Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cztery jednostki OSP w powiecie mławskim otrzymają dofinansowanie na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych


Cztery jednostki OSP w powiecie mławskim otrzymają dofinansowanie na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych. Nowe auta zakupią OSP Szydłowo, Niedzbórz, Mława i Stupsk.


W czwartek, 23 lutego br. wiceminister Maciej Wąsik poinformował o zatwierdzeniu nowego zestawienia jednostek OSP, które otrzymały dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Dzięki tym środkom, do strażaków ochotników z całego kraju, trafi 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

Wśród 71 jednostek OSP na Mazowszu, które otrzymają dofinansowanie na zakup nowego pojazdu znalazły się cztery z powiatu mławskiego.

Dofinansowanie na zakup ciężkich samochodów ratowniczo- gaśniczych otrzymają OSP w Szydłowie i Niedzborzu. Z otrzymanej dotacji średni samochód ratowniczo-gaśniczy zakupi OSP w Mławie (na ul. Padlewskiego), a lekki OSP w Stupsku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3 1 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Oto
Oto
1 rok temu

W gminie Szydłowo chyba mieszka zbyt dużo egoistów i szczekających z zazdrości ludzi. Przecież ten samochód jest mi.in po to, żeby nieść pomoc w razie potrzeby. Ale dla niektórych to brzmi zbyt górnolotnie, cóż ciemnogrodu po prostu nie powinno się brać pod uwagę.

Rozsądny
Rozsądny
1 rok temu

To dzięki temu artykułowi wiemy dlaczego Rada Gminy w Szydłowie podwyższyła o 100% podatki dla mieszkańców Szydłowa. Prezes żeby zaspokoić swoje ambicje, to przy pomocy rady sięgnął do kieszeni mieszkańców. No skądś te pieniądze na samochód trzeba wziąć. Gdyby nie mieli żadnego, to bym zrozumiał, ale mają dwa i to w bardzo dobrym stanie. Zaznaczam, że wysokość podatków jakie płacimy tylko i wyłącznie zależy od rady. Ta obecna rada zawsze działa na rzecz gminy, a nie dla dobra mieszkańców. Mieszkańcy przypomnijcie sobie o tych podatkach przy wyborach na radnych.

Zxc
Zxc
1 rok temu
Reply to  Rozsądny

Wybory przegrał to chociaż samochód wyprosił

Anonimus
Anonimus
1 rok temu
Reply to  Rozsądny

Gmina Szydłowo to bardzo bogata gmina. Dwa lata temu kupiła średni samochód do Piegłowa teraz ciężki samochód do Szydłowa. Tylko gdzie ten samochód będzie stał ? Odpłatnie u sąsiada tak jak już jeden samochód strażacki stoi ?

Stasiek
Stasiek
1 rok temu
Reply to  Anonimus

Z tego co nam wiadomo, Piegłowo chwaiło się, że wkrótce kupują trzeci samochód tym razem ciężki. Też będziecie takie bzdury wypisywać,?
Straż niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. Skończcie z tym egoizmem.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Rozsądny

Żaden z wozów nie powinien do Ciebie wyjechać, ani do pożaru, ani do wypadku. Dla takich jak Ty szkoda nawet paliwa prostolinijny człeku!!!

Osiedle
Osiedle
1 rok temu
Reply to  Rozsądny

Panie Andrzeju nie podpisuj się jako rozsądny, bo rozsądku u ciebie mało.
Wszyscy wiemy, że tylko ciebie stać na wypisywanie takich głupot.

Mieszkaniec 345
Mieszkaniec 345
1 rok temu

Ciekawe czy poprawią swoje wyjazdy bo jak narazie to słabo wyjeżdżają

Haha
Haha
1 rok temu

Ale dupsko boli, oj boli haha

Zxc
Zxc
1 rok temu
Reply to  Haha

Dupa nie boli spokojnie wszyscy za niego zapłacimy tymi wysokimi podatkami.

