Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W lutym 4 tys. wykroczeń na mazowieckich drogach


Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator, czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, z których korzystają policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Codziennie nieustannie eliminują z ruchu kierujących, których styl jazdy zagraża bezpieczeństwu na drodze. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w lutym skontrolowali ponad 4400 pojazdów. Ujawnili prawie 4 tysiące wykroczeń.


W lutym policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 3923 wykroczenia. 3052 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym 12 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 97 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Nałożyli 3212 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 26 praw jazdy oraz 139 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 33 pijanych kierowców. 14 kierujących, którzy prowadzili pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Pomimo policyjnych apeli o zachowanie należytej ostrożności na drodze i poruszanie się z bezpieczną prędkością, nadal nie brakuje kierowców, którzy znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość i tracą prawo jazdy.

Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x