Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Utonął 58-letni mężczyzna. Tragedia pod Przasnyszem


Tragedia w miejscowości Gostkowo pod Przasnyszem. W stawie utonął 58-letni mężczyzna. Z wody wyciągnęli go strażacy, ale prowadzona przez godzinę resuscytacja krążeniowo – oddechowa nie przywróciła mu funkcji życiowych.


Jak podają przasnyscy strażacy, 30 kwietnia 2023 r. o godz. 18:10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Gostkowo gm. Przasnysz w zbiorniku wodnym topi się mężczyzna.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy ratownicze z JRG Przasnysz wraz z Specjalistyczną Sekcją Ratownictwa Wodno-Nurkowego, JRG Maków Mazowiecki jako Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Maków 5” oraz najbliższe jednostki OSP Gostkowo i OSP Leszno.

Po przybyciu na miejsce uzyskano informację od osoby zgłaszającej, że mężczyzna znajduje się już pod wodą, następnie świadkowie wskazali obszar stawu.

Strażacy zabezpieczeni w suche skafandry oraz asekurowani linkami z brzegu weszli do stawu i po krótkim czasie znaleźli topielca. Natychmiast po wyciągnięciu go na brzeg strażacy wraz z ratownikami medycznymi rozpoczęli w miejscowości Gostkowo gm. Przasnysz (RKO).

Po godzinie resuscytacji odstąpiono od działań ze względu na brak efektu. Mimo wysiłków ratowników 58-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Równocześnie z ratownikami swoje działania prowadziła grupa dochodzeniowo – śledcza policji.

źródło i fot. KP PSP Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x