Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koniec z dotychczasowym parkowaniem. Jak będzie wyglądać ulica Nowa?Jan Maria Jackowski
Reklama

Nowa asfaltowa nawierzchnia o dużej nośności, rondo, obustronne parkingi dla aut osobowych i ciężarowych  oraz ścieżka rowerowa. Tak według projektu ma wyglądać prowadząca do największych zakładów produkcyjnych w Mławie ulica Nowa.

Powiat mławski otrzymał 24,5 mln złotych dofinansowania na przebudowę ulicy Nowej. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 25,3 mln zł i obejmie odcinek od ulicy Napoleońskiej do Instalatorów. Dotychczasowa jezdnia, która ma obecnie szerokość 8 – 9 metrów, będzie miała docelowo 7 metrów. Nowa nawierzchnia asfaltowa, która ma być wykonana będzie miała nośność 115 kN na oś, co oznacza przystosowanie do ruchu ciężkiego.

Nowa inwestycja spowoduje też, że auta osobowe nie będą już mogły tak jak dotychczas parkować na poboczu i trawniku przy jezdni. Za to w pasie drogowym zaprojektowane zostały parkingi do parkowania prostopadłego dla samochodów osobowych na około 100 miejsc. Do tego przewidziana jest zatoka autobusowa oraz parkingi równoległe dla samochodów ciężarowych.

Nowym elementem infrastruktury w tym rejonie będzie rondo o średnicy 36 metrów o jednym pasie ruchu i pasie najazdowym, umiejscowione u zbiegu ulic Nowej, abpa Nowowiejskiego i Mechaników.

Na razie Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg i będzie szukał wykonawcy. Według szacunków zadanie powinno zostać zrealizowane w ciągu 12-18 miesięcy od podpisania umowy.  

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
10 miesięcy temu

Witam, myślę, że należałoby jeszcze oświetlić przejścia dla pieszych, bo jest tragedia.

makabra
makabra
10 miesięcy temu

Ścieżka rowerowa – świetnie, tylko błagam, nie brukowa… Po bruku jeździć to nieporozumienie, zarówno rowerem jak i na rolkach. Ale patrząc na miasto to raczej nie mam złudzeń co będzie grane.

Ewka
Ewka
10 miesięcy temu

Projekt ,, zwęzenie ulic i likwidacja parkingów ” trwa….

pawel
pawel
10 miesięcy temu

Zrobi się podobnie jak na ulicy Padlewskiego. Brak możliwości parkowania przy prywatnych posesjach, więc samochody będą stały na ulicy…

Ramzes
Ramzes
10 miesięcy temu
Reply to  pawel

Planowany jest parking na 100 miejsc prostopadle do jezdni i równoległe dla tirów.

Gall Anonim
Gall Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  pawel

wystarczy parkować na swojej posesji i problemu nie będzie. co innego urząd czy sklep (choć i tu powinny być dedykowane parkingi). ale po co wjeżdzać na swoje podwórko jak można sobie urządzić parking przed bramą? Ile to razy zawalony jest chodnik, tak, że piesi muszą się nagimnastykować by bezpiecznie przejść? A co z wózkami dziecięcymi? Bo królewiczom i księżniczkom nie chce się w normalny sposób zaparkować dyliżansu?

Ramzes
Ramzes
10 miesięcy temu

Nie ukrywam, miło się czyta. Zobaczymy co z wykonaniem. Z drugiej strony warto byłoby zapytać, czy i kiedy starostwo zamierza wyremontować ostatni odcinek Sienkiewicza (między zjazdem na wiadukt a al. Św. Wojciecha). Tyle czasu minęło od „remontu” a ten odcinek został jaki został. Na dodatek pocięty potem i połatany tak jak fale Dunaju. I to obok słynnej drogi.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x