Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Andrzejki w kulturze polskiej i ukraińskiej [FOTO]


Podczas lekcji języka polskiego uczniowie z klasy 3 UK  w Szkole Podstawowej nr 7 poszerzali słownictwo związane z tematem tradycji andrzejkowych. Zaproszony gość Ganna Yarovenko, która jest reżyserką dokumentalną z Kijowa i propagatorką tradycji ukraińskich przybliżyła uczniom zapomniane już tradycje związane z andrzejkami.


Uczniowie zrobili świece, dowiedzieli się czym jest motanka i uczestniczyli w tradycyjnych wróżbach. Podczas kolejnej lekcji zapoznali się z tradycjami andrzejkowymi w kulturze polskiej i porównali je z tymi pochodzącymi z ich kraju rodzinnego. Okazało się, że mają one wiele cech wspólnych. Nie obyło się także bez tradycyjnego lania wosku i odczytywania symboli. To było niezwykłe doświadczenie pokazujące jak wiele łączy nasze kultury.

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x