Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Inwestor. Nigdy bym nie pomyślał, że ludzie tak do krematorium podejdą


Inwestor Witold Nieznański na działce koło komunalnego cmentarza zamierza wybudować kaplicę pożegnań, w której jednocześnie byłby piec do kremacji ciał. Miałby to być jednokondygnacyjny budynek o pow. ok. 520 metrów kwadratowych, z jednym piecem, którego komin miałby wysokość 10 metrów. Jak zapewnia inwestor, coraz więcej osób chce byś skremowanych, ale jeden piec oznacza, że praktycznie służył będzie jedynie na potrzeby Mławy i najbliższej okolicy.


Witold Nieznański zapewnia też, że obawy mieszkańców o uciążliwość takiego sąsiedztwa są niezasadne.

– Kremacja jest sposobem pochówku mniej zanieczyszczającym środowisko niż ten tradycyjny. Komin krematorium emituje 10 razy mniej zanieczyszczeń niż piece domowe. Myślę, że obawy wynikają z niewiedzy. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego pod protestem podpisywały się nie tylko osoby z bliskiego sąsiedztwa, ale również np. z Wólki. Zamiaru budowy krematorium nie konsultowałem wcześniej z mieszkańcami, bo po pierwsze sąsiadujących domów tam niemal nie ma, a po drugie nie przypuszczałem, że ludzie tak podejdą do krematorium – mówi Nieznański.

Odnosi się również do ewentualnej możliwości zmiany lokalizacji, o której to była mowa na zebraniu mieszkańców przy cmentarzu.

– Nie otrzymałem od burmistrza konkretnej propozycji zmiany lokalizacji. Jeżeli nowa lokalizacja uspokoi nastroje mieszkańców, to ja również się do niej przychylę, ponieważ ta inwestycja ma być zrealizowana dla mieszkańców, a nie przeciwko nim – dodaje Witold Nieznański.

Temat planowanej budowy krematorium pojawił się również podczas obrad sesji rady miasta w dniu 7 marca. I chociaż nikt nie dopuścił do głosu grupy mieszkańców, którzy specjalnie w tej sprawie przyszli na sesję, to burmistrz Sławomir Kowalewski wniósł pod obrady rady miasta projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kozielsk”. Jak stwierdził, ma to „chronić interesy mieszkańców”, którzy są przeciwni budowie krematorium. Burmistrz jednocześnie przypomniał, że choć toczyły się „luźne rozmowy” z inwestorem, to obecnie trwa procedura rozpatrywania złożonego w lutym br. wniosku inwestora o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i nie jest przesądzone czy będzie ona negatywna, czy pozytywna. Burmistrz Kowalewski nie wyjaśnił na sesji w jaki sposób przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu okolic cmentarza zabezpiecza interesy mieszkańców. Poinformował jedynie, że obowiązujące obecnie dla tych terenów studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (uchwalone w 2020 roku i znowelizowane w 2022 r. na wniosek burmistrza – red.)przewiduje lokalizację krematorium w okolicy cmentarza. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych ustalenia planu zagospodarowania przestrzennego muszą być zgodne z ustaleniami studium, które lokalizację krematorium przewiduje.

Trudno więc w tej chwili powiedzieć, czy inwestor dopnie swego i krematorium w Mławie powstanie.

 

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
68 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nowotka
Nowotka
2 miesięcy temu

Znam inwestora i wiem że nie zrobi tego pod domem ludzi. Na Boga tam są tarasy i grille a inwestor też człowiek. Najlepsza lokalizacja z dala od zabudowań. I tak będzie.

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Nowotka

Taki etyczny ten inwestor? Od kiedy?
Czemu w Mławie spalił się drugi zakład pogrzebowy? – może wiesz?

Last edited 2 miesięcy temu by Anonimowo
Ewa
Ewa
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Bo go podpaliłeś

Anonim
Anonim
2 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Powiedziała co wiedziała, a że nic nie wiedziała to bzdur nagadała.

Ewa
Ewa
2 miesięcy temu
Reply to  Anonim

No najwyraźniej tak jest. Oczerniasz wszystkich. Ten kto najgłośniej krzyczy jest najbardziej winny.ysle że wszystko co piszesz zrobiłeś a teraz obrażasz innych.

