Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianin otrzeźwiał dopiero w policyjnym areszcie


fot. ilustracyjne


Mławska drogówka zatrzymała kolejnego nietrzeźwego kierującego na terenie miasta Mława. 33-letni kierowca Opla Astra miał dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego – „piłeś nie jedź”.

W poniedziałek 20 marca w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. A. Dobrskiej w Mławie, do kontroli drogowej kierującego Oplem Astra. 33-letni mężczyzna kierował pojazdem pod działaniem alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie kierowcy. Mieszkańcowi Mławy zostało zatrzymane prawo jazdy i został osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia oraz złożenia wyjaśnień. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do osób, które zauważą osobę kierującą pojazdem pod działaniem alkoholu, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Panna
Panna
1 rok temu

Jak można być takim nieodpowiedzialnym Ojcem !!!! Wstyd !!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x