Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi szkolili pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


07.03.2023 Ciechanów
Agencja Mienia i Restrukturyzacji Rolnictwa.
Szkolenie wojskowe dla pracowników Agencji organizowanie przez 5 MBOT
Fot.DWOT


Instruktorzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili szkolenie z przysposobienia wojskowego dla pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, obejmujące m.in. pracę na broni, taktykę, rozpoznanie inżynieryjno-saperskie. Szkolenie odbyło się w koszarach ciechanowskiej Brygady.

Szkolenie jest wynikiem podpisanego porozumienia pomiędzy Dowództwem WOT a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zakłada m.in. wzmocnienie zdolności obronnych kraju, przygotowanie pracowników obu instytucji do współdziałania oraz wzajemnego przekazywania informacji o zagrożeniach i zdarzeniach istotnych z punktu widzenia funkcjonowania urzędów.

Kurs z przysposobienia wojskowego prowadzony dla pracowników ARiMR odbył się w dniach 06-08 marca br. na terenie kompleksu koszarowego 5 Mazowieckiej Brygady OT. W zajęciach uczestniczyło kilkudziesięciu pracowników Agencji, którzy zostali zapoznani przez instruktorów Brygady z żołnierskim abecadłem.

Szkoleni mieli zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczyli się budowy i zasad działania broni, poznali tajniki taktyki, topografii oraz udzielania pomocy medycznej na polu walki. Instruktorzy przedstawili pracownikom Agencji podział i charakterystykę broni masowego rażenia, toksycznych środków przemysłowych oraz ich wpływ na działanie wojsk.  W ramach zajęć praktycznych pracownicy Agencji ćwiczyli m.in. przyjmowanie prawidłowych postaw strzeleckich,  poruszanie się w terenie przy pomocy narzędzi nawigacyjnych, a także posługiwanie się środkami ochrony przed skażeniami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z rozpoznania inżynieryjno-saperskiego. To na nich pracownicy poznali rodzaje i sposób działania poszczególnych min będących  na wyposażeniu Sił Zbrojnych, a także ćwiczyli ustawienie pojedynczej miny przeciwpancernej. Dodatkowo szkoleni dowiedzieli się, jakie są zasady rozpoznania terenu pod kątem występowania improwizowanych urządzeń wybuchowych oraz mieli możliwość pracy z wykrywaczem min.

Była to pierwsza odsłona kursu zorganizowanego dla pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w 5MBOT. Kolejne wspólne inicjatywy obejmą m.in., współpracę w sytuacjach kryzysowych, wsparcie logistyczne, oraz edukację patriotyczno-obronną i ekologiczną.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kiełbasa
kiełbasa
1 rok temu

do roboty

Oświecony
Oświecony
1 rok temu

Te ćwiczenia to po by w razie czego rolników mieli uczyć sztuki wojennej te urzędasy?

Adam
Adam
1 rok temu

a w domach starców kiedy zaczną szkolić ? Wie ktoś?

Anonim
Anonim
1 rok temu

To może teraz kasodojcy wezmą się za szkolenie komuszego nierządu jakim są obecni piskomuchy i ich przywódcy Towarzysza Balbiny z Żoliborza.
J384Ć P15

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Anonim

Im to nie potrzebne, bo jako pierwsi uciekną z kraju 😉

Cogito egro Sum
Cogito egro Sum
1 rok temu
Reply to  Irek

Zapraszam Panów do Sali Królewska widzę świetlaną przyszłość w zborze.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Głos zabrał zwolennik xujowej zmiany.
J384Ć P15

Mieszkaniec Mławy
Mieszkaniec Mławy
1 rok temu
Reply to  Anonim

Właśnie widać tą świetlaną przyszłość z opozycją już po samej kulturze ich zwolenników – tylko zawsze ten sam slogan „Jeb4ć Pi5” a co dalej? Powrót do stanu przed 2015 jest już praktycznie nie możliwy bez jakiegokolwiek większego kryzysu

Anonim
Anonim
1 rok temu

Zapełnić więzienia piskomuchami, którzy tak chętnie przytulają do siebie kasę w imię niby jakiś działań. To już jest jakaś plaga z tym bezpodstawnym przyznawaniem sobie mamomy, której chyba nawet nie było za komuny.

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu

Zapytam się komuchu, czy oprócz ciebie jeszcze ktoś wierzy w te brednie, które tu napisałeś

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 rok temu
Reply to  Anonim

A szkłolubna Jola się załapała?

Anonim
Anonim
1 rok temu

Nie inaczej. Czerwona załapała się.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x