Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Po ujawnieniu treści tego nagrania zamiatanie wielu spraw nie będzie już możliwe


Aż trudno uwierzyć, że taka historia zdarzyła się naprawdę, bo spokojnie mogłaby stanowić jedną z przygód gangu Olsena. To jednak kolejny skandal z kompromitującymi nagraniami w Mławie. Tym razem jego bohaterami są dwaj radni z komitetu Sławomira Kowalewskiego, pełniący kluczowe funkcje w radzie miasta, a mianowicie przewodniczący rady Lech Prejs i przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji Leszek Ośliźlok. Czy z tej historii płynie wniosek, że w Mławie niewygodne sprawy się po prostu „skręca”?


Ta historia ma swój początek w skardze złożonej przez znanego w Mławie społecznika i pasjonata historii oraz militariów Zbigniewa Ruszkowskiego na dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Skarga ta adresowana do Rady Miasta Mława zgodnie z procedurą trafiła najpierw do zaopiniowania w komisji skarg, wniosków i petycji, której  przewodniczącym jest radny Leszek Ośliźlok. We wtorek 31 stycznia, pod koniec składania wyjaśnień przed tą komisją Zbigniew Ruszkowski, który w złożonej skardze wnioskował również o wyłączenie  z postępowania przewodniczącego rady Lecha Prejsa, zwrócił się do przewodniczącego komisji Leszka Ośliźloka z zaskakującym pytaniem. „Czy ja mogę liczyć na to, że ta sprawa zostanie załatwiona w sposób obiektywny, bez wpływu innych osób na państwa decyzje”? – zapytał Ruszkowski. Przewodniczący Ośliźlok wytłumaczył, że choć nie może w tym momencie przesądzać o wyniku, to nie widzi powodów, aby mając jakąś wiedzę udawać że się czegoś nie widziało, czy nie słyszało.

Po tym zapewnieniu Ruszkowski zadał Ośliźlokowi pytanie czy zna podany mu teraz numer telefonu, a zapytany potwierdził, że jest to jego numer telefonu. Po czym Ruszkowski odczytał zapisaną na kartce treść wiadomości głosowej, która się nagrała podczas połączenia właśnie od przewodniczącego Ośliźloka, na poczcie głosowej Ruszkowskiego. Brzmiała ona tak:

„[trzeba to] skręcić, słuchajcie oni będą tak atakować dalej, bo, no idą wybory, Ruszkowski kto wie, czy nie będzie chciał na burmistrza startować, chyba mu wmówili, że się nadaje”.

Po czym Ruszkowski odtworzył ze swojego telefonu nagranie tego zapisu i okazało się, że choć połączenie było wykonane z telefonu Ośliźloka, to głos na nagraniu należy do przewodniczącego rady Lecha Prejsa. Po odtworzeniu tego nagrania, wśród członków komisji nastąpiła konsternacja, a przewodniczący Ośliźlok, wyraźnie zaskoczony, w żaden sensowny sposób nie umiał się odnieść do usłyszanego nagrania.

– Ja nie wiem, co państwo chcecie skręcać i dlaczego chcecie to państwo skręcać. Zanim państwo radni się tu zebrali to już ta decyzja została podjęta. Dla mnie to jest kuriozum, żeby nagrać się na skrzynkę głosową człowieka do którego się telefonuje i mówić, że tę sprawę trzeba skręcić – skomentował za to nagranie Ruszkowski. Dodał także, że przedstawił komisji jedynie fragment, który może mieć wpływ na decyzję radnych, a pozostała część zawiera rzeczy, które są adresowane do niego i nie nadaje się do publikacji.

Polemikę z Ruszkowskim podjął radny Filip Kowalczyk, który dopytywał jakie oczekiwania wobec komisji ma w związku z tym, oraz radna Zofia Kaźmierska, która stwierdziła, że kwestionowanie obiektywizmu komisji jest troszkę takie obraźliwe.

Zaraz po zakończeniu komisji, zapytany przez redaktora Codziennika Mławskiego  przewodniczący Leszek Ośliźlok potwierdził, że rzeczywiście kilka dni przed posiedzeniem komisji, rozmawiał w biurze rady z przewodniczącym rady Lechem Prejsem o skardze i telefonował wtedy do Zbigniewa Ruszkowskiego. Nie potrafił jednak sobie przypomnieć, (choć to było zaledwie kilka dni temu) kto jeszcze był obecny podczas tej rozmowy, wskazał jedynie niepewnie na sekretarz miasta Magdalenę Cecelską i jakieś urzędniczki. „W takiej rozmowie poza protokołem, nie można wszystkiego traktować poważnie” – ocenił treść nagrania Ośliźlok.

