Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przegrał na automatach. Podpalił salon gier i przy okazji własne ubranie


Sierpeccy policjanci ustalili sprawcę sobotniego pożaru kamienicy w Sierpcu przy ul. Płockiej. Podpalił salon gier, bo przegrał kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przy okazji podpalił własne ubranie i aby je ugasić wskoczył do rzeki.


W nocy z soboty na niedzielę oficer dyżurny sierpeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o płonącej kamienicy przy ul. Płockiej, gdzie skierował policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Na miejscu trwały już działania straży pożarnej. Policjanci pomogli ewakuować mieszkańców kamienicy oraz zabezpieczyli teren wokół płonącego budynku. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Policjanci od razu przystąpili do ustalania przyczyn pożaru. Zebrane informacje wskazywały, że było to podpalenie.

Policjanci natychmiast rozpoczęli ustalanie przebiegu zdarzenia, co doprowadziło ich do mężczyzny, który był sprawcą pożaru. Jak się okazało, frustracja mężczyzny spowodowała, że dopuścił się tak niebezpiecznego czynu. Po tym, jak przegrał na maszynach kilkadziesiąt tysięcy złotych, kupił na pobliskiej stacji paliw substancję łatwopalną, po czym wrócił do miejsca, gdzie stracił swoje pieniądze. W pomieszczeniu rozlał ciecz i ją podpalił. Nie zachował jednak ostrożności i wyniku tego zajęło się również jego ubranie wierzchnie.

34-letni mieszkaniec Sierpca po ugaszeniu ubrania poszedł do swojego kolegi, który zaniepokojony stanem zdrowia znajomego, na miejsce wezwał pogotowie. Obrażenia sprawcy podpalenia były na tyle poważne, że został on przewieziony do specjalistycznego szpitala.

Gdy tylko stan zdrowia mężczyzny się poprawi, odpowie on za  popełnione przestępstwo, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sierpc

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x