Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ojciec i syn kradli drzewka z plantacji. Do czasu aż …


fot. ilustracyjne


Policjanci z Płońska zatrzymali 32- i 56-latka, którzy kradli ozdobne drzewka z plantacji. Łupem ojca i syna, na przestrzeni kilku miesięcy, padło 50 świerków. Obaj zostali zatrzymani w czasie ucieczki po ostatniej kradzieży. Starszy z mężczyzn odpowie również za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

W minioną sobotę dyżurny z płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży ozdobnych drzewek z plantacji znajdującej się na terenie gm. Załuski. Właścicielka przejeżdżając obok swojego pola, na którym posadzone są iglaki, zauważyła nieznany jej samochód i dwóch mężczyzn. Jeden z nich siedział w pojeździe, natomiast drugi wyrywał drzewka z korzeniami i wkładał na tylne siedzenie samochodu.  Spłoszeni przez kobietę, odjechali.

Wezwani na miejsce policjanci w ciągu zaledwie kilkunastu minut namierzyli w Szczytnie pojazd sprawców kradzieży drzewek.  Kierowca na widok radiowozu nagle zatrzymał auto, wysiadł z niego i próbował uciekać pieszo, wbiegając na teren pobliskiej posesji. Pasażer uciekał natomiast w przeciwnym kierunku. Obaj szybko zostali zatrzymani. Okazało się, że są to dobrze znani płońskim stróżom prawa ojciec z synem. Od starszego z mężczyzn, kierowcy pojazdu, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie wykazało w  jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Obaj amatorzy cudzych rzeczy trafili do policyjnego aresztu, a auto którym podróżowali zostało odholowane na strzeżony parking. Prowadzący postępowanie policjanci ustalili, że od jesieni 2022r. z terenu plantacji drzewek ozdobnych skradzionych zostało ponad 50 świerków i za te kradzieże odpowiadają zatrzymani.

56- i 32-latek usłyszeli zarzuty kradzieży drzewek ozdobnych, za co grozi im do 5 lat więzienia. Starszy z mężczyzn odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych do tego uprawnień.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x