Przewodniczący rady Lech Prejs zapytany o to nagranie przez Codziennik Mławski, zapewne mając w pamięci swoją nieopatrzną wypowiedź udzieloną niegdyś w sprawie zdejmowania krzyża z sali obrad w MDK, nie skorzystał z możliwości przedstawienia swojego stanowiska.

– Jeżeli treść nagrania stanowi odzwierciedlenie jakości pracy organów Miasta, to jestem tym głęboko zdegustowany, a jednocześnie przerażony. Początkowo po odsłuchaniu poczty głosowej rozważałem wycofanie skargi, ale ostatecznie jestem przekonany, że po ujawnieniu treści tego nagrania zamiatanie wielu spraw nie będzie już możliwe. Zaskakująca dla mnie była postawa Pana przewodniczącego komisji, który po odsłuchaniu nagrania, w żaden sposób nie zaprzeczył usłyszanej treści, ale też – co znamienne, nie poprosił o ponowne odtworzenie – ocenia zaistniałą sytuację Zbigniew Ruszkowski.

Komisja skarg, wniosków i petycji nie zakończyła jeszcze pracy nad skargą Ruszkowskiego i zajmować się nią będzie na kolejnym posiedzeniu. Potem głosować nad nią będą radni na najbliższej sesji rady miasta, która zaplanowana jest na 10 lutego. 

JK

Od redakcji.

Niestety w Polsce już przywykliśmy do różnych afer i nagannych etycznie, a czasem i bezprawnych zachowań, które gdyby wydarzyły się i ujawniły w zachodnich demokracjach, skończyły by się natychmiastowym podaniem się do dymisji, czy to na szczeblu ministerialnym, czy samorządowym.  Opisane tu nagranie odsłania tę nieciekawą twarz mławskiej samorządności z zacisza wygodnych gabinetów, której czołowy przedstawiciel nawołuje do „skręcania” sprawy skargi, tylko dlatego, że jej autor jest podejrzewany, że może będzie kandydował na burmistrza. I nie ważne, czy skarga jest słuszna. I nie ważne, że jeszcze jest nie zbadana. „Skręcajmy”, bo to atak.  Co znamienne, choć też smutne, żaden z radnych obecnych na posiedzeniu komisji nie wyraził oburzenia i nie potępił wypowiedzianych w nagraniu słów. Takich postaw, jak postawa przewodniczącego Prejsa nie powinniśmy tłumaczyć, usprawiedliwiać a tym bardziej  akceptować, bowiem w samorządzie mamy, a przynajmniej możemy mieć większy wpływ na to, kto nas reprezentuje.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 3 votes
Oceń artykuł
guest
63 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
1 rok temu

A pani Kazimierska to w tej sytuacji niech sobie daruje rozważania co jest obraźliwe a co nie …..

Incognito
Incognito
1 rok temu

Za rok są wybory samorządowe i to będzie testem dla mieszkańców Mławy, czy nadal chcą żeby tacy ludzie nadal ich reprezentowali. Niestety większość radnych powinna już być dawno pogoniona między innymi za te uchwały, które były niekorzystna dla mieszkańców.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Incognito

Tylko aby tak się stało– to muszą się bardziej w kampanię reklamowo zaangażować, przedstawiciele społeczności , i organizacji miejskich, takich jak P.Obywatelska która wygląda że działa jakby była w ukryciu, i PSL musi się bardziej uaktywnić, !!!! A może mogli by połączyć wysiłki i zadziałać razem przed wyborami w Koalicji!!–bo inaczej czeka nas powtórka z historii i będzie nie za wesoło!!! bo coś ostatnio Burmistrz coś za często odwiedza te bale emerytów !!!

