Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ruszkowski miał rację, choć przyznano mu to w skandalicznej atmosferzePięć spośród siedmiu zarzutów podnoszonych w skardze na działalność dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, którą skierował do rady miasta lokalny działacz społeczny i pasjonat historii Zbigniew Ruszkowski w ocenie rady okazało się zasadne. Temu rozstrzygnięciu towarzyszyła atmosfera skandalu, najpierw związana z nagraną jeszcze przed sesją wypowiedzią Prejsa o „skręcaniu sprawy”, potem z nie dopuszczeniem na sesji do głosu Ruszkowskiego, mimo nawet tego, że dopominali się o to radni. Do tego, na koniec przewodniczący Prejs nie chciał przyjąć od niego godła i cennych wydawnictw, wyrzuconych z muzeum na śmieci.

Ze skargi Ruszkowskiego wyłania się budzący niepokój obraz Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, zarządzanego przez Barbarę Zaborowską. Zagubienie ważnego dokumentu, w dodatku z danymi wrażliwymi i nie podjęcie działań nakazanych przepisami, kompromitująca nieznajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego, uniemożliwianie korzystania z ustawowych praw strony, jawne lekceważenie, wprowadzanie w błąd, odmawianie dostępu do informacji, brak inwentaryzacji i do tego niejasne umowy o charakterze finansowym.

Zbigniew Ruszkowski  swoją skargę na działalność dyrektor MZZ skierował do rady miasta w styczniu br. i od początku towarzyszy jej atmosfera skandalu. Jeszcze podczas pracy zajmującej się skargą komisji, okazało się że przed jej posiedzeniem przewodniczący rady Lech Prejs mówi o „skręcaniu sprawy”, bo może Ruszkowski będzie kandydował na burmistrza. Później też jest nie dużo lepiej. Co prawda komisja zaprasza na swoje pierwsze posiedzenie Ruszkowskiego, ale na drugie, na którym formułuje swoje stanowisko już nie, do tego na sesji rady nie dopuszcza się go do głosu. Czy to na tym polegać miało to sławetne „skręcanie sprawy”?

W skardze Ruszkowski podnosi kilka wątków. Pierwszy z nich dotyczył zagubienia złożonego przez niego do muzeum odwołania od decyzji administracyjnej. Jak się okazało, to odwołanie nie zostało przesłane do SKO, ani nie posiada go muzeum, choć skarżący dysponuje poświadczoną datownikiem muzeum i parafką pracownika kopią tego dokumentu. Muzeum nie przesyłając odwołania do SKO uniemożliwiło mu praktycznie możliwość uzyskania informacji o umowach zawieranych przez muzeum. Kolejnym wątkiem jest uniemożliwienie w złośliwy sposób ustawowo zagwarantowanej możliwości dostępu do akt postępowania administracyjnego. Wielokrotnie po telefonicznym uzgodnieniu skarżący zjawiał się, by przejrzeć akta i dopiero wówczas dowiadywał się, że to niemożliwe. Bardzo ważnym wątkiem skargi jest też stwierdzenie braku inwentaryzacji majątku trwałego muzeum. Wszystkie te podnoszone wyżej zarzuty komisja, a potem rada miasta uznały za zasadne. W dwóch kwestiach skargę uznano za bezzasadną: pomówienia Ruszkowskiego w piśmie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego oraz w sprawie niejasnej umowy o dzieło, w ramach której muzeum nabyło prawo do publikacji „około 10 zdjęć” na wystawie, która się nigdy nie odbyła. Muzeum wydało tu kwotę 3 tys. zł.

Zanim jednak radni miejscy zagłosowali w sprawie zasadności skargi, głos chciał zabrać Ruszkowski. Zgodnie z procedurą, zgłosił ten zamiar pisemnie przewodniczącemu Prejsowi, argumentując, że został powiadomiony o tylko jednym terminie posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji i w związku z tym, nie miał możliwości zapoznania się i odniesienia do ustaleń komisji. Przewodniczący rady Prejs, najwyraźniej obawiając się tego co powie Ruszkowski nie dopuścił go do głosu, na zasadzie „nie bo nie”. Gdy Ruszkowski próbował wyjaśnić radnym dlaczego chce zabrać głos w punkcie, który dotyczy jego skargi bez mikrofonu, przewodniczący Prejs odpowiadając na podpowiedź z boku stwierdził „co mu zabierz, jak nic nie ma”.

