Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawdź jakość powietrza w Mławie na swoim telefoniePrzypominamy, że w naszym mieście są zainstalowane trzy czujniki. Sensory podają informacje o temperaturze, wilgotności i ciśnieniu, ale przede wszystkim o jakości powietrza – stężeniu pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 i wskazują ewentualne przekroczenie norm.

Czujniki są zlokalizowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kopernika 38, Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Granicznej 39 oraz Wod-Kan-u przy ul. Płockiej 106.

Spacerów i wychodzenia na dłużej na zewnątrz, gdy normy są przekroczone, unikać powinni wszyscy, jednak na szkodliwe działanie pyłu zawieszonego narażone są przede wszystkim osoby z chorobami płuc i serca oraz osoby starsze. Szczególną uwagę na poziom stężenia PM10 i  PM2.5 powinny też zwracać kobiety w ciąży.

Niestety, podczas sezonu grzewczego czujniki często odnotowują alarmujące stężenia. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń zamontowanych na budynkach przy ulicach Granicznej i Kopernika. To, czym oddychamy, zależy od każdego z nas – dbajmy o środowisko, w którym żyjemy!

Aktualne odczyty można sprawdzić na stronie  www.map.airly.eu lub w aplikacji „Airly”.

(https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.airly.android&pli=1

https://apps.apple.com/us/app/airly/id1283400152).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wieloletni Mieszkaniec
Wieloletni Mieszkaniec
1 rok temu

Po co czujnik przy Wodkan? Tam powietrze nie jest tak zanieczyszczone jak w innych częściach miasta. Czujnik na terenie MOSiR to też jedna wielka ściema. Zamontujcie czujnik w okolicy między Padlewskiego i Wojtostwem, tam dopiero kopca na potęgę byle czym, śmierdzi niemal każdego dnia. Może celowo zamieszczono czujniki w takich miejscach żeby wskazania szkodliwych substancji były jak najmniejsze. Wtedy nie trzeba się tłumaczyć, że nic się nie robi żeby było lepiej. Inni kontrolują trucicieli i nakładają kary, a tu nic. Niech ludzie wdychają świństwo, chorują i umierają

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Niestety mławianie nie dbają o środowisko, ani o zdrowie swoje i sąsiadów . Trują wszystkich. Zadymienie olbrzymie na PCK i Ostaszewskiego. Zwracanie uwagi nie przynosi efektu.

Berbelucha
Berbelucha
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Fakt ….wieczorem czar par pryskł . Został się ino czarny dym.

Berbelucha
Berbelucha
1 rok temu

Niedziela rano , apartament na Torfa budzę się koło pięknej kobiety czytam info o czujniku i czytam wspaniałe powietrze. Piękny początek dnia .

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x