Na wiosennych rabatach pojawią się bratki
— 24/03/2023
W Mławie trwają wiosenne nasadzenia. Ponad 43 tys. sztuk bratków pojawi się w parku miejskim i na Starym Rynku.
Jak podaje ratusz, posadzone będzie dokładnie 43 215 roślin. Wybór bratków nie jest przypadkowy – gatunek ten słynie z odporności na niskie temperatury i wiosenne przymrozki nie stanowią zagrożenia dla kwiatostanów. Sadzimy kwiaty w różnych odcieniach, dążąc do tego, żeby Mława była kolorowym i optymistycznym miastem. Latem, gdy bratki zaczną przekwitać zamienimy je na typowe letnie rośliny.
Prace związane z zielenią wykonuje wyłonione w ostatnim przetargu nowe na terenie Mławy konsorcjum firm z Ostrołęki Tettsui Security i Lubimy Ogrody.
źródło i fot: UMM
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
W końcu w parku zaczęło się mycie ławek, ale…
Chodzi Pan z wiaderkiem, w którym ma czaną wodę i myje ławki mopem że szmatą w kolorze bardzo szarym, więc nie radzę siadać na tych świeżo mytych ławeczkach, na których odchody gołębi i wron zostały równomiernie rozsmarowane.
Tak, takie kolorowe rabaty, tylko czemu ostatnio tak dziwnie w czterech kolorach na ogół: biały, czerwony, niebieski i żółty.
Kolejna sprawa:
Kiedy w końcu ławki zostaną umyte i ile razy w roku będą myte?
Czy nadal będą myte tylko 2 razy w roku?
Pani rzecznik proszę iść do parku I policzyć ławki czyste i te ob.srane – których jest więcej?. Moim zdaniem to tych ob.sranych.
Został zniszczony ekosystem na Zaciszu: wycięto drzewa, na których gnieździły się wrony (zapewne za zgodą władz miasta) I teraz wrony stamtąd zasiedlą również park i skwer na Zielonym Rynku. Trzeba wyciąć drzewa na Zielonym Rynku. 😛
Ni tylko na ZACISZU wycięto drzewa, na zapleczu ulicy Wymyślin także kilka dorodnych drzew wycięto –zgodnie z zapotrzebowaniem developera !!– A te apele do Pani rzecznik mijają się z celem, bo teraz rzecznikiem ratusza jest sam BURMISTRZ KOWALEWSKI , I PROSZĘ Z TYM I PROBLEMAMI ZGŁOSIĆ SIĘ DO NIEGO W PONIEDZIAŁEK !! — bo cały czas na portalu NASZA MŁAWA–nie widać nikogo tylko rzecznika KOWALEWSKIEGO —Aż do znudzenia chwali się swymi osiągnięciami– których jak na 16 lat rządzenia miastem jest znikoma ilość !!!!!!
Lex developer?
Podobno bez zgody…
„Podobno”? – Hmmm… bez komentarza. Deweloper zostanie ukarany śmieszną karą i na tym się skończy. Ot, takie polskie „prawo”.
Cała nadzieja w prasie. Coś to wszystko ucichło…. Niedobrze.
Tak to już jest w całej Polsce i tym razem nie próbujmy tego mieszać z polityką, bo tak było cały czas za poprzednich rządów i jest teraz. O takich niby nielegalnych wycinkach w prasie co jakis czas pojawiają się artykuly. W tej sprawie nawet Zieloni nie sa w stanie nic zrobić – wolnoamerykanka. Takie nielegalne wycinki zazwyczaj zaczyna się w piątkowe popołudnie, kiedy urzędy już zamknięte na weekend. Kończy się w niedzielę. W poniedziałek nie ma drzew i po sprawie. Za takie coś powinny być wyższe kary i nakaz nowego zadrzewienia terenu.
Dziurawe prawo, za którym zapewne stoją lobbiści.
TYLKO ŻE RZĄDZĄCY –PRASOWYMI INFORMACJAMI SIĘ NIE PRZEJMUJĄ –DO NICH NIC NIE DOCIERA !!!–ONI WIEDZĄ SWOJE !!!