Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiosenny park z lotu ptaka


Zimny początek maja sprawia, że wiosenna zieleń nie jest jeszcze tak żywa i obfita, jak to bywało już w poprzednich latach. Tym niemniej warto ucieszyć oczy, jeszcze pamiętające zimowe krajobrazy, widokiem zielonych drzew i kolorowych kwiatów. Takie właśnie widoki można zobaczyć na kilku fotografiach naszego parku, autorstwa Jakuba Langowskiego, wykonanych w pierwszych dniach maja.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Robin
Robin
6 miesięcy temu

W parku brakuje drzew i krzewów niskiego i średniego piętra. To co kiedyś było posadzone jako małe i ładne jest teraz wielkie i brzydkie (zupełnie jak ze szczeniaczkami, które wyrastają na wielkie, śmierdzące, śliniące się psy). Stare drzewa po wycinkach rewitalizacji pokazały swoje koszmarnie zdeformowane, pokraczne korony a na wysokości oka tylko pnie, zupełnie jak w uprawianych na pozyskiwanie drewna, towarowych lasach sosnowych. W parku powinna być prowadzona stała ciągła wymiana drzew ale do tego trzeba odważnego gospodarza, który zacznie małymi krokami, po jednym, dwóch rocznie, ale systematycznie, usuwać stare drzewa a sadzić w to miejsce nowe. Tka wymiana powinna byś ciągła i jest to zadanie dla pokoleń mławian, które w konsekwencji doprowadzi do tego, że w parku będą drzewa na każdym etapie wzrostu, od młodych do starych. Jak w japońskim ogrodzie. Inaczej zamiast parku będziemy mieli coraz brzydszy las. Jeżeli tego nie zrobimy to przyjdzie nieuchronnie taki dzień, że zajdzie konieczność wyrąbania całego parku jednocześnie bo innego rozwiązanie już nie będzie. Wtedy ci którzy akurat będą, pozostaną z angielskim trawnikiem, pomstujący na nas pytaniem „co te nasze pradziady sobie myślały”.

mławianka
mławianka
6 miesięcy temu
Reply to  Robin

Jest już sporo drzew młodych – nie rozumiem. Wymiana drzewostanu postępuje tak jak Pan pisze powoli, tylko tyle, że więcej drzew zostało w tym parku wyciętych niż posadzonych i to o wiele więcej. 2 place zabaw na tak mały park to jest naprawdę trochę za wiele, na dodatek powiększona potrójnie knajpa (obecne Gary Babci Krysi), zielony tandetny grzyb, skatepark, estrada. Gdzie Pan w tym miejscu widzi las? bo ja nawet parku już nie widzę. To jest jeden wielki plac zabaw z infrastrukturą

abc
abc
6 miesięcy temu

A na rogu parku od ul. Sienkiewicza stoi ruderka z zardzewialym dachem. Czy nie da sie tego ogarnac? Przeciez to bardzo maly budynek!

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

super !!!!
dzięki

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

przygnębiające kolory

Anonim.
Anonim.
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Zgadzam się w 100 procentach, a ponadto takie ukraińskie. :/ . Ta Ukraina już Polsce zaczyna bokiem wychodzic…

milo
milo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim.

ja tam widzę barwy RMFu.Jakby było więcej kolorów niektórzy wpływowi oglądacze zobaczyliby zapewne tęczową flagę LGBT a do tego ratuszowi nie dopuszczą.
Nowa firma zarządza zielenią ale chyba na starych projektach Agrosanu i ratusza sie opiera. dajmy im szansę się wykazać, niech stworzą coś nowego, świeżego.

Wiesia
Wiesia
6 miesięcy temu

Piękny i wyjątkowy park mamy .

Anonim.
Anonim.
6 miesięcy temu
Reply to  Wiesia

Chyba nie byłaś w żadnym innym parku oprócz tego mlawskiego.
Ten park z roku na rok robi się coraz brzydszy. Widok nawet z lotu ptaka bardzo monotonny i coraz mniej parku jest w tym naszym parku. Główna aleja, ta do pałacu ślubów, wygląda na zdjęciach niczym turecki chodnik. Park powinien zmienić nazwę na Wielki Plac Zabaw.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x