Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od teraz szybka ścieżka na badania profilaktyczne w mojeIKP


Uzyskanie skierowania na badania profilaktyczne jest jeszcze prostsze. Jeśli masz co najmniej 40 lat, to wypełnij ankietę w aplikacji mojeIKP w swoim telefonie. Dzięki temu otrzymasz e-skierowanie i przebadasz się. Możesz przy tym wziąć udział w loterii i wygrać atrakcyjną nagrodę.


Od dzisiaj możesz wypełnić ankietę programu Profilaktyka 40 PLUS w aplikacji mojeIKP. Dzięki temu weźmiesz udział w programie profilaktycznym Ministerstwa Zdrowia, który pomoże Ci zadbać o siebie. Możesz z niego skorzystać do końca 2023 r. Jedna osoba ma prawo do jednego e-skierowania na badania profilaktyczne, więc – nawet jeśli powtórnie wypełnisz ankietę – nie wygeneruje się kolejne e-skierowanie.

Jak wypełnić ankietę w aplikacji mojeIKP?

  • uruchom aplikację i zaloguj się
  • wejdź w zakładkę „Profilaktyka”
  • wypełnij ankietę.

Pytania ankietowe dotyczą stanu Twojego zdrowia, np. masy ciała, aktywności fizycznej, sposobu odżywania, palenia tytoniu, ryzyka chorób układu krwionośnego i chorób onkologicznych itp.

Ankietę możesz wypełnić też na Internetowym Koncie Pacjenta, przez telefon: 22 735 39 53 (infolinia czynna jest w godzinach 8:00–18:00, koszt połączenia zgodny z taryfą operatora) oraz w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która uczestniczy w programie.

Jak odbierzesz e-skierowanie?

Po wypełnieniu ankiety e-skierowanie będzie dostępne na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) i w aplikacji mojeIKP. Otrzymasz skierowanie dostosowane do zgłaszanych przez Ciebie problemów ze zdrowiem oraz płci. Dostaniesz też wskazówki, jak należy się przygotować do badań.

Warto się pospieszyć, by wziąć udział w loterii

Jeśli już skorzystałeś z programu Profilaktyka 40 PLUS lub skorzystasz z niego do 31 maja 2023 r., to możesz wziąć udział w loterii z nagrodami. Wystarczy potwierdzić chęć udziału w loterii w aplikacji mojeIKP, na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, na infolinii 22 735 39 53 (działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00-18:00) lub za pośrednictwem Twojego lekarza. Ostatnie losowanie nagród nastąpi 7 czerwca 2023 r.

Więcej informacji o loterii na stronie: podajdalejzdrowie.pl

O aplikacji mojeIKP

Aplikacja moje IKP jest bezpłatna i daje dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Odbierzesz w niej swoje e-recepty i e-skierowania oraz ułatwi Ci wykup leków i przypomni o ich zażywaniu. Zapewni też dostęp np. do dokumentów dziecka i osób, które Cię do tego upoważnią. Aplikację możesz pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.

źródło: CeZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x