Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa Ireny Chylińskiej „Igłą malowane”


Biblioteka Pedagogiczna w Mławie zaprasza do obejrzenia wystawy Ireny Chylińskiej „ Igłą malowane”. Wśród niezwykle ciekawych prac rękodzieła artystycznego, wykonanych techniką patchworkową znajdują się: obrazy, poszewki, makaty, ścienne kapy, kilimy, szkatuły, kolorowe gwiazdy itp.


Irena Chylińska ur. 21.09.1943 r. w Kosinach Kapicznych, a obecnie mieszka w Mławie. Wcześniej jej życie upływało na prowadzeniu gospodarstwa rolnego w Głużku, później zaś zajmowała się także krawiectwem. Będąc już na  emeryturze zafascynowała się metodą patchworkową  tworząc swoje dzieła artystyczne. Od 2005 r. jest członkiem Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej.

Poświęcała się też malowaniu na papierze i kartonie. Prace artystki prezentowano na licznych wystawach w: Mławie, Radzanowie, Szreńsku, Strzegowie, Grudusku, Płośnicy, Raciążu, Płońsku, Lidzbarku Welskim i Żurominie. Inną równie ciekawą pasją Pani Ireny jest pisanie wierszy o różnorodnej tematyce, w tym także dla dzieci . W 2007 r. zadebiutowała swoimi wierszami w almanachu „Zbliżenia”, zaś w 2009 r. wydała swój autorski tomik poezji pt. „Droga życia”.

Wystawę można obejrzeć w wypożyczalni naszej biblioteki do końca kwietnia.

źródło i foto: BP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Robiliśmy takie w podstawówce. Poziom mniej więcej ten sam.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x