Andrzej
Andrzej
2 miesięcy temu

ciemnogród i zazdrość

Krzysztof
Krzysztof
2 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Ale jesteś ciemnogród szok. Dobrze że można przy tobie postawić

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu

Miłe panie zbieralyscie podpisy wiele osób wam zaufało a teraz zalatwilysciie jakieś tam swoje sprawy bo teraz to wielkiej aktywności nie widać więc że chodziło o zawarcie jakiegoś układu
A nasze dane . tego co widać trafily do właściciela Składu
Bardzo nieładnie tak się nie robi Jak panie chciały os dla siebie poklepał bsie. BurmistrEm i radnymi to nie było nas w tobwciagac

Włodzimierz Brużdzak
Włodzimierz Brużdzak
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

To są miłe i mądre Panie, bardzo pomogły innym ludziom

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu

Nikomu nie pomogły to jakaś dziwna gra sprawdziłem Facebook pan spotykały się na imprezach w domach z radnym Nowakowskm a wiadomo że to cLowiek burmistrza a Zara po sesji podbiegła do nich radna Gadomska wiadomo obydwoje najwierniejsi burmistrza ludzie
Daje to duO do myślenia może to burmistrz rozegrał tą grę aby wynegocjować u inwestora lepsze warunki?
A tak jak ktoś napisał mozliwe że te dane wyciekły już na etapie zbierania

Arek
Arek
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

To, że ktoś się razem bawią i zna to nie znaczy że występuje przeciwko ludziom. Proszę ważyć słowa. Radny Nowakow….też oszukał ludzi i znajomych. A czy po sesji ktoś podbiegł czy nie to nie zależne od ludzi. Skoro walczą to znaczy że chcą żeby krematorium powstało zdała od zabudowań. Swoje konspirację polityczne proszę zachować dla siebie

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

No tak ludzie myśleli że to poważnie a to zabawa

Ewa
Ewa
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jesteś nieroformowalny wręcz idiotyczny ….

Paweł
Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Proszę skończyć podstawówkę żeby nie robić błędów i myśleć !!!!

Paweł
Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Anonimie to do Ciebie .

Nie zgadzam sie
Nie zgadzam sie
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Dane osób które podpisały ta petycje pewnie zostały udostępnione w „luźnej rozmowie” Burmistrza z inwestorem.

Arek
Arek
2 miesięcy temu

Dokładnie wszystko wydał burmistrz

Jola
Jola
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jeśli ktoś wydał dane osobowy to tylko Burmistrz a Pan wiedział gdzie petycja idzie do wiadomości nieprawdaż

teżMława
teżMława
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Może zerknij, kto w mediach społecznościowych sprawę rozgłaszał na cały świat, gdzie publikowano zdjęcia. Pół Mławy o proteście i osobach zaangażowanych wiedziało.
I pomyśl, jaki sens miałoby nieinformowanie inwestora przez protestujących, że im się jego plany nie podobają? To chyba nie miał być tajny donos, tylko głośne, publiczne wyrażenie sprzeciwu. Anonim jakaś firma potraktuje poważnie?
Mnie trochę dziwi, że ktoś najpierw podpisał petycję, a teraz… Wstydzi się? Czy może się czegoś obawia? Tylko czego?

Arek
Arek
2 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Bardzo mądrze. !!!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Prawda jest taka że podpisało 400 osób a pięć pan ugrywa na tym jakiś interes czyjeś dane wydane do inwestora bo jak to panie w komentarzach piszą i tak mnie widać w mediach społecznościowych no ale trzeba było spytać pozostałych czychca przekazać dane bo miały iść do starosty no i tam co było napisane
I trzeba było Spytać się pozostałych czy chcą żeby się z Nowakowskim dogadywać
A może tu o jakieś odszkodowania chodzi?
Coś burmistrz obiecał przez radnych? Bo ja to nie chcę krematorium a nie układów

Paweł
Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Co to za psychopata ten Anonimowy. Człowieku jest 400 podpisów każdy wiedział co i gdzie podpisuje. Czy ty jesteś nienormalny. Pisma trafiły do urzędu i to tam odbyło się spotkanie z inwestorem. Znajdź sprawę inwestor zapoznał się u P. Burmistrza z pismem. Nie komentuj człowieku bo piszesz od tyłka strony….Wałcz w radnymi nie z osobami które starają się żeby tego nie było. Ale prywatnie lecz się ….

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

A co mnie te radne obchodzą one po podpis u mnie nie były tylko te panie
A wygląda że wszyscy w jedno trąbkę grają

Michał N.
Michał N.
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A ty grasz w największą trąbkę z burmistrzem a oczerniasz ludzi. Nieładnie. Po co podsycaz sytuację jak pierwszy donosisz do burmistrza wszystko oj nie ładnie składać na uczciwe osoby a niby Anonim a donosiciel …… I słyszałem jak czytasz u burmistrza petycję czyli ty donosisz ……….
.

