Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dominika Ozimina, Adam Wojtala i Zuzanna Szpara najlepsi w konkursie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych [FOTO, FILM] 


Wczoraj w mławskim starostwie odbył się finał konkursu organizowanego przez  wiceministra Aktywów Państwowych i posła na Sejm RP Macieja Małeckiego. Takie konkursy odbywają się od kilku lat, w tym roku w powiatach: mławskim, przasnyskim, gostynińskim, żyrardowskim i sochaczewskim. Takie wydarzenie w mławskim odbywa się po raz pierwszy. Uczestnicy naszego finału wykazali się bardzo dużą wiedzą, a o zwycięstwie zadecydowały bardzo niewielkie różnice punktowe.


Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 20 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie, Zespołu Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 4 w Mławie i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Ostatecznie w konkursie udział wzięło 19 uczniów, którzy wczoraj przystąpili do części pisemnej. Po ocenie testu, do części ustnej ścisłego finału zakwalifikowało się pięcioro uczestników, w tym troje uczniów z Zespołu Szkół nr 1.  

I miejsce zajęła Dominika Ozimina z Zespołu Szkół nr 4,

II miejsce zajął Adam Wojtala z Zespołu Szkół nr 1,

III miejsce zajęła Zuzanna Szpara z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Wyróżnienia otrzymali:

Damian Jabłonowski i Oliwia Jakubowska z Zespołu Szkół nr 1 w Mławie.

Uczestnicy oraz laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Podziękowania otrzymali także nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursie.

W pracach komisji oceniającej udział wzięli: wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki, Pełnomocnik Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych dr Piotr Oleńczak, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej dr Paweł Rokicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Mława Michał Pol oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mławie – Magdalena Kolendo.

– Naszym obowiązkiem jest zachować pamięć o żołnierzach Polski Podziemnej. Ja takie konkursy organizuję od ponad 10 lat. W miarę możliwości rozszerzam o kolejne powiaty. Na Mławę miałem plan już przed pandemią. Jestem zbudowany tym, jak młodzi ludzie z Mławy przygotowali się do konkursu. Rozmawiałem z uczniami przed konkursem, były emocje i trochę stresu było, ale też widzą że to jest piękna przygoda. Nawet jeżeli komuś na konkursie nie pójdzie tak, by dostał się do ścisłego finału, to mam nadzieję, że zacznie przygodę z bohaterami Polski Podziemnej, że zakocha się w historii swoich rówieśników sprzed wielu lat,  którzy walczyli z Niemcami i Rosjanami i dla tego właśnie trzeba pielęgnować pamięć o tych bohaterach, bo nasi przodkowie zachowali się jak trzeba.  Ziemia mławska też ma swoich bohaterów na czele z Wacławem Grabowskim ps. „Puszczyk”. Tu już poza salą, mogę powiedzieć, że o nim było również pytanie – powiedział Maciej Małecki.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Widownia
Widownia
1 rok temu

Wysoki poziom konkursu. Brawo organizatorzy, gratulacje dla uczniów.

Tabaluga
Tabaluga
1 rok temu

Wybory idą Pół się pokazał
Śmieci woda podatki sprawa w sądzie ( pomówienie Przybyszewski)
Michał wstydź się

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Nauczyciele obrażeni. Szkoly pozamykane,że kunkurs musiał się odbyć w starostwie w sali obrad?

Historia
Historia
1 rok temu

Pracowitość, organizacja na wysokim poziomie Panie Ministrze, Panie wiceprzewodniczący. Brawo dla młodzieży. Oby więcej mądrych ludzi organizowało takich konkursów i spotkań.

Aga
Aga
1 rok temu

Też słyszałam o tym pozwoleniu na budowę tunelu podobno Starosta wziął to na klatę załatwia ON załatwi ma chłop zacięcie będzie ten tunel.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Aga

Żebyś tylko się nie zdziwiła, !!!

ZE SZKOŁY
ZE SZKOŁY
1 rok temu

Super organizacja, brawo Panowie Minister, Pan Wiceprzewodniczący, Pan Starosta. Mam nadzieję że w przyszłości roku spotkamy się

Calowa
Calowa
1 rok temu

A mnie zastanawia co P. Pol tam robił na tym konkursie? Ktoś wie?

Uczestniczka
Uczestniczka
1 rok temu
Reply to  Calowa

Bardzo miły pan, wiele dowiedziałam sie od tego pana w konkusie. Fajne nagrody. Dziękuję

Tomek
Tomek
1 rok temu
Reply to  Calowa

Organizator

Uczeń
Uczeń
1 rok temu

Takiego ministra to jeszcze w starostwie chyba nie było z wiedzą, kulturą i skromnością

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Uczeń

I tak szczególnego LANSU WŁADZY POWIATOWEJ PIS nie było nie długo się to skończy.

Aga
Aga
1 rok temu

ciekawe kiedy? zajmą się tunelem na odcinku Batorego i Kośćiuszki toż to ich program nr 1 a okazało się że to tylko obiecanka ha ha ha a na Tuska mówią że obiecuje Małecki lepiej pomyślałby o spełnieniu programu PiS do pracy Panie Ministrze do pracy!!!!!

Stefan
Stefan
1 rok temu
Reply to  Aga

Jest wydane już pozwolenie na budowę tunelu

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Stefan

Kto te pozwolenie wydał chyba pomyliły Ci się budowy.A może ja się mylę.

Licealista
Licealista
1 rok temu

Pan Minister człowiek z wielką klasą i wielką wiedzą

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Licealista

Co ty wiesz o życiu licealisto dostałeś nagrodę to się ciesz

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

P.minister nie ma nic lepszego do roboty tylko zajmować się konkursem jak oni chcą wygrać wybory tyle ważnych problemów a oni tylko o stołkach myślą zero o mieszkańcach

Axxon N
Axxon N
1 rok temu

Bylem 100% pewien ze to Orłoś.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Axxon N

To p.Maciej Małecki z PiS

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x