Tik tok tak
Tik tok tak
1 rok temu
Reply to  Z bliska

Weź panie B puknij się w pusty łeb platforma jest w komitecie Sławka a arbuzy siedzą i nogami przebierają żeby się że Sławkiem dogada.
Ty dziadzia też taki aktywny to zabieraj się do roboty i coś rób a nie pierniczysz wszyscy wiedzą kim jesteś i że na drapane konfiturami po wyborach liczysz to skończ tu opluwa i bierz się za robote

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 rok temu
Reply to  Tik tok tak

Tak jestem –” panie B ” dobrze trafiasz TO JA WŁODZIMIERZ BRUZDZIAK –ale gdybym był tak DURNYM i pustym dzbanem jak ty i tak rozrywkowym , co widać po nicku, to bym po prostu się wstydził zabierać głos na portalu. A jeśli to prawda co piszesz— to PO w Mławie nie ma mego głosu,!!!– tak jestem także szczęsliwym dziadkiem, i mam nadzieję że moje wnuki nie są tak pustymi dzbanami jak ty !!! — nie wstydzę się swej aktywności na portalach, ja już nie muszę się brać za robotę — bo co mialem zrobić i zorganizować dla miasta to już dawno to zrobiłem, — a co nie którym krytykom moja była działalność mocno siedzi w gardle tak jak i tobie !!! TEGO CO DOKONAŁEM SWYM DZIAŁANIEM W MŁAWIE –ABSOLUTNIE SIĘ NIE WSTYDZĘ !!!—-JEDNAK MIMO TEGO NIE ZAMIERZAM — SIĘ BRAĆ DO ROBOTY, I NIE LICZĘ JUŻ NA ZADNE KONFITURY PO WYBORCZE– CO MIAŁEM ZROBIĆ TO JUŻ ZROBIŁEM — NIECH TERAZ ZA ROBOTĘ BIORĄ SIĘ MŁODSI, — I DOKONAJĄ ZMIAN W RADZIE MIASTA –BO POD KIEROWNICTWEM KOWALEWSKIEGO NIC DOBREGO JUŻ SIE W MŁAWIE NIE STANIE — MOŻE BYĆ TYLKO GORZEJ—I PRZED TYM W SWOICH POSTACH CHCĘ PRZESTRZEC WSZYSTKICH — ABY NIE POPEŁNIALI BŁĘDÓW Z LAT POPRZEDNICH !!!—-NIECH MŁAWA ZACZNIE BYĆ WRESZCIE W CZOŁÓWCE MIAST— BO NA DZIŚ WYPRZEDZA NAS NAWET ŻUROMIN !!!– A NASZE MIASTO TRACI OLBRZYMIE FUNDUSZE NA DALSZY ROZWÓJ !!!— JA NIGDY NIE LICZYŁE NA ŻADNE POWYBORCZE KONFITURY—KIEDYŚ W ROKU 1994 POKAZAŁEM ŻE POTRAFIĘ JE ZDOBYWAĆ SAM — a że pózniej je ktoś wykorzystuje, i dzięki mnie siedzą do dziś w lokalnej polityce — to już nic na to nie poradzę taka jest niestety polityka, także samorządowa !!!!

Krzysio
Krzysio
1 rok temu

Aż dziwne, że Urząd Miasta na czele z Kowalewskim nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia, jak w przypadku pani dyrektor z Muzeum.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Krzysio

Mnie absolutnie to nie dziwi, swój swoje zawsze broni, — ale tym bym się nie przejmował bo to tylko działa na ich nie korzyść!!! — obyśmy tylko o tym pamiętali i odpowiednio im za takie numery zapłacili KARTĄ WYBORCZĄ !!!! Zastanawia mnie czy w naszym mieście na prawdę nie ma już bardziej odpowiednich ludzi, na Przew.Rady — niż Prejs który tak się kompromituje !!!

Lusia
Lusia
1 rok temu

Radny siatkarz jak zwykle nic sensownego do powiedzenia nie miał tylko te swoje tylko jemu chyba zrozumiałe monologi. Oby ostatnia kadencja całej tej rady jak i pan slavka.

nawca
nawca
1 rok temu
Reply to  Lusia

Radny Platforma Obywatelska?

4 Burmiszcz od demokracji
4 Burmiszcz od demokracji
1 rok temu

Rozumiem, że demokrata Prejs poda się natychmiast do dymisji. Jak nie to rozumiem, że demokrata Kowalewski Go o to poprosi. Jak nie, to rozumiem, że członkowie demokratycznego Komitetu Wyborczego, z którego pochodzi, odwołają Go. Jak nie, to rozumiem, że demokratyczna Rada Miasta Mława odwoła Przewodniczącego Rady Miasta, w trybie natychmiastowym.

