Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiosenne porządki na miejskich drogach potrwają do końca kwietnia


Wiosna sprzyja porządkom. Na ulice Mławy wyjeżdżają już pojazdy wyposażone w szczotki i zamiatają drogi gminne.


Jak informuje urząd miasta, czyszczona mechanicznie jest całą szerokość pasa jezdni łącznie z krawężnikami, opaskami, polami martwymi, powierzchniami skrzyżowań (pasy włączenia i wyłączenia) i wysepkami. Miejsca niedostępne dla zamiatarek mechanicznych będą sprzątane ręcznie. Pozimowym porządkom zostanie poddanych 70 015 metrów dróg gminnych. Ich czyszczenie potrwa do końca kwietnia br.

Ratusz przypomina właścicielom posesji, których nieruchomości przylegają do chodników, o obowiązku sprzątnięcia ogólnodostępnych trotuarów. Jeśli znajdują się one przy ulicach, które jeszcze nie zostały uprzątnięte po zimie, piasek i inne nieczystości można zmieść na jezdnię – zostaną usunięte podczas sprzątania prowadzonego na zlecenie miasta.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z bliska
Z bliska
7 miesięcy temu

Praca tego sprzętu przynosi mierne efekty — a to dlatego że na drogach ulicach przy krawężnikach są po ustawiane samochody, a właśnie przy krawężnikach jest najwięcej śmieci !!!

Jacek
Jacek
8 miesięcy temu

W parku codziennie worki z odpadami są wysypywane, masa gołębi, ławki zanieczyszczone, smród odchodami. Miasto zachęca do dokarmiania czy jestem w błędzie?

Ktoś
Ktoś
8 miesięcy temu

Miasto niech sprawdzi jak tam budowa al. Wojciecha.. ulica zabrody to byla tragedia,a teraz brak slow,ledwo czlowiek przejezdza,czasami mozna wpasc w taka dziure..

Anonim.
Anonim.
8 miesięcy temu

Władze miasta niech wezmą się za porządki w parku i zaczną myć ławki. Bratki w kolorystyce ukraińsko-polskiej, a ławki zafajdane na grubo. Może należałoby zrobić porządek z wronami i gołębiami w tym mieście, bo niedługo będzie gdzieś ten sam problem co w pewnej szkole w Gnieźnie. Ludzie nie rozumieją, że gołębie są roznosicielami chorób i zarazków.
https://www.o2.pl/informacje/szkola-opanowana-przez-kleszcze-sa-w-calym-budynku-6880994874932032a

Kamil Przybyszewski Przewodniczący Zarządu Osiedla
Kamil Przybyszewski Przewodniczący Zarządu Osiedla
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim.

Raz jeszcze powtarzam, to nie jest nasza wojna.

Aha tam
Aha tam
8 miesięcy temu

Kamil na prezydenta !!! Niech nam żyję hip hip …

Do pseudo przewodnika
Do pseudo przewodnika
8 miesięcy temu

Poważnie?

Zołza
Zołza
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim.

Dzikie gołębie to latające szczury.
W parku winien być zakaz dokarmiania tych szkodników. To są szkodniki, żadnego pożytku z nich nie ma.
Zauważcie, że tych latających szczurów z każdym rokiem przybywa. Mnożą się chyba w tym samym tępie co szczury. Prawie pod każdą latarnią miejska chodnik jest nakrapiany odchodami gołębi, tak, tak… gołębi a nie wron.

Jurek
Jurek
8 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Jan Sztaudybger napisł przed laty „Gołębiami brukowany Kraków – gówno ma z tych ptaków”

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x