Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka


„Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił…” (Modlitwa Strażaka, autor nieznany)


Każdego roku, 4 maja w Dzień Świętego Floriana strażacy obchodzą swoje święto. W tym dniu obchodzony jest też Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna. Strażacy otrzymali z okazji swojego święta życzenia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Komendanta Głównego. Do tych życzeń dołącza się również redakcja, a jesteśmy przekonani, że również i czytelnicy.    

red.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wml
Wml
6 miesięcy temu

Najbardziej lubiana mundurówka. Dobre chłopaki 😉

milo
milo
6 miesięcy temu
Reply to  Wml

jedyna służba mundurowa godna szacunku

Jądeko
Jądeko
6 miesięcy temu
Reply to  milo

Czy ja wiem czy taka lubiana , tak samo jak lubiany jest szef Pawlak z OSP . Czy rosyjski gaz pali się gorzej ? Służba jest demonizowana i nie konfliktowa wg mnie więcej zaangażowania musi mieć policjant zawody łączy tylko munduru ale specyfika osobowości do każdej z ich musi być inna. A najbardziej lubię wyszydzanych na tym forum Wotowców.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x