Weronika
Weronika
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Ale Anonimowy jest analfabetą. Zero mózgu. O ludzie i zabiera głos !!!! Najpierw do szkoły później psychologa żeby nauczył myśleć a na końcu zabierać głos

Krzysztof
Krzysztof
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowy jesteś strasznie dziwny. O ja i wypowiada się na forum. Weź się w garść i zacznij się uczyć i myśleć

Mateusz P.
Mateusz P.
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Omg co za kretyn. Wszyscy się podpisywali czytali i wiedzieli że będą uzgodnienia z inwestorem. A tu masz trafia się jeden Gal Anonim co odwagi nie ma się podpisać, ma układ w urzędzie, sprzedaje ludzi a oskarża innych. Człowieku nie pisz !!! Żeby coś napisać trzeba mieć godność a u ciebie jej brak!!!

Jola
Jola
2 miesięcy temu

Uważam, że krematorium jest potrzebne ale zdala od podwórek i dzieci. Chrońmy psychikę ludzi. Niech będzie ale poza domami

Pamiętliwy
Pamiętliwy
2 miesięcy temu

Podziękować radnym, szczególnie temu co pochodzi od waszych głosów z tej dzielnicy Mławy, co ma powstać krematorium . Jak po głosy to chodzą po domach przed wyborami a potem to głosować przeciwko ludziom.

Grazik
Grazik
2 miesięcy temu
Reply to  Pamiętliwy

Raczej Pani radnej podziękujcie!

Arek
Arek
2 miesięcy temu
Reply to  Pamiętliwy

Radny z Okólnej jest tempy. On nawet chyba nie wie co czyta skoro działa wbrew sobie

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

Tempy tempy a córkę do urzędu miasta wkręcił to co ma się wychilac żeby ją zwolnili

Paweł
Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Pamiętliwy

Tempa marionetka

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

tępa

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu

Jak zwykle „obiektywnie” napisane. Nikt nie dopuścił do głosu kogo ? A kto chciał zabrać głos? TVP Info pozdrawia.

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Prejs czy inny radny burmistrza trzeba było spojrzeć w stronę mieszkańców na sesji a nie udajecie że się nic nie dzieje

Xxx!!!!!.
Xxx!!!!!.
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Mam mieszkańcom wystarczy tv Anonimowo, !!!– to jest lepsze jak TVP info !

Mieszkaniec Mławy
Mieszkaniec Mławy
2 miesięcy temu

TE KREMATORIUM CZY TO SIĘ LUDZIOM PODOBA CZY NIE TO I TAK MUSI POWSTAĆ OBOK CMĘTARZA BO WTEDY LOKALIZACJA BĘDZIE DOSKONAŁA POD RÓŻNE UROCZYSTOŚCI A NIE GDZIEŚ NA ZADUP*U W LESIE

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Analfabeta …..będzie na Wólce

Magda
Magda
2 miesięcy temu

Zapraszamy Inwestora na ulicę Kolbego i zobaczy czy nie ma domów. Myślę że jak obawy mieszkańców wynikają z niewiedzy niech Inwestor postawi sobie albo burmistrzowi pod domem tą ekologię a nie ludziom pod tarasy.

Benio
Benio
2 miesięcy temu
Reply to  Magda

Proponuję w Trzcińcu

Katarzyna Szymańska
Katarzyna Szymańska
2 miesięcy temu

Ja jako starsza mieszkaka Mlawy prosze inwestora zeby zrobil ale z dala od domu. inwestor wie jak blisko sa zabudowania i tak zyc nie mozna ze swiadomoacia picia kawy na tarasie ze pala obok ludzi. jeszcze raz prosze inwestora Gdzie indziej

Sławek
Sławek
2 miesięcy temu

Ciekawa historia z tym monopolem jednego przedsiębiorcy pogrzebowego w Mławie, to jest ewenement na skalę światową

Jaśko
Jaśko
2 miesięcy temu
Reply to  Sławek

Konkurencja kiedyś powstawała ale dziwnym trafem karawanę utopili na cegielni a zakład bardzo szybko się zamknąć musiał .Ten Pan to za szczery nie jest nie był i nie będzie .Głownie chodzi tu o jego powiększenie dochodów bo poco palić w innym mieście i ja nie zarabiam

Janek
Janek
2 miesięcy temu
Reply to  Sławek

Ciekawe, że Dzialdowo i Nidzica też mają po jednym zakładzie pogrzebowym to jest dopiero ewenement

Kamil Przybyszewski Przewodniczący Zarządu Osiedla
Kamil Przybyszewski Przewodniczący Zarządu Osiedla
2 miesięcy temu

Jest to o tyle przykre, że temat krematorium został dawno ujęty w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Burmistrz o tym wiedział. Zresztą ostatnie głosowanie radnych otwarło drzwi na oścież budowie krematorium.

