Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 1 kwietnia egzamin na Prawo jazdy droższy


Sejmik Mazowsza przyjął uchwałę wprowadzającą wyższe opłaty za egzaminy na prawo jazdy prowadzone przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Za egzamin teoretyczny zapłacimy teraz nie 30 zł, ale 50 zł, a za egzamin praktyczny na kategorię B zamiast 140 – 200 zł.


– Wzrost stawki egzaminacyjnej związany jest ze znacznym zwiększeniem w ostatnich latach przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w sektorze przedsiębiorstw oraz cen paliw, gazu, energii, odbioru śmieci komunalnych i ścieków. Wzrosły też koszty zakupów i utrzymania floty pojazdów oraz funkcjonowania systemu teleinformatycznego WORD-ów – informuje sejmik Mazowsza.

Zmiany wchodzą w życie od 1 kwietnia. Oto cennik:

część teoretyczna – 50 zł (było 30 zł)

kategoria: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T albo uprawnienia do kierowania tramwajem – 200 zł

kategoria: B96, B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E – 250 zł.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

U nas wprowadzili te ceny 1marca

Mieszkaniec Mławy
Mieszkaniec Mławy
8 miesięcy temu

To dziady skąpe, powinna być jakaś ulga/dofinansowanie z jakiegoś programu dla tych którzy pierwszy raz zdają

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

Skąpe? – trzeba było nie wybierać pisowskiego rządu który obsadził Obajtka w Orlenie i który to Obajtek zawyżał ceny paliw, a co za tym idzie zwiększył znacznie swoje zyski. Ponado to za sprawą PIS mamy tak wysoką inflację, bo przez brak praworządności rząd ma za mało kasy na wszystkie „rozdawajki” przedwyborcze (pieniądze z Unii nie dość, że są wstrzymane, to codziennie są ogromne kary). Wiem, wiem inflacja nie tylko w Polsce, ale w Polsce jedna z najwyższych. Rząd PIS i nasz burmistrz są tak samo niegospodarni..
Ech, co tłumaczyć i rozpisywać się, jak Mława jest pisowska i pisowcy tego nie zrozumieją chociażby im tłumaczył i tłumaczył.

Sylwia
Sylwia
8 miesięcy temu

No oczywiście najlepiej to za darmo. Chcesz prawko to licz się z kosztami.

Last edited 8 miesięcy temu by Sylwia
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x