O dopuszczenie do głosu Ruszkowskiego wnioskowała też radna Wioletta Błaszkiewicz.

– Jest to niedopuszczalne panie przewodniczący. To jest sesja rady miasta i radnych, którzy chcą mówić w imieniu mieszkańców. A pan przewodniczący nie zapytał mnie, czy chciałabym tego człowieka wysłuchać – mówiła radna.

Ostatecznie wniosek radnej o dopuszczenie do głosu skarżącego poddany został pod głosowanie i podzielił radnych. Za wnioskiem było 10 radnych: Błaszkiewicz, Burchacki, Sasiak, Korczak, Fabisiak, Kiełbiński, Krajewski, Pol, Zbrzezny i Ośliźlok (Bartoszczyk nieobecny). Przeciw zagłosowało pozostałych 10 radnych i w związku z równą ilością głosów wniosek nie przeszedł.

Nie zrażony Ruszkowski po głosowaniu podszedł do przewodniczącego Prejsa i położył mu na stół prezydialny godło Polski oraz dwie cenne pozycje książkowe: numer Światowida z 1901 roku oraz książkę z pieczęcią Józefa Ostaszewskiego wyrzucone na śmieci przez muzeum. „Ale co to mnie obchodzi” – skwitował przekazanie rzeczy Prejs, a nawet zagroził, że wezwie straż do takiego zachowania.

  – Bezwzględna dominacja interesu politycznego musiała ugiąć się przed siłą przedstawionych przeze mnie dowodów. Zarówno Komisja Skarg i Wniosków jak i Rada Miasta uznały z małym wyjątkiem, moją skargę za zasadną.  Natomiast dla mnie osobiście najistotniejsze są dwa wątki. Pierwszy to inwentaryzacja w Muzeum. Ja od trzech lat zwracam uwagę, iż należy ją wykonać, gdyż taki jest wymóg ustawy i tak  naprawdę nie wiemy co faktycznie w muzeum jest. Jaki jest stan posiadania muzealiów. Już w roku 2020 zauważyłem, że jeden z eksponatów opisany na wystawie jako oryginał w rzeczywistości był kopią z lat 60 XX wieku. Większy niepokój budzi u mnie jednak wypowiedź w czasie Komisji Skarg i Wniosków dyrektorki, iż rozpoczęła jakiś spis z natury i różnice miedzy stanem faktycznym a zapisem ksiąg inwentarzowych są oględnie mówiąc „duże”. Ja odczytuję to wprost, chodzi o braki w zabytkach lub być może o podmianę eksponatów. To bardzo niepokojące, że coś z muzeum mogło zginąć. Drugi z wątków jest dla mnie nie mniej niepokojący. Dotyczy on umowy zawartej między Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej a osobą fizyczną i zakłada  ona wykonania „około”10 zdjęć do wystawy Mława vs. Popkulturę za kwotę 3000zł. Jak ustaliłem wystawa ta nigdy się nie odbyła. Nigdy nie powstał nawet jej scenariusz, czy plan, nie było też umieszczona w planach finansowych i merytorycznych muzeum. Po prostu ktoś przyszedł, powstał zamysł – trzy tysiące za około 10 zdjęć i tyle. Kolokwialnie mówiąc  nikt nie widział tych zdjęć, jak również dyrektorka muzeum odmówiła mi ich obejrzenia. Osobiście uważam, że nigdy ich nie było. Po prostu ktoś otrzymał trzy tysiące i …….nic.

Oczywiście w tej sprawie chciałem zabrać głos w czasie sesji Rady Miasta dnia 10.02.2023 roku i decyzja ta leżała w rękach przewodniczącego Lecha Prejsa, który ordynarnie przyjął postawę „Nie bo nie”… To tylko tak naprawdę jedynie wierzchołek góry lodowej, nieprawidłowości związanych z muzeum jest wiele – komentuje sprawę  Zbigniew Ruszkowski.

JK

Poniżej treść skargi Zbigniewa Ruszkowskiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
87 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
1 rok temu
Przeciwny straży miejskiej
Przeciwny straży miejskiej
1 rok temu

Panie Ruszkowski gdzie Pan masz podpisy?

