Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Włamywacze też będą świętować?


W miniony weekend, mławska Policja odebrała zgłoszenie o włamaniu do dwóch pomieszczeń w piwnicy jednego z bloków, w centrum miasta. Sprawcy ukradli sztuczną choinkę oraz świąteczne ozdoby. Uszkodzili także kłódkę w  trzecim pomieszczeniu. Policja apeluje do lokatorów i zarządców budynków o odpowiednie zabezpieczenie piwnic oraz wejścia do klatki schodowej bloku.


Coraz większy, przedświąteczny ruch w marketach, to także dobra okazja dla złodzieja. Warto zdać sobie sprawę, że w każdej chwili może nas obserwować kieszonkowiec –  ocenia na ile jesteśmy uważni, co nas rozprasza, gdzie trzymamy portfel, kluczyki do samochodu. Sprawdza, czy zdamy test na ofiarę przypadkowo nas dotykając, potrącając. Nie licz na to, że złapiesz kieszonkowca za rękę lub znajdziesz podejrzanie wyglądającą osobę w tłumie. Kieszonkowcem może być nastolatek ze słuchawkami w uszach, starsza pani z reklamówką, pan w garniturze. Kieszonkowcy nie działają sami. Bądź ostrożny, uważny, rozglądaj się – w ten sposób nie zdasz testu na ofiarę kradzieży. 

Policja radzi: nigdy nie trzymaj w portfelu, razem z pieniędzmi wszystkich dokumentów i kart. Jeśli przepadnie Ci portfel, będziesz miał naprawdę duży kłopot. Pozostawiając samochód na parkingu, wszystkie zakupy schowaj do bagażnika. Nie zostawiaj w widocznym miejscu torebki, portfela, laptopa czy telefonu komórkowego. Takie przedmioty przyciągają uwagę złodzieja.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
5 miesięcy temu

Ja zostałam okradziona, jest to bardzo przykre doświadczenie. Traci się wtedy wiarę w drugiego człowieka. Niestety policja przy kradzieży roweru robi tak mało, że praktycznie szkoda czasu aby to zgłaszać.

Jockier
Jockier
5 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Co też Pani wypisuje mamy wspaniałych stróżów prawa….profesjonalistów…. https://youtu.be/yyarByKOuMg a rower się znajdzie…..więcej wiary w panów w mundurach….

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x