Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mazowiecka Grupa SPEED. Tylko w kwietniu ponad 3600 mandatów


Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała miesiąc. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w kwietniu skontrolowali ponad 4800 pojazdów. Ujawnili 4349 wykroczeń, zatrzymali 44 prawa jazdy. Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator, czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, z których korzystają policjanci. Każdego dnia nieustannie eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze.


W kwietniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 4349 wykroczeń. 3595 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym 29 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 92 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Nałożyli 3631 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 44 prawa jazdy oraz 150 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 10 pijanych kierowców i tyle samo kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Pomimo policyjnych apeli o zachowanie należytej ostrożności na drodze i poruszanie się z bezpieczną prędkością, nadal nie brakuje kierowców, którzy znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość i tracą prawo jazdy.

Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

źródło: KWP Radom

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Antykowal
Antykowal
6 miesięcy temu

A policyjna Mławska Grupa SLEEP jakie ma wyniki?

york
york
6 miesięcy temu
Reply to  Antykowal

ŚWIĘTE KRÓWSKA POMIMO USTAWY MILICJA WOGÓLE NA CHODNIKACH PARKUJĄCE NIE WIDZI…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x