Wyjebongo
Wyjebongo
1 rok temu

Nie wiem o co taki się zrobił ambaras , tak się robi politykę i jak mniemam to co się nagrało to taki lajcik. Nie wiecie jak rozmawiają faceci jak są po wódce lub nie . Prezydentowi kiedyś wyskoczyła starzyska wyszedł przeprosił i mało co jego żona nie została następnym prezydentem tak wiem to było w USA. Jaki mamy wyborców taką radę . Wielkie wyrazy szacunku dla Ruszkowskiego .

Czas Apokalipsy
Czas Apokalipsy
1 rok temu

Pan Przewodniczący nie takie dyskusje prowadził w kuluarach, język ma niewybredny, a na ostatniej sesji Rady takie peany wygłaszał na cześć Bunia , że już nie wiedział w co go całować, zacytujmy klasyka „nie nazywajmy szamba perfumerią”

Kuba
Kuba
1 rok temu

… ale masz marzenia 🙂
Tak by było w bajce dla dzieci, gdzie dobro zawsze i sprawiedliwość zwyciężają, ale, niestety to nie bajka, to samo życie, a w realu nie ma takich zakończeń.
Pamiętasz panią KK z MDK? Te3raz ktoś inny pisze o jakiejś innej pijanej Pani za kółkiem…
W cywilizowanych państwach też by tak było, że przewodniczący RM sam zrezygnowałby z pełnienia funkcji nie tylko przewodniczącego ale i radnego. Ponadto p. Kowalewski wykreśliłby z list swojego komitetu wyborczego… ale to w cywilizowanym świecie, ale tu jest tylko Polska, gdzie kruk krukowi łba nie urwie.

WyrostekRobaczkowy
WyrostekRobaczkowy
1 rok temu

Tylko i wyłącznie cały powiat i miasto powinno być rządzone przez PiS wyłącznie bez żadnych koalicji…..

Kuba
Kuba
1 rok temu

Ło matko, a ty nadal jak ten ślepy kociak z tej opowieści gdzie kotka miała kociaków siedem…

WyrostekRobaczkowy
WyrostekRobaczkowy
1 rok temu
Reply to  Kuba

My wy oni , z mojego punktu widzenia za czasów PiSu żyje mi się najlepiej a nadal kokosów nie zarabiam a żyjemy w trudnych czasach pandemii , wojny i rozkładu społecznego , moralnego poniżenia tylko dlatego że piszę co widzę wokół siebie . Jestem za dykturą sądzę że nie jestesteśmy dokonywać słusznych wyborów bez buta na twarzy . Kwestią jest tylko czyj jej but a czyja twarz.

Zołza
Zołza
1 rok temu

No tak… pewnie ogarniasz wszystkie plusy i dlatego ci lepiej.
Jak lubisz dyktaturę to powinieneś się przenieść do Korei Północnej, tam byś miał pełna dyktaturę, ale jak masz czas to możesz I tu trochę zaczekać. Jeszcze jedne wybory wygra kurdupel i będzie taki sam zamordyzm, no i będziesz chodził jak koń roboczy, a bat nad tobą będzie wisiał. Dobrze, że już mam blisko na drugą stronę… tęczy.

z bliska
z bliska
1 rok temu

Skoro tak to żyj dalej z tymi marzeniami że nie ma jak PIS– BO NAWET JAK STRACĄ WŁADZĘ TO ZAJMĄ SIĘ TOBĄ I PEWNIE CI POMOGĄ ZA PISANIE TAKICH PENÓW POCHWALNYCH !!! i z pewnością to miskę ryżu dostaniesz !!!

Z bliska
Z bliska
1 rok temu

A na czele tych pisowcow, najlepiej by , było jak byś sam stanął!!!

