Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie Budowlanki w ciekawej formie poznali historię powstania „Gorzkich Żalów” [FOTO]


28 marca 2023 roku lekcje religii w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie poświęcone były szczególnemu nabożeństwu związanemu z Wielkim Postem  tj. „Gorzkim Żalom”. Uczniowie pracując w grupach, rozwiązywali zagadki dotyczące struktury utworu oraz  losów autora ks. Wawrzyńca Benika, który w XVIII wieku żył i pracował w Mławie. W 2020 roku przypadała 300. rocznica jego śmierci i tej też okazji powstał Escape Room przygotowany przez Państwa Katarzynę i Włodzimierza Luks. Zagadki w nim zawarte zostały wykorzystane podczas katechezy w Budowlance. 


Młodzież metaforycznie zamknięta została w podziemiach kościoła św. Wawrzyńca i tylko rozwiązanie szeregu zagadek, pozwoliło na uzyskanie szyfru do kłódki i otwarcie drzwi.  Pokój zagadek oraz zajęcia przygotowali tego dnia dla uczniów ks. Marcin Niesłuchowski oraz Marzena Nagucka nauczyciel języka polskiego.

Zaangażowanie uczniów wskazuje, że forma zajęć była dla nich interesująca. Większość nie wiedziała, że „Gorzkie Żale” są związane z proboszczem mławskiej parafii.

źródło i fot. ZS nr 1 Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x