Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przysięga wojskowa nowych żołnierzy 5MBOT


W ostatnią niedzielę kwietnia, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” powiększyła swoje szeregi. Uroczystość odbyła się na terenie jednostki wojskowej ciechanowskiej Brygady. Była to trzecia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy OT.


W niedzielę (30.04) na placu apelowym jednostki wojskowej w Ciechanowie kolejni żołnierze-ochotnicy złożyli uroczystą przysięgę wojskową. W obecności licznie zgromadzonych rodzin żołnierzy oraz gości, na sztandar Brygady przysięgało tym razem 24 ochotników z Północnego Mazowsza. Ukończyli oni z powodzeniem 16-dniowe szkolenie podstawowe i niebawem rozpoczną służbę w jednym z czterech batalionów 5 MBOT, rozlokowanych w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach oraz Zegrzu Płd.

Wśród nowo zaprzysiężonych żołnierzy, którzy wywodzą się z różnych środowisk zawodowych i  grup społecznych, jest m.in. kierowca, student, budowlaniec, prawnik, programista, mechanik oraz logistyk.

– Dla nas to bardzo ważny dzień. Przysięga wojskowa nowych żołnierzy, to zwiększenie potencjału Brygady, zwiększenie ilości żołnierzy. To pokazuje, że wciąż cieszymy się dużym zainteresowaniem, rośniemy w siłę, nasze możliwości są coraz większe. A co najważniejsze, cieszy mnie fakt, że młodzi ludzie garną się do wojska i chcą służyć Ojczyźnie.  – powiedział po ceremonii płk dr Paweł LECH, dowódca 5MBOT.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defiladą pododdziałów. Maszerującym w defiladzie przygrywała Orkiestra Wojskowa z Siedlec.

Była to trzecia w tym roku i 34 przysięga wojskowa w historii 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”. Kolejna przysięga zwieńczy 16-dniowe szkolenie w ramach projektu „Wakacje z WOT”, skierowanego przede wszystkim do uczniów, którzy ukończyli 18 rok życia, studentów oraz nauczycieli.

Osoby, które nigdy nie były w wojsku i chcą zdobyć podstawowe przeszkolenie wojskowe, mogą spróbować swoich sił podczas szkoleń organizowanych przez 5 Mazowiecką Brygadę OT. W tym roku odbędą się jeszcze 4 szkolenia podstawowe, najbliższe rozpocznie się 24 czerwca („Wakacje z WOT”) i zakończy uroczystą przysięga wojskową 9 lipca. 

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1.1 8 votes
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
FOTOGRAF
FOTOGRAF
7 miesięcy temu

po wyborach może ktoś przeliczy ile ta zabawa kosztuje .

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  FOTOGRAF

Wątpię żeby ta sekta dopuściła kogoś innego do koryta. Oni się boją opuścić koryta, bo jak ich oderwą od koryta to trafią za kratki, a wiec nie dadzą się oderwać. Po trupach do celu – zobaczycie. Jarek portkami trzęsie i cały czas w pampersie chodzi. Kombinuje, kombinuje i na pewno coś wykombinuje.

Rikardo One
Rikardo One
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Ktoś inny gdy przyjdzie do koryta to też stanie się świnią , chyba że Państwu chodzi o podział świń na te w krawacie i te w muszce to wtedy rozważania uznam za zasadne …. Tak swoją drogą dziś jest moda muszki może stąd ten problem krawaciarzy z Warszawy.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Rikardo One

Moda muszki? – No tak słoma z butów wystaje, ale muszka musi być, bo to przecież nowa intelygencja (taka nie respektująca ani żadnych zasad, ani prawa).

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu

Następnie kasodojcy od łupienia naszego kraju.
Skąd sie oni biorą?
Do prawdziwego wojska się zapisać a nie tylko z termometrem spacerować.

PEŁO
PEŁO
7 miesięcy temu

Nie mów nic zabawa trwa

SPACEROWICZ
SPACEROWICZ
7 miesięcy temu

harcerzyki za nasza kasę

karol
karol
7 miesięcy temu
Reply to  SPACEROWICZ

Tacy durnie jak ty mieszkają jeszcze w Mławie

Wiesiek
Wiesiek
7 miesięcy temu
Reply to  karol

I kto to napisał?

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Napisał ten du.reń k.arol. 😀
Zaciekły sympatyk pisiorów, bo zapewne żyje za naszą kase z plusów i opieki społecznej. Tylko takim dziś jest lepiej.

NORMALNY
NORMALNY
7 miesięcy temu
Reply to  karol

DO KAROLA WIOCHMENA POSLUCHAJ TE DZIWNE WOJSKO KOSZTUJE KRAJ MILIARDY KTORYCH NIE MA.

Wiesiek
Wiesiek
7 miesięcy temu
Reply to  NORMALNY

Jego to nie interesuję, że na ten gównotwór są wydawane miliardy. Ważne, że pochodził jak pajac z termometrem i kasa mu się za to należy.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x