Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Galeria „13” zaprasza na wystawę rękodzieła artystycznego


Nowy rok 2023 Galeria „13” rozpoczyna swoją działalność wystawą Ireny Chylińskiej pt. „Igłą malowane”. Wernisaż odbędzie się w galerii mieszczącej w Centrum Medycznym w Mławie
ul. Żwirki 26, w środę 25 stycznia br. o godz. 18.00.


Materiał wystawy obejmuje kilkadziesiąt prac z dziedziny rękodzieła artystycznego, wykonane techniką patchworkową: obrazy, poszewki, makaty, ścienne kapy, kilimy, szkatuły, kolorowe gwiazdy itp.

Choć na pierwszy rzut oka prace twórczyni wydają się proste i mało skomplikowane, to jednak aby je wykonać potrzeba dużo czasu, precyzji i wiele cierpliwości, ale w ostateczności użyty repertuar barw i kształtów całej wystawie dodaje wiele uroku i profesjonalizmu.

Irena Chylińska ur. 21.09.1943 r. w Kosinach Kapicznych, obecnie mieszka w Mławie. Dawniej prowadziła gospodarstwo rolne w Głużku, później zajmowała się krawiectwem. Na emeryturze zainteresowała się metodą patchworkową i zaczęła tworzyć swoje dzieła artystyczne. Trochę także malowała na papierze i kartonie. Jej prace były prezentowane na wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach m. in. w Mławie, Radzanowie, Szreńsku, Strzegowie, Grudusku, Płośnicy, Raciążu, Płońsku, Lidzbarku Welskim i Żurominie. Drugim ulubionym zajęciem Irenki jest pisanie wierszy o różnej tematyce (także dla dzieci) . W 2007 r. debiutowała swoimi wierszami w almanachu „Zbliżenia”, zaś w 2009 r. wydała swój autorski tomik poezji pt. „Droga życia” . Jej wiersze można przeczytać w wielu almanachach poezji – tej lokalnej jak również Północnego Mazowsza. Od 2005 r. członek Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej.

Szczęśliwa babcia i prababcia.

W czasie trwania spotkania będziemy mogli bliżej poznać autorkę wystawy, dowiedzieć się więcej o technikach jej tworzenia, nie zabraknie także konkursów z nagrodami i słodkiego poczęstunku, zaś o oprawę muzyczną zadba mławski bart Jacek Mianowski.

Wystawę można oglądać do 10.02.2023 r.

Przyjdź i zobacz co można stworzyć z niewielkich kawałków tkaniny – poleca i zaprasza Janusz Dębski – opiekun Galerii „13” – Miejsca przyjaznego kulturze i ludziom.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x