Kuba
Kuba
1 rok temu

Piękna ta nasza Mława, oj piękna, a mlawianie jak owieczki idąc do urn wyborczych stawiają uparcie krzyżyki przy nazwisku KOWALEWSKI i przy nazwiskach ludzi z Komitetu Kowalewskiego. Czy te afery wpłyną na zmianę zdania o władzach miasta i powiatu? Czy te afery wpłyną na wyniki wyborów samorządowych w Mławie? Czy w końcu ktoś zlozy doniesienie na tę klikę gdzie trzeba i rozgoni to rozzuchwalone towarzystwo wzajemnej adoracji?
Czy też może wszystko się skończy jak zwykle: kilkudniowym szumem i jazgotem na codzienniku, a następnie wielkim milczeniem i powrotem do codzienności, a potem wybraniem znów tych samych osób, z tych samych komitetów co zwykle, do samorządu i na stanowisko burmistrza.
Polak głupi przed szkodą i po szkodzie… też głupi. Niczego się uczy, chociaż jak mówi nasz prezydent”caly czas się uczy”.

Fałszywi przyjaciele>
Fałszywi przyjaciele>
1 rok temu
Reply to  Kuba

Zajedzcie do Szydłowa . To samo.

Szydłowiak
Szydłowiak
1 rok temu

Dlaczego to samo w Szydłowie ?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Szydłowiak

Jak może być to samo, jak wójt jest od około roku czy krócej, a rada gminy od 4 czy też nawet prawie 5 lat?
Tu nie ma co porównywać – rada gminy w Szydłowie nie jest radą wójta.

Szydłowo
Szydłowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Obecna Rada Gminy w Szydłowie nie jest radą Pana Rochny, a jest radą wybraną przez Boczka, a nie przez mieszkańców gminy. To, że wiernie mu służyła przez te wszystkie lata, to każdy mieszkaniec powinien wiedzieć i o tym ,że o wszystkim decydował Boczek, a nie rada. Mieszkańcy Gminy Szydłowo przy najbliższych wyborach powinni pogonić tych obecnych radnych za to, że nigdy nie działali na rzecz gminy, tylko na rzecz Boczka.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Kuba

KUBA –nam piszącym nie pozistaje nic innego jak bliżej wyborów zrobić obecnie rządzącym taką reklamę–oceniającą czasy ich rządów, — że być może to dotrze do MŁAWIAN — i przegonimy te owieczki, tylko żebyśmy przy wyborach nie wybrali jeszcze gorszych baranów !!!

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  z bliska

C.D— trzeba koniecznie przypominać wyborcom, –jak to pan Burmistrz obiecał mieszkańcom zwłaszcza z WÓLKI– że wybuduje im tunel na przedłużeniu KOŚCIUSZKI, O CZYM INFORMOWAŁ NA PORTALU codziennik.pl dnia 20.03 2018 a do koncepcji opracowania projektu zgłosiło się 5 firm –między innymi z GDAŃSKA, BYDGOSZCZY , TORUNIA– i co ano nic , minęło 4 lat i nic cisza, a może powróci do tego tematu przed wyborami, a może powróci także do tematu budowy mola nad ZALEWEM RUDA, KTÓRE MIAŁO STANĄĆ W NASTĘPNYM ROKU, ALE KIEDY SIĘ zorientował że to nie jest teren przynależący do MŁAWY to zrezygnował, tylko że w tym temacie miała pomoc Pani POSEŁ Z CIECHANOWA , KTÓRA miała załatwić powiększenie terenu tak aby ZALEW należał w całości do MŁAWY — i co ano znowu pudło!!!, — piszę o tym dlatego że w kampanii mogą te tematy ponownie powrócić !!!—ale myślę że MŁAWIANIE nie dadzą się na te obiecanki–cacanki znowu nabrać !!!! i t p

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Co na to trole z UM? Jakaś cisza niesamowita zapadła. Pani Magdo dziś pani wydział nie daje głosu. Czyżby Bunio stracił głos

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Ta Pani MAGDA –TO MA TYLE DO POWIEDZENIA–NA CO JEJ BURMISTRZ POZWOLI–ewentualnie napisze jej wytyczne na kartce a Pani Naczelnik to nam przekaże !!— po prostu jest bo jest tak sobie zamarzył KOWALEWSKI aby był rzecznik to jest !!!

XpMlawa
XpMlawa
1 rok temu

A co z to Panią co jechała pod wpływem alkoholu Mercedesem za Dozinami..? Dostała kare czy ,,pieniądze”załatwiły sprawę…?

Gelo
Gelo
1 rok temu
Reply to  XpMlawa

O kogo chodzi?