Galll zanimizowany
Galll zanimizowany
1 rok temu

Oddał do Prejsa swoją część i podobno zostały skręcone

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Jak można było zagłosować na Prejsa w wyborach? Powiedzcie mi co on sobą reprezentuje? Znam tego Pana z czasów gdy miał księgarnię i był to i jest bardzo nieprzyjemny człowiek, który ma gdzieś innych ludzi. Nie wiem czym się kierowali jego wyborcy oddajc głos.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Zagłosować w wyborach można bylo– ale kto był inicjatorem aby RADA MIASTA powierzyła Prejsowi stanowisko Przewodniczącego RADY MIASTA ????

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Z bliska

Nie burmistrz przypadkiem?

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Anonim

TO NIE PRZYPADEK –TO FAKT BURMISTRZ DOBIERA SOBIE JESZCZE GORSZE MIERNOTY OD CIEBIE !!! które będą wykonywać jego polecenia i mamy to co mamy !!!!!!!

zagraniczny
zagraniczny
1 rok temu

Ruszkowski człek z jajami,czapka z głowy że walczy z systemem.Popieram i kibicuję.
Jeśli wszyscy myślą tak samo,to nikt nie myśli.
P.S.Policjant był konkretny.

obserwator
obserwator
1 rok temu

Ciekawa historia została tu przytoczona …. czytam i niedowierzam.

kolega
kolega
1 rok temu

Ruszkoski chyba już nie jest w policji bo uczy jezdzić , ale pewności nie ma

Mławianin
Mławianin
1 rok temu

A to ten sam Ruszkowski, który w trakcie wyborów samorządowych jak startował do Rady Miasta zbierał podpisy ze swoimi kolegiami z PiSu na likwidację straży miejskiej, a po wyborach podpisy gdzieś zniknęły? razem z pomysłem likwidacji straży?

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Nieważne.

Tik tok tak
Tik tok tak
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Nie to inny

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Tak to ten sam !! No nie wyszło z jednym to może wyjdzie z drugim!! Tylko jeśli to jest były pisowiec, to radził bym przed głosowaniem mocno się zastanowić!!! Aby GL su nie zmarnować

Romek
Romek
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Może Przewodniczący Prejs stwierdził , że Rada nie będzie głosować w sprawie Straży Miejskiej i ,, skręcił sprawę ” .

muniek
muniek
1 rok temu

ten Ruszkoski to ten z policji ?

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  muniek

Także mało istotne.

Alicja
Alicja
1 rok temu
Reply to  muniek

Jest kolarz, może być i policjant. Mi pasuje

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Alicja

Widac że jak nawet DZIEKAN ,któregoś z mławskich kościołów będzie startował to także ci będzie pasować

zagraniczny
zagraniczny
1 rok temu
Reply to  Xawery

Dziekani to już dawno rządzą,tylko człowieku nie dostrzegasz.Obudż się.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  zagraniczny

Ja juz dawno się obudziłem !!- tzn od 1996 roku — wtedy się dowiedziałem jak dziekani rządzą !!!

Tik tok tak
Tik tok tak
1 rok temu
Reply to  muniek

Inny

ZZZ
ZZZ
1 rok temu

Gdyby tylko ten Przybyszewski się przy Ruszkowskim nie skakał to miałoby to sens, a tego Kamila nikt poważnie nie traktuje, osłabia szanse wyborcze Ruszkowskiego, pozbądź się go za wczasu to powalczysz.

???
???
1 rok temu
Reply to  ZZZ

W jaki sposób ma pozbyć się Przybyszewskiego?

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  ZZZ

Wręcz przeciwnie, przez takie działania jak dobrej pory nie będzie miał szans!!!

