Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ruszyły prace na ulicy Nowej


Firma Strabag rozpoczęła prace na ul. Nowej. Zadanie pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2375 – ul. Nowa w Mławie jako drogi dojazdowej do Dzielnicy Przemysłowej kosztować ma  w całości ponad 16 mln zł.


Aktualnie Strabag prowadzi prace rozbiórkowe, ziemne. Zaplanowane zostało wzmocnienie istniejącej już konstrukcji jezdni względem jej szerokości (7 m) i długości (844,50 m), budowa zjazdów, chodników, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, oznakowania pionowego i poziomego. Wśród szeregu prac, planowane jest też wykonanie kanalizacji deszczowej, zatok postojowych i  autobusowych, oświetlenie oraz usunięcie kolizji w sieci kanalizacji sanitarnej, elektrycznej, gazowej, wodociągowej i telekomunikacyjnej.

Na skrzyżowaniu ul. Nowej z ul. Mechaników i Abp A. Nowowiejskiego, zaprojektowano rondo, którego zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa. Nośność drogi po rozbudowie ma wynieść 115 kN.

Droga powiatowa nr 2375W ma swój znaczący wkład w prawidłowe funkcjonowanie infrastruktury drogowej, dlatego też, rozbudowa ul. Nowej przyczyni się do poprawy logistyki i rozwoju planowanych terenów inwestycyjnych Dzielnicy Przemysłowej. Przebudowa drogi znacząco polepszy dostęp do Dzielnicy Przemysłowej, co z kolei wpłynie na jej zagospodarowanie i umożliwi dalszy rozwój.

Środki na realizację rzeczonego zadania

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład – 15 798 213, 36 zł

Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg – 460 172, 52 zł

Wkład własny Powiatu wynosi 54 562, 80 zł (w tym udział własny miasta 27 281, 40 zł).

 

 

 

mat. sponsorowany

autor: Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]