Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gospodarze okazali się najlepsi. Tryumf Jokera Mława


Amatorski zespół piłkarski Joker Mława został tryumfatorem rozegranego w ostatnią sobotę (18 marca) nocnego halowego turnieju piłkarskiego o nazwie Joker Mława Cup 35+ , Mistrzostwa Mazowsza Oldboy w Futsalu. Gospodarze okazali się najlepsi w stawce 16 drużyn. Dodatkowo zawodnicy z Mławy zdobyli kilka statuetek indywidualnych.


Wydarzenie okazało się nie lada gratką dla kibiców. Do Mławy zawitało aż 16 ekip, nie tylko z Mazowsza. Tym razem gościliśmy kilka mocnych drużyn m.in. z Torunia, Ostrołęki, Płońska, Szczytna, Żuromina, Raciąża i Baboszewa. Cieszy fakt, że w zawodach udział wzięło aż 6 ekip z powiatu mławskiego w tym urzędnicy z Gminy Wieczfnia Kościelna i reprezentacja Urzędu Miasta Mława. Warto zauważyć, że oprócz 158 zawodników rywalizujących na dwóch salach, gdzie rozgrywane były zawody, można było spotkać licznie zgromadzonych kibiców, w tym całe rodziny z dziećmi, dla których organizatorzy przygotowali dużo dodatkowych atrakcji.

W godzinach od 18.00 do 22.00 rozegrano rozgrywki grupowe na halach przy ulicy Zuzanny Morawskiej i ulicy Piłsudskiego. Z każdej grupy dwie ekipy uzyskiwały awans do fazy pucharowej. Już na tym etapie odpadło kilku faworytów, w tym mławskie ekipy: „Czterdziestka”, „Body Club” oraz Reprezentacja Gminy Wieczfnia Kościelna.  Szkoda zwłaszcza tej ostatniej drużyny, która jeszcze minutę przed końcem ostatniego spotkania „była” w ćwierćfinale. Niestety stracona bramka „przewróciła” tabelę do góry nogami i sympatyczni „urzędnicy” odpadli z dalszej rywalizacji. Na tym etapie odpadli również goście z Baboszewa (jeden z faworytów imprezy) oraz mocne ekipy z Raciąża i Szczytna.  

Faza pucharowa okazała się bardzo zacięta i wyrównana. Często o końcowym wyniku decydowały rzuty karne lub bramkami zdobyte w ostatnich minutach. Do najlepszej czwórki awansowały dwie lokalne ekipy: Joker Mława i niezwykle mocni tego dnia Oldboy Mława a także goście z Torunia i Tamers Olszewo Borki (okolice Ostrołęki).

Półfinały okazały się jeszcze bardziej zacięte. W pierwszym Joker Mława pokonał 1-0 gości z powiatu ostrołęckiego po świetnej indywidualnej akcji Macieja Jeziorskiego. W drugim półfinale goście z Torunia pokonują mławskich Oldboy dopiero po rzutach karnych.

W finale gospodarze dość pewnie pokonali gości z Torunia, którzy w swoich szeregach mieli kilku zawodników grających w przeszłości w Futsal Ekstraklasie. Wynik 2-0 to zasługa dwóch akcji braci grających od lat w ekipie gospodarzy. W pierwszej asystował starszy, Zbyszek Krystkiewicz, a Jarek popisał się doskonałym strzałem głową. W drugiej Zbyszek sam wpisał się na listę strzelców dobijając zaskakujące uderzenie, świetnie grającego w całym turnieju Tomka Leszczyńskiego. W meczu o trzecie miejsce triumfował zespół Tamers Olszewo-Borki. Mecz zakończył się kolejnymi tego dnia rzutami karnymi.  

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Joker Mława
  2. Oldboys Toruń
  3. Tamers Olszewo-Borki
  4. Oldboy Mława
  5. Gold Team, Oldboy Żuromin, Liberpol – Oldboy Płońsk, Oldboy Nidzica

Organizatorzy wręczyli szereg nagród indywidualnych, które prezentujemy poniżej:

Najlepszy zawodnik turnieju: Jarosław Mańka (Oldboy Toruń)

Najlepszy bramkach: Rafał Szymański (Joker Mława)

Król Strzelców: Maciej Rogalski (Oldboy Mława)

Top 5 players:

Jarosław Krystkiewicz (Joker Mława)

Piotr Ferenc (Oldboys Toruń)

Dariusz Jastrzębski (Tamers Olszewo Borki)

Marcin Kopiczko (Tamers Olszewo Borki)

Michał Michalak (Oldboy Mława)

Oprócz samego turnieju w godzinach od 12.00 do 17.00 na Mławskiej Hali Sportowej odbył się jeszcze Turniej Dzikich Drużyn JOKER MŁAWA CUP w którym rywalizowało ok. 100 zawodników w wieku 14-20 lat. Na bocznym sektorze przeprowadzono również szereg konkursów sprawnościowych. Jak co roku wiele dzieci i młodzieży wróciło do domu z nagrodami specjalnymi w postaci tzw. „Turbo Jokerów” oraz wieloma cennymi  nagrodami rzeczowymi (sprzęt sportowy oraz elektroniczny, piłki, plecaki, powerbanki, ładowarki indukcyjne, latarki itp.)

Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za udział i fajną, zdrową rywalizację. Nasze turnieje JOKER MŁĄWA CUP stają się już fajną tradycją na mapie sportowej Mławy. Robi się z tego fajna marka. Budujące jest fakt, że chcą do nas przyjeżdżać coraz mocniejsze ekipy z odległych miast.  Tym razem w rywalizacji udział wzięło w sumie aż ponad 250 zawodników co uważam za nasz ogromny sukces. Wielkie podziękowania dla władz miejskich i powiatowych za patronat honorowy i za wsparcie finansowe. Dziękuję partnerom, kolegom ze stowarzyszenia i naszym wolontariuszom. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych zespołów i zawodników. Już dziś serdecznie zapraszam na kolejne wydarzenia przez nas organizowane na które już dostaliśmy dofinansowanie ze środków budżetu województwa mazowieckiego.”  podsumowuje Zbigniew Krystkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Joker Mława.

źródło i fot: Joker Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x