Romek
Romek
1 rok temu
Reply to  ZZZ

P. Kamil nie wygodny dla niektórych ? Złą opinię wystawiają mu szczególnie lizusy z Ratusza . Za dużo rzeczy dowiadują się mieszkańcy i nie wszystko można zamieść pod dywan ?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Romek

Nie tylko. Pan Kamil to zwykły krzykacz. pieniacz. Nie potrafię zapanować nad emocjami. Ponadto ci co go znają dłużej wiedzą kto i co to.

blue
blue
1 rok temu

Dzień dobry!
Ten prejs,zejer,czy reszta sitwy zrobi wszystko dla Sławka. Dlatego że to jest w ich interesie i chronią swoje stołki. Jeśli by je stracili,a nie ustawia się tak jak Sławek z deweloperką i PPP to czeka ich bezrobocie. Nie mają wyjścia.
Czy wybory wiele zmieniają: na ten czas ciężko stwierdzić. Mamy trudne czasy i trudne społeczeństwo,które nie chce i nie lubi zmian. Zresztą każdy ma swoje problemy.
Co do obecnej władzy,to BEZWZGLEDNIE powinna być zmieniona. Będzie to trudne, bo wszędzie są układy i klika zabiegających, a co gorsza zbierających odpowiednią ilość głosów w swoich okręgach. No i w koło to samo. Jest jednak jaskółka:)
Teraz o niej.
Pan Ruszkowski: Człowiek z pasją do historii któremu się coś chce. Pytam:komu by się chciało użerać z tą kliką! No komu? Panu Kamilowi i jeszcze jednej Pani,ale nie pamiętam nazwiska. Składać pisma,chodzić po sądach, prowadzić ostre dyskusje ,często publicznie czy na sesji jeśli się tam dostanie. Szargać sobie nerwy i się stresować użeraniem że starymi wyjadaczami na „urzedzie” . No po co? Im wszystko wolno,a do tego wszystko wiedzą. Reszta się nie liczy! Reszta to plebs. Warto by to docenić bo Panu Ruszkowskiemu jesteśmy to winni,a nam się też coś w końcu należy. Oooj marzenia…
Co by tu zrobić?
Myślę że gdyby taki Pan Ruszkowski został chociaż radnym. Tylko radnym to by miał możliwość nas reprezentować i uczestniczyć w tym taplaniu się w błocie żeby dopilowac naszych spraw i skrócić im pazury pazerności.
Na burmistrza(bardzo ciezka sprawa) ale wtedy to by się działo. Ile tam jest sprzątania i AFER!!! To by był ARMAGEDON coś czuję.
Co tu gdybać. Czy tak,czy tak trzymam kciuki!!!

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  blue

Jeden tego rodzaju radny to za mało. Jak to się mówi: „poszumi, poszumi i sprzątnie”. Podłozą mu jakąś śmierdzącą sprawę i ten przypadkowo wdepnie i po Panu Ruszkowskim. Owszem niech startuje i na radnego, ale jako burmistrz mógłby jak tajfun przewietrzyć UM i zaprowadzić nowe porządki i oby tak się stało.

blue
blue
1 rok temu
Reply to  Zołza

Ten tajfun tam by się przydał,ale wtedy go utracą. Nie jest w nic umarzany,ale wtedy mu podłoża świnie. A jako radny rozegra ich od środka,zyska sprzymierzeńców i wtedy odpalić lont!!! Na burmistrza nie zbierze tyle głosów. Moje zdanie

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  blue

Nie rozegra ich od środka. Burmistrz już niejednego człowieka uciszył, wśród radnych również.
nie dopuszczą go do niczego, tak jak nie dopuścili do niczego radnych z PSL, którzy nie mają nic do powiedzenia. NBawet bez sensu są ich sprzeciwy, bo 4 radnych nigdy się nie przebije przez ten mur ludzi związanych z burmistrzem.

blue
blue
1 rok temu
Reply to  Zołza

No tak,ale ja mam ba myśli jaskółkę:) Uwierz mi,że rozwali ich od środka. Nikt z nich się z nim nie ułoży, ani nie dogada,bo go NIENAWIDZĄ!! Do tego się go boją,a Ruszkowski nie będzie się z nimi patyczkował. Jak ujawni następna cześć skandali i zrobi trochę porządku z UKŁADEM,to będą chcieli z nim trzymać ci normalni. Jeszcze mu pomogą pogonić tych cwaniaków. Da sobie czas żeby się pokazać z dobrej strony udzielając się na sesjach i zajmując się NASZYMI sprawami.
Czy tak,czy na burmistrza jak będzie to możliwe dostanie mój głos. Nie trzeba patrzeć na to czy był w policji,czy uczy jeździć. To przecież plusy. Robił swoje i niech walczy na pohybel tym przy korycie!

