Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O miejską zieleń zadba spółka z Ostrołęki a o czystość Agrosan


Takie rozstrzygnięcie jest pewną niespodzianką. Wiadomo już jakie firmy zajmować się będą oczyszczaniem terenów miejskich, a także pielęgnacją i konserwacją zieleni miejskiej w Mławie. Wiadomo też ile to będzie kosztowało.


Urząd miasta jeszcze w końcu ubiegłego roku ogłosił przetarg na „Oczyszczanie terenów miejskich, pielęgnacja i konserwacja zieleni miejskiej w Mławie w latach 2023-2025”. W przetargowej dokumentacji to zadanie podzielone zostało na dwie części: oczyszczanie terenów miejskich i pielęgnacja oraz konserwacja zieleni. Pierwsza część zamówienia obejmowała  mechanicznym i ręcznym oczyszczaniu jezdni i chodników, parkingów zatok postojowych i ścieżek rowerowych, mechaniczne i ręczne zmywanie placów, zimowe utrzymanie chodników, parkingów, zatok postojowych i ścieżek rowerowych, opróżnianie koszy ulicznych, całoroczne utrzymanie przystanków MKM, obsługę imprez masowych, zbieranie zanieczyszczeń z poboczy dróg, wywóz do utylizacji odpadów gromadzonych w workach. Tu ofertę złożył jedynie Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych „AGROSAN” Sp. z o.o. oferując wykonanie zadania za kwotę 5 309 203,42 zł. Jak się okazało, miasto na wykonanie zadania przeznaczyło kwotę 1,5 mln zł, w związku z tym przetarg został unieważniony.  W powtórnie ogłoszonym przetargu również jedyną ofertę złożył AGROSAN. Opiewała ona na kwotę 1 592 055 zł, ale okres realizacji zadania to 12 miesięcy od podpisania umowy.

Część II zadania polega na: pielęgnacji trawników, koszeniu trawników i nieużytków, rowów odwodnieniowych i rzeki Seracz, wykonanie, nasadzenie i pielęgnacja kwietników wiosennych, letnich, z roślin cebulowych, jesiennych, pielęgnacja krzewów, żywopłotów, drzew, wiosenne i jesienne wygrabianie liści z terenów zieleni, wycinka drzew cięci w koronach drzew, wykonanie trawnika, wykonanie łąki kwiatowe, nasadzenia drzew, krzewów, malowanie, naprawa i mycie ławek parkowych, mycie pomników i tablic w miejscach pamięci narodowej.

W tej części wpłynęły dwie oferty. Pierwsza z nich spółki AGROSAN opiewała na kwotę 5 822877,57 zł. O niemal 0,5 mln tańsza okazała się oferta złożona przez TETTSUI Security Sp. z o.o. Sp.k. Lider konsorcjum Lubimyogrody.pl Sp. z o.o. Partner konsorcjum z Ostrołęki. Za dwuletnią usługę miasto zapłaci więc 5351241,82 zł.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
27 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gibsoon
Gibsoon
1 rok temu

A co. Kiblemmmmm

Janek
Janek
1 rok temu

Firma ochraniająca zatrudniająca emerytów, rencistów da radę nasadzic kwiatków.

Lindaszewski
Lindaszewski
1 rok temu
Reply to  Janek

cyt z innego postu wynika że darzą radę : Sprawdzać w agencjach ochrony gdzie pracują emeryci WOJSKOWI POLICYJNI którzy żeby nie tracić emerytury bo nie nie maja lat biorą po 300 godz a część pieniedzy biorą pod stołem lub za odplatą przekazują na innych pracowników którzy mogą brać na siebie,wystarczy przejrzeć grafiki i wyjdzie wałek ogromny.jak oszukiwane jest państwo.CO NA TO IZBA SKARBOWA? TO ZJAWISKO POWSZECHNE .PRZYKŁAD JWOJSKOWA Ciechanow .dworce kolejowe i inne.

Promotor złej zmiany
Promotor złej zmiany
1 rok temu

Oj szkoda. Szkoda. Dużo lepiej byłoby ma odwrót, gdyby kwiatki podlewał agrosan a ulice zamiatała nam Ostrołęka, albo jeszcze lepiej Warszawa. Oni tam niebawem nie będą mieli samochodów, ubrań, mięsa i tylko będą szukać okazji gdzie tu dorobić ponad limit.
Dawno temu mówiłem i pisałem do władz miejskich, aby ten internet kamilowi odcięli.

Kuba
Kuba
1 rok temu

O matko, wiesz, żal mi ciebie.
Z twojego postu wynika, że samodzielnie myśleć to ty na 100% nie potrafisz myśleć. Wciskają ci farmazony w tej twojej tvppis i ty im wierzysz. Prawda jest zupełnie inna. To o czym piszesz, tzn. o tych limitach, to są tylko zalecenia, takie gdybanie o losie naszej planety i namawianie ludzi do rozsądnego, zdrowego życia, czyli „g.łąbie” jeśli by tak się stało to nie postępowałaby dalsze ocieplenie klimatu i ziemia dłużej nosiłaby i żywiła takich „tł.moków” jak ty. Nikt nie będzie wprowadzał żadnych limitów, no ale tłuszcza pisowska nie potrafi dotrzeć do prawdy, tylko powtarza brednie swoich guru w rządzie.

