Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Na pracownika banku i „zdalny pulpit”. Znów oszukali kobietę


Oszuści nie odpuszczają. Wciąż modyfikują sposoby swojego działania, by wyłudzić pieniądze. Ofiarą przestępców działających metodą na „pracownika banku” i „ zdalny pulpit” padła 26-latka z Baboszewa.  Po zainstalowaniu przez nią aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia, oszuści zyskali dostęp do jej konta, zaciągnęli kredyt i wypłacili kilka tysięcy złotych. 


Do płońskich policjantów zgłosiła się 26-letnia mieszkanka Baboszewa. Jak ustalili mundurowi, pokrzywdzona odebrała telefon od osoby podającej się za pracownika infolinii banku. Rozmówca kobiety twierdził, że ktoś próbował na jej dane zaciągnąć kredyt. W rozmowie z kolejną osobą, tym razem z działu technicznego, 26-latka została przekonana do zainstalowania aplikacji umożliwiającej zdalną obsługę urządzenia. Później wykonując polecenia fałszywego pracownika banku zalogowała się do bankowości elektronicznej. Oszust w ten sposób zyskał dostęp do jej finansów.

W czasie wizyty w placówce banku kobieta dowiedziała się, że ktoś na jej dane zaciągnął kredyt w wysokości 15 tys. zł i wypłacił z konta 4 tysiące.

Policja ostrzega! Bądź ostrożny podczas wykonywania operacji finansowych. Pamiętaj, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Zachowaj zdrowy rozsądek. Jeśli „konsultant” proponuje Ci zainstalowanie programu do zdalnego pulpitu – UWAŻAJ to może być oszust!

 

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x