Strażacy
Strażacy
1 rok temu

Musisz przyjąć do wiadomości znawco, jeżeli nie ma zdarzenia, nie ma wyjazdu.

cztelnik
cztelnik
1 rok temu

Przez BANDĘ PISOWSKĄ ile polska traci za Ziobro potrącono ponad już ponad 2 mld kary to każda OSP w Polsce miała by nowiutkie auto, a tak UNIA zabrała już na poczet kary i nadal te złodzieje PISOWSKIE idą w zaparte jak długo jeszcze i ile naliczą nam kary za tych nieudaczników PISOWSKICH

Witold Wspaniały
Witold Wspaniały
1 rok temu
Reply to  cztelnik

Nakładam na Ciebie ekskomunikę na wypowiedzi na tym forum.

cztelnik
cztelnik
1 rok temu

załóż sobie na ten PISOWSKI łeb balwanie

Tola
Tola
1 rok temu

Należy tylko pogratulować, bardzo dobrze, że chłopaki otrzymali porządny sprzęt, na pewno poprawi jakość bezpieczeństwa. Nie należy oglądać się za siebie i trzeba dalej działać. A innym niepocieszonym i zawistnym niech gul skacze!

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Tola

Szkoda, że głupota nie boli, bo może zaczęłabyś się leczyć.
Uważasz, że wcześniej, przed rządami pisowskiej bandy OSP nie otrzymywało żadnych dotacji? że „bogate” gminy gminy im wszystko finansowały? Ci każdą złotówkę dofinansowania ogłaszają wszem i wobec, poprzednicy tego nie robili, ale następcy na 100% będą powielać ten proceder i będą wszystko robić z pompą i fajerwerkami jak pisuary, bo inaczej lud uważa, że rząd przejada pieniądze podatnika. Prawda jest taka, że ten rząd faktycznie przejada pieniądze podatnika, r5ozkrada majątek, ale suweren się cieszy bo ma jakieś tam marne „plusy”.
Ludzie, zacznijcie myśleć samodzielnie.

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu

Szkoda, że piskomuchy tylko wybrane (swoje) jednostki wspomagają. Wstyd. Pozostałe jednostki też ratują życie, zdrowie i mienie. I to niezależnie od poparcia politycznego, wyznania, narodowosci czy też orientacji seksualnej.

Last edited 1 rok temu by Wiesiek
Pola
Pola
1 rok temu

Gratulacje dla chłopaków za determinację, niektórych jak widać zżera zazdrość, ale trzeba robić swoje…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Kolejny wójt który zostanie przekupiony przez szydłowo. Jak za poprzednika wszystko do szydłowa

Tomek
Tomek
1 rok temu

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Podziękowania dla wszystkich ochotników, którzy poświęcają swój czas i nie raz, nie dwa ryzykują własnym życiem.

Szydłowo
Szydłowo
1 rok temu

Nasuwa się pytanie do czego trzeci i to ciężki samochód do Szydłowa skoro mają dwa w bardzo dobrym stanie (na dodatek do czwartego, który stoi na placu podczepiony jest spych). Mało tego na dzień dzisiejszy często mają problem z obsadą nawet jednego samochodu. Wydaje mi się, że nowy prezes chce pokazać, jakim to jest operatywnym działaczem. Przecież za darmo go nie dadzą, a gmina musi zapłacić za niego jakieś dwie trzecie wartości. Nie pomylę się jeśli to będzie rzędu 800 tysięcy złotych do 1 miliona. Następnie jakie będą koszty utrzymania tego samochodu. Gdzie tu jest logika.

Max
Max
1 rok temu
Reply to  Szydłowo

Wybory!

123
123
1 rok temu
Reply to  Szydłowo

Dofinansowanie jest 50/50, a w takim przypadku dla Gminy to okazja na wymianę samochodu/zakup nowego.

Anonimus
Anonimus
1 rok temu
Reply to  123

Nowego ? A Renault jest stary ?

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Szydłowo

Logika wyborcza 🙂

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x