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  blue

Mądrze prawisz i może masz rację. Nie znam Ruszkowskiego. Jeśli jest silny, odważny, ostrożny, rozważny to może się nie da podejść, ale jakoś nie wierzę zbytnio w to, że poradzi sobie z tą bandą. Tam większość jest tylko i wyłącznie dla pieniędzy i będą ciągle popierali pana i władcę, brak jest im wygodnie. Ponadto tam (w tej klice) wiele głów myśli nad tym jak zapewnić sobie dobrobyt i jak utrzymać swoich przy władzy w mieście. Obawiam się że Ruszkowski może sobie z nimi nie poradzić, że Go zjedzą.

Tabaza
Tabaza
1 rok temu
Reply to  blue

Jest jeszcze Chrostowska, która toczy z burmistrzem wojnę w sądzie od 3 lat teraz nawet i Najwyższym w Warszawie.. Z tego co wiem już jedną sprawę wygrała i burmistrz musiał zapłacić odszkodowanie. Co dalej zobaczymy? Jest nadzieja, że do SN jego macki nie sięgają i nie „skręcą ” sprawy.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Tabaza

Tak, ok, tyle tylko, że to odszkodowanie to burmistrz płacił z kasy miejskiej, a nie ze swojej, a więc to my, mieszkańcy zapłaciliśmy.

gary BK
gary BK
1 rok temu
Reply to  Anonim.

to nie było odszkodowanie z tego co wiem

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  gary BK

Nieważne co to było, ale z naszej kieszeni, a nie z kieszeni burmistrza.

Troll
Troll
1 rok temu
Reply to  Tabaza

Ci państwo akurat zatrudnieni byli przez burmistrza i byli w nim w koniuktywie a teraz walczą o własne pieniądze
Po fakcie się przekonali że że Sławkiem nie robi się interesów bo tak się to konczy

anonim Gal
anonim Gal
1 rok temu
Reply to  Troll

Chrostowska pracowała w UM, ale jej mąż nie. Akurat tu cię mam trolu. Dostała odszkodowanie za nadgodziny.

radiowęzeł
radiowęzeł
1 rok temu
Reply to  Tabaza

chyba jednak słabo wiesz, a jak nie wiesz dokładnie to nie pisz

On i on
On i on
1 rok temu
Reply to  radiowęzeł

Trole z UM

max
max
1 rok temu

ciekawe skąd Pan ruszkowski ma tę umowę o dzieło????

Stanisław MacKenzy
Stanisław MacKenzy
1 rok temu
Reply to  max

A ciekawie czemu to Cię ciekawi …. Piszę od dawna że umowy tego typu powinny mieć status public..a tak są jakieś dziwne tajemnice ..

nnn
nnn
1 rok temu

to jest chyba muzeum ziemi zawkrzeńskiej

os_ka
os_ka
1 rok temu

Mimo, że zasadnie Pan Ruszkowski wytyka błędy miejskiej władzy, to jakiś taki niesmak mam w stosunku do sposobu w jaki to robi. Może więcej klasy, a nie cyrku.

Cooooo
Cooooo
1 rok temu
Reply to  os_ka

Przekazanie cennego egzemplarza jest ble, ale mówienie, że „sprawę trzeba skręcić” i zakazywanie wypowiadania się mieszkańcom to oznaka kultury i klasy? Boże chroń nas przed taką „klasą”

os_ka
os_ka
1 rok temu
Reply to  Cooooo

Nie, nie jest ble. Chodzi mi o formę w jakiej to się odbyło, tzn. przy „medialnym” kręceniu całego zamieszania przez Pana Przybyszewskiego. Nie od dziś wiadomo, że Panowie współdziałają i ta forma współpracy często przypomina mi cyrk. Niestety ale w moich oczach Pan Ruszkowski dużo traci otaczając się krzykaczami.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  os_ka

Masz rację krzykacze – nie, ale błędy, potknięcia, złe decyzje trzeba władzy wytykać właśnie publicznie, bo inaczej znów ci sami zasiądą przy korycie albo ktoś z ich klinie. Niech ludzie w końcu przejrzą na oczy, bo nadal jeszcze wielu mieszkańców ma bardzo dobre mniemanie o obecnie rządzących.