Promotor złej zmiany
Promotor złej zmiany
1 rok temu
Reply to  Kuba

A ty karyplu nie potrafisz nawet zrozumieć prześmiewczego komentarza i próbujesz kogoś pouczać. Hahahaha

Xawery
Xawery
1 rok temu

A dlaczego się dziwisz tym komentarzem pokazujesz, że jesteś mało rozgarnięty ludzie piszą o poważnych sprawach a ty robisz sobie z tego żarty, nie tędy droga,bo takich durni, jak ty trzeba pouczać, bo czyżbyś był taki głupi , czy tylko głupiego udajesz ????

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Kuba

KUBA —nie damy rady –tej Ratuszowej ciemnocie opłacanej z naszych pieniędzy,przez BURMISTRZA –I JEGO AKOLITÓW PRZEDEWSZYSTKIM POD WODZĄ PANI GRZYWACZ !!– A TO DLATEGO ŻE PRAWDA ICH MOCNO UWIERA !!!—trzeba mieć tylko nadzieję że co nieco do mieszkańców z naszych postów i ocen coś tam dotrze —tylko o tym musimy pamiętać i przy pomieć te nie które teksty mieszkańcom bo pamięć jest nie raz zawodna zwłaszcza u starszych mieszkańców !!!

Ultragłupota
Ultragłupota
1 rok temu
Reply to  Kuba

Choćby te limity to były tylko zalecenia to nie powinno się o tym w ogóle dyskutować tak jak to ma obecnie miejsce. Niestety postępowość postępaków potrafiła już nieraz zaskoczyć a później okazywało się że wszyscy przeszli z tym do porządku dziennego. Oby nasi kochani warszawianie nie musieli jeździć tymi furmankami za kilka lat.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Ultragłupota

Temat limitów nakrecaja pisowskie władze chcąc zagłuszyć i wyciszyć swoje przekręty. Powiedz dlaczego nie nagłośnili tematu w 2019 roku, tylko teraz, pr,ed wyborami?

Baczny komuch vel obserwator vel xawery
Baczny komuch vel obserwator vel xawery
1 rok temu
Reply to  Kuba

Masz i niech dotrze do ciebie

And
And
1 rok temu
Reply to  Kuba

Zdrowo myślący człowiek wię że nikt nigdy by nie wprowadził żadnych limitów na mięso. Tak samo na papierosach mamy informacje że palenie szkodzi. A nikt nie zakaże palenia. Ale typowy pisowiec tylko szuka pretekstu aby zaatakować opozycję.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  And

No niestety to fakt. Oglądają te brednie w wiadomościach tvppis lub w tvppis onfo i łykają wszystko jak leci, jak pelikany.

z bliska
z bliska
1 rok temu

I CO TY NA TO KAMIL ???– PRZYIMNIJ JEDNĄ ZASADĘ MIMO ŻE NIE DAMY RADY TYM PIEWCOM OBROŃCÓW KOWALEWSKIEGO — KTÓRZY BĘDĄ NAWOŁYWAĆ DO TEGO ABY ZA WSZELKĄ CENĘ UTRĄCAĆ NASZE POSTY— TO NIE MOŻEMY SIĘ PODDAWAĆ I CAŁY CZAS DRĄŻYĆ TEMATY NIE GOSPODARNOŚCI POCZYNAŃ BURMISTRZA !!!!— BO TO SĄ DZIAŁANIE NA SZKODĘ MIASTA U JEJ MIESZKAŃCÓW !!!!—- A TYCH KTÓRZY RZUCAJĄ NAM TERAZ KŁODY POD NOGI KIEDYŚ ODPOWIEDNIO ICH ROZLICZYMY— KOWALEWSKI NIE BĘDZIE WIECZNIE BURMISTRZEM !!!

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Dawno temu mówiłem i pisałem do władz miejskich, aby te zadania opisane w artykule wykonywała spółka miejska, a nie zewnętrzne podmioty.

