Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Światowy Dzień Kota. Kot Dziumbal pozdrawia Czytelników


17 luty Światowy Dzień Kota kot domowy kot Dziumbal pozdrawia czytelnikówDziś, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić rolę kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. W Polsce obchodzi się je od 2006 roku.


Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota zapoczątkowany został we Włoszech w 1990 roku, z czasem święto przyjęło się w Polsce. Po raz pierwszy u nas obchodzone było w 2006 roku z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź, i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.

Sytuacja kotów w Polsce jest trudna. Liczba bezdomnych kotów w Polsce wynosiła ponad 31 tysięcy (dane za rok 2019, dotyczące zwierząt w schroniskach).  Przyczynia się do tego brak chętnych na adopcję oraz za mała kontrola nad rozrodem psów i kotów poprzez kastrację i sterylizację.

Koty często są też porzucane albo uśmiercane. Dokładnie taki los spotkał zaprzyjaźnionego z redakcją Codziennika Mławskiego kota, a właściwie kocura Dziumbala. Jako kilkutygodniowe kocię został pozostawiony przez kogoś w lesie. Był zbyt mały, by samodzielnie sobie poradzić. Tylko dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności został odnaleziony podczas wycieczki rowerowej i przygarnięty. Miał sporo szczęścia. Dziś jest wesołym kotem i niezastąpionym domownikiem. Zadbajmy o to, by każdy kot mógł liczyć na szczęśliwy los.

 

 

Pozdrawiamy wszystkie Koty i Kociolubów! Na koniec dla Was muzyczna dedykacja  🙂

MP
źródło: Wikipedia/wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz także…

Gdy czarny kot przebiegnie Ci drogę, pomyśl, że to na szczęście…

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Dziumbal-Kot pierwsza klasa

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x