Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Tańcowała igła z nitką”. Zapraszamy na wystawę Małgorzaty Kunińskiej


Galeria „13” zaprasza na bardzo ciekawą wystawę Małgorzaty Kunińskiej pt. „Tańcowała igła z nitką”. Wernisaż wystawy odbędzie się w siedzibie Galerii w Centrum Medycznym w Mławie, ul. Żwirki 26 w piątek 24 marca 2023 r. o godz. 18.00.


Materiał wystawy obejmuje 22 prace o dość zróżnicowanej tematyce, począwszy od portretów, pejzaży, poprzez przyrodę, reprodukcję obrazów znanych malarzy, a kończąc na postaciach różnych świętych. Dzieła Małgosi od początku do końca są przemyślane i perfekcyjnie, ze szczegółami wykonane, a wraz z odpowiednio dobranymi ramami tworzą spójną całość.

Małgorzata Kunińska to rodowita mławianka, żona i matka dwójki dzieci, oraz opiekunka dwóch psów.
Od dzieciństwa posiada zamiłowanie do rękodzieła, szczególnie do haftu, którym zajmuje się do dzisiaj.

Brała udział w wielu rekonstrukcjach historycznych zarówno w Mławie, jak i na terenie całej Polski, dzięki czemu rozwinęła swoje zainteresowanie folklorem regionalnym. Miała także przyjemność tańczenia w lokalnym zespole ludowym.

Oprócz wyszywania, tworzy również ozdoby na różne okazje oraz modyfikuje ubrania przypominające stroje
z ubiegłych lat.

Marzeniem Małgorzaty Kunińskiej jest kontynuowanie twórczości hafciarskiej, szczęście i pomyślność jej rodziny oraz spokój życiowy. Rękodzieło to dla niej nie tylko ukochane krzyżyki, lecz również wiele innych rzeczy, które wykonuje z potrzeby serca i przynoszą jej mnóstwo satysfakcji.

W czasie spotkania będziemy mogli bliżej poznać autorkę wystawy i dowiedzieć się jak powstaje haft krzyżykowy.

 Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku i lampki szampana.

Wystawę można oglądać do 14 kwietnia br.

Przyjdź i zobacz co można zdziałać igłą i nitką.

Zaprasza i poleca Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”.

Miejsce przyjazne kulturze i ludziom.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x