Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W mundurze i w ringu – ZAWSZE GOTOWY  – multimedalista kickboxingu w 5MBOT


St.szer. Marcin Majewski, żołnierz 52 batalionu lekkiej piechoty w Komorowie, 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie walczył na gali Babilon Promotions w formule K1. Główne cele, które sobie postawił, to zdobycie stopnia podoficerskiego oraz wygranie najważniejszej walki na ringu zawodowym.


St.szer. Marcin Majewski od kilku lat trenuje sporty walki. Doświadczenie zdobywał na amatorskich zawodach i lokalnych galach, po których nadszedł czas na walki zawodowe. Na swoim koncie ma medale rangi Mistrzostw Polski, Pucharów Polski oraz zawodów międzynarodowych. Występował na takich galach, jak King of Kings, HFO czy Granda Pro. Przed nim najważniejszy pojedynek – 13 maja br. zmierzy się na ringu jednej z najbardziej prestiżowych gal bokserskich w Polsce – Babilon Promotions.

Marcin na co dzień łączy pracę stolarza i trenera kickboxingu. Dodatkowo angażuje się w szkolenie początkujących adeptów, którym pomaga stawiać pierwsze kroki w sportach walki.

Przygodę ze sportami walki zacząłem w wieku 17 lat, ale była to chwilowa pasja, szybko zrezygnowałem. Wynikało to bardziej z problemów logistycznych, bo mieszkałem w małej wiosce, treningi były daleko i późno, a ja nie miałem jak wracać do domu. Miłość do sportów walki jednak tliła się we mnie cały czas i w wieku 20 lat wróciłem na salę. Pierwsze sukcesy przyszły dość szybko, po niespełna roku treningu wygrałem swój pierwszy medal na Mistrzostwach Polski WKSF. W późniejszych latach „obijałem” się na ligach, zawodach i galach pod patronatem PZKB (Polskiego Związku Kickboxingu). Udało się zdobyć kilka medali i masę doświadczenia. Z tyłu głowy jednak czułem, że moje miejsce jest na ringach zawodowych. Adrenalina i emocje towarzyszące są nieporównywalnie większe niż w walce amatorskiej. – mówi st.szer. Marcin Majewski.

Jak sam zauważa, życie sportowca i żołnierza wzajemnie się przenika i uzupełnia. Wartości wyniesione z sal treningowych, takie jak samodyscyplina, systematyczność i pokora, przekładają się na służbę w wojsku:

Tylko z pozoru kickboxing wydaje się indywidualnym sportem. Na samym końcu, w ringu- jestem sam, ale w przygotowaniach do walki jest nade mną sztab ludzi, z którym pracuję na ten sukces. Podobnie jest w wojsku – najważniejsze jest współdziałanie w zespole –  zgodnie z myślą „jesteśmy tak silni, jak nasze najsłabsze ogniwo”.

St.szer. Marcin Majewski jest żołnierzem od 2019 r., służy w 52 batalionie lekkiej piechoty w Komorowie.  Reprezentuje 5MBOT w projekcie „Wojownik Niezłomny”, którzy zrzesza pasjonatów sztuk walki. Obecnie walczy o dwie belki na pagonie – czyli o pierwszy stopień podoficerski  na kursie SONDA w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT.  

Mam nadzieję, że uda mi się zostać podoficerem Wojska Polskiego, mam nadzieję, że wygram walkę na gali Babilon– to dwa najważniejsze cele, które sobie postawiłem. – podsumowuje st. szer. Majewski.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1.7 6 votes
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
6 miesięcy temu

A do wojska to ten Pan nie chciał ?

Irek
Irek
6 miesięcy temu

Super Ormowcem został :–)

Antypis
Antypis
6 miesięcy temu
Reply to  Irek

Kiedyś ich rozliczymy tak jak SBekow

Adam
Adam
6 miesięcy temu

Na stolarstwie i sporcie kasy nie robi bo w 1 i 2 profesji trzeba sie znać to jako funkcjonariusz stara sie dorabiać.

JaM
JaM
6 miesięcy temu

GRATULACJE!!!

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu

Następna chwalba nic nie mająca wspólnego z prawdziwym wojskiem. Kasodojcy cały czas się promują czymś co nie ma jakiegokolwiek znaczenia.

Oki
Oki
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Dokładnie
MON się chwali jakby sami wyszkolili Pana do walki

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x