Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tobiasz Bocheński nowym Wojewodą Mazowieckim. Radziwiłł – ambasadorem


Tobiasz Bocheński został wczoraj powołany przez Premiera Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji Wojewody Mazowieckiego. Zastąpił dotychczasowego Wojewodę – Konstantego Radziwiłła, który otrzymał nominację na stanowisko ambasadora Polski w Litwie,


Tobiasz Bocheński jest doktorem nauk prawnych o specjalności doktryny polityczno-prawne. W roku 2019 obronił rozprawę pt. Cato’s Letters. Polityczno-prawny wymiar republikańsko-liberalnej syntezy. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego .

W 2012 roku objął stanowisko sekretarza do spraw naukowych Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a. Od 25 listopada 2019 roku pełnił funkcję Wojewody Łódzkiego.

źródło: MUW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec Mławy
Mieszkaniec Mławy
10 miesięcy temu

I taki łodzianin zrobi z naszego województwa taką Łódź to będzie katastrofa

sprtw
sprtw
10 miesięcy temu

Taki sam wyksztalciuch jak Duda. Studia magisterskie i foktorat o d…ie ma.rynie, do niczego nieprzydatne, pewnie dlatego i dużo łatwiejsze. Pan Kowalski ma rację. Szkoda słów – sami swoi, taki sam pewnie mierny jak Glapa, Suski czy Czarnek, ale za to bardzo wierny. Ciekawe czy już przyzekł przekazać 40 patyków na kampanię wyborczą PiS, no ale bez tego by nie został wojewodą.

anonimowo
anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  sprtw

No i czerwone zawyło.

Kowalski
Kowalski
10 miesięcy temu

Następny przywieziony w teczce tym razem z łódzkiegi na Mazowsze.
Brak doświadczenia merytirycznego. Tylko zawiadywanie zbędnymi instytucjami politycznymi.
Wypadałoby żeby Wojewodą Mazowieckim był mieszkaniec Mazowsza, który zetknął się z problematyką społeczną tego województwa. Nie ma kompetentnych ludzi na Mazowszu?
Teraz ten będzie dążył do obsadzenia stanowisk przez Łodzian, którzy będą codziennie dojeżdżać 130 km do stolicy robiąc dobry interes, bo mieszkania w Łodzi 2 i pół raza tańsze niż w Warszawie.
Już Ministerstwo Infrastruktury opanowane przez dojeżdżających koleją Łodzian, teraz ekspansja na następne urzędy.
I jeszcze to wykształ enie. Tyle lat spęd?onych nad książkami wkuwając nieprzydatne rzeczy.

Seria
Seria
10 miesięcy temu
Reply to  Kowalski

Bardzo dobry wybór. Lepszy od tych wskazywanych przez jednego posła……

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x