z bliska
z bliska
1 rok temu

Tak tylko że to mówienie—to nic nie daje !!! — CZYTAM I NIE CHCĘ MI SIĘ W TO WIERZYĆ — TO WPROST NIE MOŻLIWE — ABY PODEJMOWAĆ TAKIE DECYZJE !!!!?????– bo jak można najpierw sprzedać miejską spółkę mławskiemu biznesmenowi–a po jakimś czasie CHIŃCZYKOM — a przy okazji odwiedzić CHINY — I dziś starać się utrącić firmę i odebrać jej możliwości działania na naszym terenie, i dbania o miejską czystość i zieleń co do tej pory ta firma wykonywała—A TERAZ ZA NIE WIELKĄ RÓŻNICĘ — 500 TYSIĘCY ZŁOTYCH ODEBRAĆ JEJ JEDNO Z GŁÓWNYCH ZADAŃ ????— I SPRZEDAĆ TO FIRMIE Z ZEWNĄTRZ Z OSTROŁĘKI !! tzn TA FIRMA TERAZ PRZEPROWADZI SIĘ ZE SWYM STANEM OSOBOWYM DO MŁAWY BO INNEJ MOŻLIWOŚCI NIE MA ABY MOGŁA WYKONYWAĆ TE ZADANIA DO KTÓRYCH SIĘ ZOBOWIĄZAŁA ????— NIESTETY TAK WYGLĄDA DZIAŁANIE I REALIZACJĄ PRZEZ BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO JEGO PROGRAMU 3 X PPP, BO NA TAKIE BZDURNE ROZWIĄZANIA STAĆ TYLKO KOWALEWSKIEGO —I w tym działaniu widać aż nadto, że coś w tych działaniach jest nie tak, żeby przez takie decyzje utrącać firmę którą tak nie dawno jeszcze się hołubiło !!! — Na prawdę a może red portalu w czymś się pomyliła, bo to nie możliwe aby to było prawdziwe????

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  z bliska

Może w końcu w parku coś się zmieni i nie będzie obs.ranych ławek w lecie i z rabat może znikną w końcu bratki i betonie, bo to, że są kolorowe, to wcale nie znaczy, że takie nasadzenia są dobre. Dobrze by było jeszcze zlikwidować w parku ten mniejszy płać zabaw. Niechby był chociaż kawałek parku gdzie można by było spokojnie odpocząć czy usiąść i poczytać książkę. No i w końcu może by zniknął ten ochydny zielony grzyb, który szpeci park od strony ogólniaka.
Szkoda, że porządkami miejskimi nie zajmie się inna firma, bo moze byloby trochę czysciej. Nadal jesteśmy skazani na syf taki jak jest do tej pory.
Miejskiej spółki już nie ma, a prywaciarzy nie ma co żałować, niech nie zawyżają kosztów.
Podejrzewam, że Ty jak bierzesz jakąś firmę do wykonania zadania, to oprócz jej rzetelności bierzesz uwagę i koszt wykonania usługi i nie patrzysz czy firma jest z Mławy czy z Warszawy.
Ciekawe dlaczego wielu mlawian jeździ na zakupy artykułów przemysłowych poza Mlawę? – bo jest TANIEJ niż w Mławie

Jolanta K.
Jolanta K.
1 rok temu
Reply to  Kuba

Coś mi się wydaje, że tych obranych ławek w tym roku będzie jeszcze więcej! Za chwilę zaczyna się okres lęgowy ptaków i zakaz niszczenia gniazd. W tym roku nie widziałam, aby ktoś zrzucał gniazda, a to by oznaczało, że władze miasta wraz z nową ostrołęcką firmą od zieleni „stawiają” na obsrane ławki.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Jolanta K.

Czyżby przetarg odbył się już w ubiegłym roku, pani Jolanto? Czy też dopiero teraz? Jeszcze firma nie wygrała przetargu, a pani już by chciala żeby zaczęła działać?

Jolanta K.
Jolanta K.
1 rok temu
Reply to  Anonim.

Nie wiem kiedy odbył się przetarg. Nie śledzę takich informacji, ale często chodzę do parku i widzę co się tam dzieje. Moim zdaniem nasz park jest jednym z ładniejszych tego typu miejsc w okolicy. Jedyna rzecz na którą mogłabym narzekać to brak pomysłu na ptactwo. Widziałam, że wcześniej jacyś ludzie zrzucali w zimę gniazda gawronów a w tym roku tego nikt nie robił. Inna sprawa, że gdyby zakazano dokarmiania ptactwa w parku, to problem z nim też byłby mniejszy.

Solo
Solo
1 rok temu
Reply to  Jolanta K.

No właśnie … to dokarmianie gołębi w parki i pod ogólniakiem – to powinno być karalne.
Park był ładny, ale za dużo w tak małym parku jest placów zabaw różnego rodzaju i tym samym za głośno. W ciągu dnia wrzaski dzieciarni z każdej strony, o zmierzchu wrony, a wieczorami ukraińcy, imprezy różnego rodzaju w parku i w Garach Babci Krysi – nie ma możliwości spokojnie odpocząć. To już nie jest park, to jest jeden wielki plac zabaw.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jolanta K.

Na razie to o miejska zieleń „dba” jeszcze AGROSAN prze pani.

ABC
ABC
1 rok temu
Reply to  z bliska

Ale w artykule mowa o Agrosanie, a nie Novago. To Novago zostało sprzedana w prywatne ręce a potem odsprzedane Chińczykom.

Lindaszewski
Lindaszewski
1 rok temu
Reply to  ABC

ale skąd te cepy mają o tym wiedzieć ważne że pogadali o swoim ulubionym temacie czyli gównie .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Ale spółki miejskiej już nie ma panie Kamilu, a więc o co panu chodzi?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A może by tak obsadę ratusza zmienić na przykład na ciechanów budynek by został można by jakoś wykorzystać

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

DOBRE!!! — przynajmniej na dwa miesiące, aby ci mlawscy nieudacznicy zobaczyli w praktyce jak wygląda, zarządzanie w samorządzie !!!

27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x