Obserwatorka
Obserwatorka
1 rok temu
Reply to  os_ka

I co z tego?
Teraz próbujecie poróżnić pod pozorem poparcia Ruszkowskiego. Poróżnienie Przybyszewskiego z Ruszkowskim jest wam na rękę.
W pojedynkę jest ich łatwiej rozbić niż w duecie.

Xxx!!!!!.
Xxx!!!!!.
1 rok temu
Reply to  Cooooo

I to jest właśnie przykład że te działania, mogą odnieść odwrotny skutek od zamierzonego !!!

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  os_ka

Klasy to nie ma obecny burmistrz, przewodniczący RM. Chamstwo i nic więcej. Szkoda słów. Od burmistrza urzędującego 17 lat wymagałoby się naprawdę kultury i obycia towarzyskiego, a nie arogancji. Porównaj zachowanie Struzika i Burmistrza: niebo i ziemia(a nawet niebo i bagno).

Xxx!!!!!.
Xxx!!!!!.
1 rok temu
Reply to  os_ka

Tak to jest mu bardzo potrzebne, bo inaczej przegra !!! Tak samo jest z Kamilem, także mocno zaangażowany, w sprawy wykrywania nie prawidłowości!!! —tylko po tych postach widać że mieszkańcy nie za bardzo doceniają takie działania!!!

Zołza
Zołza
1 rok temu

Panie Ruszkowski, chociaż jestem oponentem partii prawicowych z PIS na czele, to jednak coraz bardziej Pana lubię i pewnie w najbliższych wyborach oddam głos na Pana, bo Mławie jest potrzebny mądry, silny gospodarz, który kocha swoje miasto i szanuje mieszkańców.

Dziś jestem prawakiem
Dziś jestem prawakiem
1 rok temu
Reply to  Zołza

Mam teorię która traktuje o cudownym nawróceniu i oczom nie wieżę .

Zołza
Zołza
1 rok temu

Przepraszam, wcale się nie nie nawracam. PISu nie cierpię, bo widzę jak rząd nas rąbie na każdym kroku i grabi pełnymi garściami co tylko się da, jak TVPPIS kłamie i w jakim stopniu się w ostatnich latach upartyjniła, ale co do Pana Ruszkowskiego to nie mam zastrzeżeń poza tym, że popiera PIS. Jako człowiek jest w porządku, a podejrzewam, że z kandydatów na burmistrza tylko on będzie miał szansę wygrać z Kowalewskim. Burchacki przegrał, był zbyt emocjonalny, nie przemyślał niektórych swoich ruchów i pozostawił pewien niesmak, a więc raczej nie ma szans w przyszłych wyborach. Kontrkandydat burmistrza musi być człowiekiem zrównoważonym, operującym konkretnymi argumentami i nie może używać dwuznacznych wypowiedzi, żeby konkurencja nie miała się do czego przyczepić. Jak na razie dobrze mu idzie miażdżenie tej kliki.
Powodzenia życzę.

Czas Apokalipsy
Czas Apokalipsy
1 rok temu

Nikt nawet sobie nie wyobraża do jakich manipulacji ucieka się Burmistrz, żeby chronić tę Panią. Dziesiątki skarg, totalna ignorancja dla prawa, wszystko zamiatane pod dywan.jaka kompromitacja dla Burmistrza, że się z tym „bagnienkiem” (to cytat z Pani Zaborowskiej) identyfikuje. Tylu wspaniałych merytorycznych pracowników odeszło, kilku jest nadal mobbingowanych. Pan Burmistrz o wszystkim jest od lat informowany. Katastrofa .

Inka
Inka
1 rok temu

aż nasuwa się pytanie, co ta pani ma w sobie? albo co ta pani robi perfekt???

ZZZ
ZZZ
1 rok temu
Reply to  Inka

no ładna nie jest, może ma piękną duszę

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  ZZZ

Po jej traktowaniu uczniów w łó i po jej sposobie traktowania pracowników muzeum, to duszę ma raczej bardziej mroczną niż twarz.. Piękno widać na odległość na ogół, a tu… niestety żadnego piękna nie ujrzysz.

