Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wpadła dwa razy w tym samym miejscu. Kara jest surowa


Dwa wysokie mandaty i w sumie 18 punktów karnych zebrała w krótkim czasie 49-letnia mieszkanka pow. mławskiego, która przekroczyła dozwoloną prędkość na odcinku drogi Mława – Modła. Kierująca skodą w ciągu niespełna dwóch miesięcy została zatrzymana prawie w tym samym miejscu, za to samo wykroczenie. Za drugim razem mandat naliczony został podwójnie.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Ul. Szreńska w Mławie  pozostaje pod stałym nadzorem patroli ruchu drogowego, z uwagi na liczne wykroczenia, polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Problem ten zgłaszali także  użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wczoraj rano, nadzorujący ten odcinek drogi patrol zauważył skodę, której kierowca  znaczenie przekroczył prędkość, wyprzedzając  inne pojazdy. Kierujący został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że za kierownicą auta siedzi 49-letnia mieszkanka pow. mławskiego. Kobieta pod koniec stycznia, prawie  w tym samym miejscu (teren zabudowany) przekroczyła prędkość o ponad 30 km/h. Została wówczas ukarana mandatem w wysokości 800 zł i 9 punktami karnymi. Tym razem, w związku z obowiązującymi od września ubiegłego roku przepisami, mandat został naliczony w warunkach tzw. recydywy wykroczeniowej –     i wyniósł 1600 zł, do tego 9 punktów karnych.

Policja przypomina, że 17 września 2022 r. zmieniły się przepisy. Teraz kierujący nagminnie popełniający najpoważniejsze wykroczenia muszą liczyć się ze znacznie wyższą karą.

Dotyczy to na przykład przekroczenia prędkości o:

31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych; recydywa: 1600 złotych;

41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych; recydywa: 2000 złotych;

51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych;

61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4000 złotych;

71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych; recydywa: 5000 złotych.

    źródło: KPP Mława 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

To dopiero sensacja :⁠,⁠-⁠)

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

I bardzo dobrze. Teren zabudowany- rzecz święta. Na wyścigi nie ma miejsca. Szkoda, że niektórzy mławscy policjanci mają wywalone na zasady bezpieczeństwa i przepisy: jazda na „czołgistę”, nieustąpienie pieszym pierwszeństwa, brak pasów, wjazd na skrzyżowanie i brak możliwości opuszczenia (szara nieoznakowana Cytrynka). Nagrania są. Sprawa się toczy. Ciekawe, czy spotka się to z uczciwym rozliczeniem. Jak każdego obywatela.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x