Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi Mazowieckiej Piątki pobiegli Tropem Wilczym


05.03.2023 Ciechanów
Bieg Tropem Wilczym
Żołnierze 5 MBOT biorący udział w zawodach sportowych.
Fot.DWOT


Bieg „Tropem Wilczym” to sportowy hołd oddawany żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy walczyli w latach 1944-1963. Nie mogło zabraknąć na nim żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.

Sprawność fizyczna jest jednym z czynników decydujących o gotowości żołnierza do działania, dlatego terytorialsi Mazowieckiej Piątki przy każdej okazji dbają o rozwój swojej kondycji. Tym razem stanęli do sportowej rywalizacji podczas biegu „Tropem Wilczym”, który organizowany jest w całej Polsce. W ten sposób żołnierze 5MBOT, uczniowie Technikum Mundurowego  BZDZ oraz mieszkańcy Ciechanowa oddali hołd żołnierzom polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

W niedzielę 5 marca na starcie stawiło się blisko  40 żołnierzy oraz pracowników cywilnych Brygady, a cały bieg liczył kilkadziesiąt osób. Uczestnicy wystartowali spod budynku szkoły BZDZ w Ciechanowie, a dystans, jaki musieli pokonać to 1963 metry. Symboliczna długość trasy nawiązuje do roku, kiedy to zginął Józef Franczak ps. Lalek – ostatni Żołnierz Wyklęty. Inicjatywa biegu ma duży walor edukacyjny, który przypomina historię walki polskiego podziemia patriotycznego, prowadzonej przeciwko systemowi komunistycznemu i sowietom.

Żołnierze Mazowieckiej Piątki zgodnie stwierdzili, że nie mogło ich zabraknąć na tym wydarzeniu. Wojska Obrony Terytorialnej są spadkobiercami wartości pozostawionych przez Żołnierzy Niezłomnych, którymi kierują się zarówno w służbie jak i w życiu cywilnym.

Uczestnicy biegu „Tropem Wilczym” otrzymali pamiątkowy dyplomy uczestnictwa, a najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

rozdawnictwo

Łoś
Łoś
8 miesięcy temu

I niech nie wracają…

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu

Tak się zastanawiam, czy oni biegli z własnej woli i w swoim czasie wolnym. Czy w ramach zorganizowanego ćwiczenia za które mają wolne w pracy, a od naszego państwa (czyli od nas) wypłacone złotówki. No i chyba biegli jak na zdjęciu widać w ubiorach przysługującym prawdziwym żołnierzom. A na dodatek za udział jeszcze upominki dostali. Och komuno, komuno jaka ty jesteś szczodra. J384Ć P15

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Na 200% biegali sobie za nasze pieniądze. Mundurki też mają za nasze pieniądze, tak samo jak wikt i opiekunek.

Piotr
Piotr
8 miesięcy temu

Super dobrze ze biegli ani pełzali :–)

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu

Jak widać po ostatnich artykułach to kadodojcy chwalą się, dokonaniami jakie robią zwykli ludzie. Z tą różnicą, że normalni ludzie nie rozpisują się w mediach jakich to wielkich czynów dokonali.
Kasodojcy do normalnego wojska się zapiszcie a nie w podchody się bawicie.
J384Ć P15

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x