Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławski szpital wzbogacił swoje zasoby


Mławski szpital sukcesywnie wzbogaca i odnawia swój sprzęt medyczny. W ubiegłym roku m.in pojawił się tu nowy tomograf i ambulans ratunkowy. W tym roku prawdopodobnie  już  od marca, będzie pracował rezonans magnetyczny, który został sprowadzony na początku stycznia i usytuowany w specjalnie wyremontowanych i przystosowanych piwnicach mławskiej placówki. Zanim jednak będzie można z niego korzystać, pomieszczenie rezonansowe wraz z zapleczem zostanie odpowiednio przygotowane i zainstalowany sam rezonans. 


– Prace przygotowawcze i testy rezonansu mają zakończyć się z końcem lutego,  więc myślę, że otwarcie pracowni nastąpi z początkiem marca –  mówi Waldemar Rybak dyrektor SPZOZ w Mławie.

Na zakup tego sprzętu mławski SPZOZ pozyskał dotację w ramach funduszu covidowego w wysokości   3 520 000 zł. Sam sprzęt zaś kupiony został za kwotę 3 508 620 zł.

– Co do ceny aparatury, trzeba będzie doliczyć koszty adaptacji pomieszczeń. Zostały one podzielone na dwa lata ponieważ na ten cel nie mamy dofinansowania. Wyniosą w 2023 roku  680 731,16 zł ty  a w 2024 kwota sięgnie 595 000 zł  – wyjaśnia dyrektor.

Jak poinformował  szef szpitala, skorzystać z badań rezonansem będą mogli przede wszystkim pacjenci, którzy przeszli Covid 19.  

– Dotacja jest tak skonstruowana, że sprzęt ten ma być wykorzystany na potrzeby pacjentów po covidowych. Natomiast pandemia doprowadziła do tego, że  większość osób Covid 19 przechodziła . zatem badanie rezonansem może także pokazać wszelkiego rodzaju powikłania, jakie w organizmie badanych pozostawiła pandemia. Stąd nasza troska o zapewnienie naszej placówce medycznej coraz doskonalszego sprzętu do diagnostyki obrazowej  – tłumaczy dyrektor.

 

mat. sponsorowany

autor: Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]