Mławiak z oddali
Mławiak z oddali
1 rok temu

Sitwa, która bez odsunięcia ich od władzy stanie się mafią na wzór sycylijski.
Smutne jest to, że Mławianie głosują na takich degeneratów.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu

Tak bardzo smutne jekoro st to że takie sprawy dzieją się w U.M – MLAWA, no ale jak mają się nie dziać,skoro Burmistrz, przyjął zasadę obecnie rządzących,czyli PiS, bo pozwalnial z Urzędu ludzi mu nie wygodnych, zatrudnił swoich którzy realizują jego politykę, no i rządzi pełna gębą!!! — zachodzi pytanie do mieszkańców !!! SzANOWNI MLAWIANIE, CZY TO RZĄDZENIE NIE ZNUDZIŁO SIE WAM ??? — bo przez te 16 lat nic ciekawego uwagi się nie wydarzyło, a miasto zamiast zyskać przy poradobrym zarządzaniu to straciło bardzo dużo !!! Czy nie uważacie że pora wreszcie tej ekipie POWIEDZIEĆ DZIĘKUJĘ !!!

Wieśmak
Wieśmak
1 rok temu

Tylko że w Mławie jest przewaga sitwy nad uczciwymi.

Jola
Jola
1 rok temu

Dla radnych Kowalewskiego i radnych PIS – to już nie liczy się dobro mieszkańców, tylko niszczenie, szykanowanie ludzi którzy mają inne zdanie niż wszechmogący bunio.

Talk
Talk
1 rok temu

Cecelska to ma szczęście, zawsze znajduje się w centrum ważnych zdarzen..
Ps.
Nieźle umoczyli Kowala komitet.
Wstyd panie Kowalewski

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Talk

Pan Burmistrz wyznaje zasadę że WSTYD TO JEST KRAŚĆ?? ALBO Z D**Y SPAŚĆ!! — no jak wybraliście no to rządzi tak jak mu wygodnie!!! a ta nauka tych lat rządzenia przez KOWALEWSKIEGO, NIE POWINNA IŚĆ TERAZ W LAS– TYLKO W NAS!!!!–

Sodoma i Gomora
Sodoma i Gomora
1 rok temu

Sodoma i Gomora to tytuł ulubionej książki Pana Przewodniczącego , którą polecał do przeczytania pewnej Dyrektorce Instytucji Kultury. To wiele wyjaśnia, fascynacja i zainteresowanie tematem.
Kocham Pana Panie Redaktorze za prawdę, za odwagę – to strach tworzy bogów. Ludzie obudźcie się, oni w cieniu gabinetów nabijają się z Was, szydzą i drwią jakich mają durnych wyborców. Wstańcie z kolan i obudźcie się.

obserwatore romano
obserwatore romano
1 rok temu

Rada miasta w cywilizowanych częściach świata recenzuje działania burmistrza/prezydenta a nie jak banda tępych owiec zawsze jest za bez względu na swoje sumienie, tak państwo radni s u m i e n i e i odpowiedzialność przed wyborcami. Ja wiem że naród głupi i nie douczony jest w większości i wszystko mu pasuje a jeśli nie to tylko sobie ponarzeka, ale te 10-15 procent społeczeństwa to ludzie świadomi, powinno wam być wstyd zwyczajnie tak po ludzku z ludzkiej przyzwoitości.

Zołza
Zołza
1 rok temu

Oni nie wiedzą, co to wstyd i co to sumienie. Ci na stołkach są bezwzględni w utrzymaniu swoich cieplutkich stołeczków. Będą się wili, mataczyli żeby tylko z nich nie spaść, żaden/na nie ma na tyle honoru żeby przyznać się do winy i opuścić scenę ze spuszczoną w pokorze głową… bo oni nie wiedzą nawet co to jest honor.

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 rok temu

Tylko że ta ekipa rządząca z Radnymi na czele, wstyd schowała za kasę która co miesiąc im wpływa na konto!!! wydaje mi się że PAN PREJS TO TAK RZĄDZI TA RADA JAKBY MIAŁ JARMUŁKĘ NA GŁOWIE!!! ZE TYLKO JEGO ZDANIE SIĘ LICZY ???

Sylwia
Sylwia
1 rok temu

Hahahahahahahahahha

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Sylwia

Sylwia– tu nie ma się z czego śmiać, tylko trzeba zakasac rękawy i wzissc się do roboty, aby ta sitwę odsunąć od władzy!!!!