Anonim
Anonim
2 miesięcy temu

Chyba otworzyło

Papi
Papi
2 miesięcy temu

Budowa krematorium to dobra sprawa i inicjatywa. Nie rozumiem czemu zmarłego do kremacji mamy zawozić do Przasnysza skoro mamy to na miejscu można iść na kompromis i znaleźć inne miejsce. Panie Kamilu, może czas zacząć myśleć o wszystkich mieszkańcach a nie tylko o tych, którzy są za Panem Kowalewskim.

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu
Reply to  Papi

Dobra ale nie pod tarasem. Od tego jest dzielnica przemysłowa. Czyż nie

Czytająca
Czytająca
2 miesięcy temu
Reply to  Piotr

A gdzie szacunek do osoby kremowanej ? Kremowanie to jedna z części ceremonii pochówku!!!

Galll zanimizowany
Galll zanimizowany
2 miesięcy temu

Pytanie do burmistrza
Petycją została skierowana do Pana a inwestor wie kto ją podpisał?
Czy te dane przekazał Pan na tym nieoficjalnym spotkaniu o którym Pan mówił na sesji?
I Według pana burmistrza wszystko jest jasne i przejrzyste
Tak wszystko jest jasne

Tamtarara
Tamtarara
2 miesięcy temu

Jeżeli tak było, jest to złamanie prawa RODO. Ludzie którzy to podpisali mogą zgłosić zawiadomienie do odpowiednich organów.

teżMława
teżMława
2 miesięcy temu
Reply to  Tamtarara

Chyba żartujesz. Tę petycję miało w rękach wielu mławian, każdy podpisujący mógł widzieć nazwiska. Ludzie opowiadają sobie nawzajem, że podpisali, że podpisał także X czy Y. Publiczna „tajemnica”.

Janusz
Janusz
2 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Inwestor też człowiek i chyba zrozumie że pod tarasem to coś nie tak. Nawet głośniejsza impreza a tam palenie i cierpienie. Burmistrz na pewno nie wyrazi zgody bo co to był by za włodarz miasta

Evi
Evi
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Cierpienie???

Ewa
Ewa
2 miesięcy temu
Reply to  Evi

A co rodzina zmarłego nie cierpi

Janek
Janek
2 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Dokładnie, rodziny zmarłych cierpią a mieszkańcy naszego miasta chcą żeby ich bliskich wywozić po za miasto i kremować w ukryciu jakby to przestępstwo było.

Bius
Bius
2 miesięcy temu

Czyli radni zagłosowali wszyscy za budową krematorium?

Galll zanimizowany
Galll zanimizowany
2 miesięcy temu
Reply to  Bius

Tak

Mops
Mops
2 miesięcy temu

Przepraszam, bo przecieram oczy ze zdumienia, ten demokrata, co się nagraniem na telefon oponenta wsławił, jeszcze na stanowisku? Ten drugi demokrata na najwyższym stołku, zapewniający ciągle Ogół o swoich staraniach patriotycznych, to jeszcze toleruje? Wyszło szydło z worka, postkomuny, nauczonej starego toku myślenia, odzianej tylko w demokratyczną halkę. Pamiętajcie o tym podczas wyborów….

Malwina
Malwina
2 miesięcy temu
Reply to  Mops

O kim mówisz, bo z Twojej wypowiedzi nic nie wynika.

Mławianka
Mławianka
2 miesięcy temu
Reply to  Malwina

Oj Malwinka Malwinka mało wiesz o p. Pr..sie

Inny
Inny
2 miesięcy temu
Reply to  Malwina

Wyjaśnie Ci bo to proste 1 demokrata to przewodniczący rady miasta, a drugi to burmistrz. Pięknie to napisane brawo

WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
2 miesięcy temu
Reply to  Inny

Obydwaj są siebie warci– i jeden i drugi swoim postępowaniem pokazują że mieszkańcy są im potrzebni podczas wyborów, a kiedy zasiada na stołkach to już uważają że wszystko mogą, i konsultacje z mieszkańcami wedlug obydwu panów są zbędne!!! — zachodzi pytanie– czy w najbliższych wyborach, mieszkańcy powtórzą błędy w głosowaniu ??? — czy dokonają lepszych wyborów !!!

Włodzimierz Brużdzak
Włodzimierz Brużdzak
2 miesięcy temu

Obydwaj są porządnymi obywatelami

WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
2 miesięcy temu
Reply to  Malwina

A to dlatego MALWINO że nie wszyscy zabierający głos w tej sprawie, chcą się narazić Burmistrzowi Kowalewskiemu, jak i Przew Rady Prejsowi, i dlatego jest jak jest !!!

Sławek
Sławek
2 miesięcy temu
Reply to  Mops

Debil nie wie że jest debil mądry to wie. Także ten tego.

68
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x