Hahaha
Hahaha
1 rok temu

Ja się zastanawiam… Czy to była bolesna porażka? Hehe

Halina
Halina
1 rok temu

Wstyd! Co ta pani zrobiła z takiego dobrego muzeum! Tylu ludzi przez lata pracowało na jego renomę! Pozbyła się wszystkich merytorycznych pracowników! I to wszystko za wiedzą władz miejskich!

xdd
xdd
1 rok temu
Reply to  Halina

Daj spokój, o jakiej renomie mówisz – dla przeciętnego mieszkańca MZZ zawsze było nudne i nijakie. Teraz jest o wiele lepiej. Nie twierdzę, że „ta pani” robi wszystko dobrze, ale trzeba być ślepym by twierdzić, że wszystko robi źle.

Xxx!!!!!.
Xxx!!!!!.
1 rok temu
Reply to  xdd

Po tym co piszesz to na prawdę jesteś ślepy/a

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  xdd

No niestety muzeum to nie dyskoteka. Trzeba umieć odróżnić jedno od drugiego.
Podróby zamiast autentycznych eksponatów- faktycznie trzeba mieć talent.
Tem powinni pojawić się specjaliści i posprawdzać czy w gablotach znajdują się prawdziwe, wartościowe eksponaty czy zwykle falsyfikaty.

XYZ
XYZ
1 rok temu
Reply to  Halina

Może ,, zrobiła ” tylko nie chodzi o muzeum ?

Tik tok tak
Tik tok tak
1 rok temu

No państwo radni
Jeśli to co pokazuję Ruszkowski jest prawdziwe a Wy nie zajmujecie się marnotrawieniem naszych miejskich pieniędzy to naprawdę czas w mieście i na głębokie zmiany .
Szkoda że Ruszkowski nie jest radnym tej kadencji bo tak słabej rady jeszcze nie było
Burmistrz natomiast Mienił się i to bardzo na gorsze

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  Tik tok tak

Marnotrawienie naszych pieniędzy odbywa się od 2006 roku w coraz większym zakresie.

  • 3 tys. z muzeum to jawny dowód przekrętów i to jakże prymitywnych.
  • Wydane miliony na rewitalizację placu wokół Handlow2ca to jest marnotrawstwo ewidentne
  • Dworzec zintegrowany z deweloperem a nie z przystankiem Mława Miasto to kolejny przykład marnotrawstwa
  • Utworzenie wydziału propagandy wychwalającego włodarza i jego świtę to kolejny przykład marnotrawstwa publicznych pieniędzy.

Takie przykłady można mnoży.
Temu burmistrzowi bezkarnie przeciekają pieniądze między palcami.

Czy UM ma specjalistę do pozyskiwania środków unijnych i innych zewnętrznych dotacji – raczej chyba nie ma, ale w wydziale propagandy chyba są 3 osoby zatrudnione – po co? na co?

Xxx!!!!!.
Xxx!!!!!.
1 rok temu
Reply to  Zołza

Ten wydział powstał tylko po to aby, krytykować tych którzy źle piszą o KOWALEWSKIM!!!

Janina
Janina
1 rok temu

Pan przyszły burmistrz przewietrzy urząd. Połowa z was to juz niech teraz składa CV do wipaszu i lg.

gin
gin
1 rok temu
Reply to  Janina

My tu nierobów nie potrzebujemy

K.C.
K.C.
1 rok temu

Już jest fajnie, Pan Zbyszek sprowadza urzędników na ziemię a wyobraźcie sobie jak już zostanie burmistrzem, wtedy to dopiero będzie jazda, wszyscy będą chodzić jak w zegarku i w końcu się za robotę wezmą

Januz
Januz
1 rok temu
Reply to  K.C.

gościu nie roztaczaj wizji szefa despoty , nie chodzi o to żeby jechać z pracownikami ale żeby skończyć z patologią .

Urzędnik
Urzędnik
1 rok temu
Reply to  K.C.

A ty uważasz że my leżymy? Naprawdę żałuję, że na miesiące nie zamknęliśmy urzędu w pandemii, byście dopiero docenili pracę wielu ludzi. Jeśli Ruszkowski – ktoś kto ma za nic urzędnika, obraża każdego notorycznie jest dla Ciebie kimś właściwym na stanowisku Burmistrza to życzę Ci byś u niego pracował. Burmistrz Kowalewski może mieć złe i dobre strony, ale z pewnością szanuje ludzi i biednych i bogatych, pracowników od najniższych stanowisk do najwyższych.

