Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W ubiegłym tygodniu 1100 wykroczeń i 809 mandatów


W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1110 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 900 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 6 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 809 mandatów karnych, a w 23 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 45 dowodów rejestracyjnych. Zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, 2 kierujących, którzy wsiedli za „kółko” pomimo cofniętych uprawnień i jednego kierującego, który prowadził pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.


W poniedziałek (2 stycznia) policjanci ruchu drogowego grójeckiej komendy podczas kontroli prędkości w msc. Kozietuły, zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Kierujący seatem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 1500 zł, dodatkowo otrzymał 13 pkt. karnych na swoje konto kierowcy, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

We wtorek (3 stycznia) płoccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED w miejscowości Gąbin zatrzymali do kontroli peugeota, którego kierujący mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h w obszarze zabudowanym. Wobec kierowcy został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

źródło: KWP Radom

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x