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Standard w muzeum, standard w Urzędzie Miasta Mława

Anonim.
Anonim.
1 rok temu

Wszędzie sami swoi – obcych nie ma.
Tak samo jak w rządzie i w Spółkach skarbu Państwa.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Bardzo słabo p. się wypowiedział zabronili p się wypowiadać.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jeśli uważasz że za słabo się Kamil wypowiedział to pomóż mu aby tego jego wypowiedzi były mocniejsze w rozbijaniu tego mławskiego układu!! Ale z tego co widzę to ty zamiast pomóc to starasz się za wszelką cenę deprecjonować jego osiągnięcia.Nie tędy droga do poprawy sytuacji w Mlawie!!

Fałszywi przyjaciele>
Fałszywi przyjaciele>
1 rok temu

W Szydłowie pogonili

Ciekawy
Ciekawy
1 rok temu

Kogo pogonili w Szydłowie?

Ja tu jestem
Ja tu jestem
1 rok temu

Skoro nie mają oporów do nagrywania takich rzeczy na skrzynkę pocztową to znaczy że cała ta „banda” czuje się bezkarnie. Przypominam, że to są zwykli ludzie i można ich bez problemu wymienić i z tego co widzę to trzeba.
Bardzo dobrze że ktoś ” wmówił” RUSZKOWSKIEMU że się nadaje, bo dzięki temu będę mogła oddać na niego swój głos i z pewnością to zrobię, byle by pozbyć się z ratusza wszystkich ludzi, którzy działają na niekorzyść mieszkańców

anka
anka
1 rok temu
Reply to  Ja tu jestem

myslę, że „ONI” nagrali się nieświadomie…. hehehe i wyszło szydło z wora…

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 rok temu
Reply to  anka

To nic a nic nie usprawiedliwia PREJSA I NIKOGO KTO MACZAŁ W TYM BRUDNE PALUCHY !!!

Hehehe
Hehehe
1 rok temu

Burmistrz pewnie dumny hehehe

Jan Maria Jankowski
Jan Maria Jankowski
1 rok temu

Jeśli takie osoby rządzą tym miastem to…

Jeśli te osoby nie ustąpią że swoich funkcji i nie złożą mandatów to…

Jeśli burmistrz nie wyciągnie konsekwencji to…

Jeśli po kolejnych wyborach zobaczymy te osoby w Radzie Miasta to…

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 rok temu

Pytania dobre i na czasie, tylko kto potrafi na nie odpowiedzieć !!!

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

Moim zdaniem jest ok . Przewodniczacy rady pokazał że umie szyko działać. Zadzwonili nagrali się i po co czekać teraz do sesji jak już wiadomo… nie ma na Ziemi takiego wykopu żeby zniżyć się do ich poziomu

Inka
Inka
1 rok temu

” nikt z radnych się nie oburzył” bo co? bo boja się stracić stołek. Mam nadzieję że wszyscy to zapamiętają. Nie znam Pana Ruszkowskiego, ale z tego co obserwuje to jedna z niewielu osób która chce coś zrobić dla mieszkańców Mławy. Jeśli by startował na burmistrza ma mój głos

Tik t
Tik t
1 rok temu

Że Ruszkowskiemu wmówili że się nadaje to jeszcze zobaczymy bo pewnie chłop ma swój rozum i wybierze to co będzie chciał robić czas pokaże
Ale ja mam pytanie kto tym asom wmówił że są mądrzy?

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 rok temu
Reply to  Tik t

Jak to kto– ci mieszkańcy którzy dali się nabrać na gatke przed wyborami !!

Krzysio
Krzysio
1 rok temu

Dramat …. i wstyd

Krzysio
Krzysio
1 rok temu

Dramat…..

Tik tok tak
Tik tok tak
1 rok temu

No niby człowiek wiedział a jednak się łudził

A tak swoją drogą to jak trzeba by. Głupim żeby nagrać się na skrzynkę przeciwnika z taką treścią ? Ale jak i kto już tak na koniec kto taki h geniuszy wybiera a może januszy

Piekielak
Piekielak
1 rok temu

Co tam się wyprawia, normalnie szok

Basia
Basia
1 rok temu
Reply to  Piekielak

Jeżeli oni mają takie podejście do działacza społecznego to trach pomyśleć jak traktują zwykłych mieszkańców

63
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x