśniewie i Igor Jabłonowski- Pracownik d/s pożarnictwa oraz Jacek Świderski – Wójt Gminy Stupsk i Mariusz Olszewski – Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Stupsku,  a także radny powiatowy Jacek Szlachta.

Jubileusz 100-lecia OSP w Żurominku rozpoczął się od zbiórki pododdziałów jednostek OSP z terenu gminy Wiśniewo i gości przy świetlicy. Dowódcą uroczystości był druh Michał Bartczak, a uroczystość prowadziła Anna Jaroszewska. Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenia tablicy pamiątkowej przez biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego i jej uroczyste odsłonięcie. Następnie druhowie i ich goście udali się do kościoła pw. Św. Stanisława BM w Żurominku.

Tam odbyła się uroczysta Msza święta w intencji wszystkich strażaków oraz ich rodzin. Celebrowali ją ks. proboszcz Robert Andrikowski i biskup płocki Szymon Stułkowski, który dokonał poświęcenia nowego sztandaru. Tuż przed mszą program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej z  Kosin Starych pod kierunkiem Zofii Jagodzińskiej.

Dalsza część stulecia OSP Żurominek przeniosła się ponownie na plac przy świetlicy. Tam Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP w Mławie – Włodzimierz Wojnarowski – przekazał nowy sztandar druhom z Żurominka. Po jego prezentacji zostały wręczone medale i wyróżnienia dla strażaków z OSP w Żurominku. Ponad to nowy sztandar został uhonorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP. Natomiast Marszałek Adam Struzik odznaczył  jednostkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, a druhom przekazał dyplomy. Historię jednostki OSP Żurominek przedstawił druh Wojciech Witkowski. Później przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wręczeniem gościom i sponsorom pamiątkowych statuetek upamiętniających jubileusz 100-lecia OSP Żurominek. Uroczystość uświetniała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Stupsku.

WSZ

fot.WSZ

Odznaczenia i wyróżnienia

Złoty medal:

 1. Albert Łukasik
 2. Eugeniusz Łukasik

Srebrny medal:

 1. Kazimierz Wtulich
 2. Bogdan Branczewski

Brązowy medal:

 1. Adam Lis
 2. Wojciech Rudnicki

Strażak wzorowy:

 1. Angelika Lis
 2. Wioletta Lis
 3. Mirosław Łukasik
 4. Damian Rudnicki

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyróżnił dyplomami uznania:

 1. Kazimierz Wtulich
 2. Józef Wtulich
 3. Bogdan Branczewski
 4. Adam Lis
 5. Eugeniusz Łukasik
 6. Jan Welenc

https://youtu.be/aWzZS_b0ny4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
John
John
6 miesięcy temu

Spóźnione obchody! wg danych z Gazety Samorządowej Powiatu Mławskiego OSP w Żurominku powstała w 1922 roku.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  John

Hej jony you Good…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x