Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kupił podrobione, ukraińskie prawo jazdy. Wpadł przy drogowej kontroli


fot. ilustracyjne


Mieszkaniec pow. płońskiego, podczas kontroli drogowej, posłużył się podrobionym blankietem ukraińskiego prawa jazdy. Jak się okazało, mężczyzna nie miał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami a podrobiony blankiet kupił kilka lat temu. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego osadzeniem w policyjnym areszcie.

W piątek, późnym popołudniem, patrol ruchu drogowego pełnił nadzór na odcinku krajowej siódemki w Wiśniewie. Policjanci zauważyli kierującego oplem, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. 47-letni mieszkaniec pow. płońskiego okazał policjantom blankiet ukraińskiego prawa jazdy we wszystkich kategoriach. Dokument natychmiast wzbudził zastrzeżenia policjantów. Mężczyzna twierdził, że posiada jedynie uprawnienia kategorii B. Po krótkiej rozmowie okazało się, że nigdy nie przebywał na terenie Ukrainy a podrobiony dokument kupił kilka lat temu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwo użycia podrobionego dokumentu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  Mężczyzna odpowie także przed sądem za popełnione wykroczenia kierowania pojazdem  bez uprawnień oraz przekroczenia dozwolonej prędkości.  Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x