Non omi
Non omi
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

No jest jest pani M

Xxx!!!!!.
Xxx!!!!!.
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

I to jest przedstawiciel wydziału ratuszowej propagandy, czyli obrońca Kowalewskiego!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Ooo, tak, szanuje ludzi – jest fałszywy i cyniczny. Umie się kamuflować, a szanuje tylko tych, z którymi może coś ugrać.
Na sesji, przy włączonych kamerach nie potrafił się zachować jak kulturalny człowiek, wytrawny polityk, który potrafi zachować w każdej sytuacji spokój i kamienna twarz. Czulam wielki niesmak patrząc na jego miny w trakcie wystąpienia K. Wojnarowskiego – zachowanie burmistrza poniżej krytyki, a jego riposta jeszcze w gorszym stylu. No ale czego się spodziewać po kimś kto wychowywał się w tamtych czasach na jednej ze słynniejszych od złej strony ulic tego miasta.

Last edited 1 rok temu by Anonimowo
Werka
Werka
1 rok temu

Śmiesznie, okazuje się nagle, że żeby całe „imperium” runęło nie potrzeba wojska, a wystarczy jeden Ruszkowski, a burmistrz chyba bał się, żeby Ruszkowski się do niego nie odezwał to siedział ze spuszczoną głową i słusznie, jak widać Ruszkowski znowu wygrał

Olin
Olin
1 rok temu

Brawo Panie Zbyszku. Chyba jest Pan jedynym logicznym kandydatem na Burmistrza Miasta Mławy. Teraz już nic nie skręcą, a chyba się boją że Pan wystartuje.

Jaaa
Jaaa
1 rok temu

A co mnie obchodzi, że Prejs chce pieniążków za tego typu odzywki na sesji rady miasta, dlaczego to z moich podatków ma być opłacana tak rażący brak kultury i kompetencji? Spytam się jeszcze raz… CO MNIE TO OBCHODZI?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jaaa

Prejs w czasie kadencji tej rady ladnie się wygładził i zaokrąglił. Fotelik przewodniczącego widać wygodny a „ciacha” kaloryczne i tuczące, albo za dużo ich żre.

Last edited 1 rok temu by Anonimowo
Jaśko
Jaśko
1 rok temu

Brawo Zbigniew dajesz jedziesz z nimi prawda ich boli a wstydu nie mają zwłaszcza ta od koryta

Basia
Basia
1 rok temu

Pana Prejsa powinno wiele rzeczy obchodzić ale z tego co widać nie obchodzi go nic poza zgardzaniem mieszkańcami Mławy, reszta urzędników zachowuje się podobnie, Pan Prejs zapomniał co tu robi, jest tylko urzędnikiem, opłacanym z naszych podatków, ma więc siedzieć grzecznie i słuchać co mieszkańcy mają do powiedzenia i zważać na słowa, bo na jego miejsce jest wielu chętnych, którzy potrafią odnosić się z szacunek do ludzi, którzy go opłacają

Poradny
Poradny
1 rok temu
Reply to  Basia

Nie wiek komu podobały się sesje promujące Przybyszewskiego, z zestawem pytań. Prejs ma odwagę zrobić porządek po to by sesje przebiegały właściwie i w miarę godnie

Do poradnego
Do poradnego
1 rok temu
Reply to  Poradny

Weź sobie skręć sprawę z Prejs em. Ośmieszacie się przed Mławą, panoe Poradny.

Zyga
Zyga
1 rok temu

PRM Lech Prejs upadł na samo dno, a wręcz kopie w dnie dół. Musi się bardzo bać, że nie dopuszcza Pana Ruszkowskiego do głosu. Ponoć ma bliskie powiązania towarzyskie z dr Zaborowską. Brak inwentaryzacji w muzeum świadczy o jednym o tym że z muzeum giną eksponaty. Prejs jako były księgarz powinien mieć szacunek do książek. Wyrzucanie ich do śmieci szczególnie egzemplarzy starych bezcennych jest karygodne. Panie Prejs jak pan mógł się tak zkukizować. Cóż jaki burmistrz taki i przewodniczący RM Mława.
.

Poradny
Poradny
1 rok temu
Reply to  Zyga

skąd masz pewność, że te książki pochodzą ze śmietnika

Łysa Pała
Łysa Pała
1 rok temu
Reply to  Zyga

Preis nie chciał książek , bo już zamknął księgarnię .

87
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x